Päevakohased krüpto uudised

Pildil on Kasahstani loodus, mis illustreerib teemat: Kasahstan loodab krüpto investeeringutele

Kasahstan loodab krüpto investeeringutele

Ajal, mil krüpto sektor kasvab, näevad mitmed riigid võimalust sellest kasu lõigata. Teiste hulgas meelitab krüpto sektorisse uusi investoreid ka Kasahstan, kus valitsusel on pikaajaline nägemus. Kasahstan loodab krüpto investeeringutele järgmise kolme aasta jooksul, kui krüptovaluutade ning kaevandamsiega seotud ettevõtmistesse loodetakse meelitada 738 miljardi dollari ulatuses uusi investeeringuid.

Kasahstan meelitab krüpto investoreid

Kasahstani valitsus on seadnud eesmärgiks meelitada järgmise kolme aasta jooksul krüptovaluutaga seotud kaevandamisettevõtmistesse 738 miljonit dollarit investeeringuid.

Astana Times’i andmetel esitas Kasahstani digitaalse arengu, innovatsiooni ja kosmosetööstuse minister Askar Zhumagaliyev selle kava Kasahstani parlamendi ülemkojale.

Krüptovaluutade emiteerimise ja ringluse võimaliku keelustamise teemal toimunud parlamendi istungjärgul tõstis Zhumagalijev esiile selliste riikide nagu USA, Rootsi ja Lõuna-Korea edusamme krüptovaluuta kaevandamise valdkonnas. Ta lisas, et krüpto sektor on Kasahstanis juba praegu jõudsalt kasvanud, kuna riigis on hetkel 14 suuremat krüptovaluuta kaevandust, mis on toonud riiki umbes 201,7 miljonit dollarit investeeringuid. Enamik neist kaevandusparkidest asuvad riigi põhjapoolsetel aladel, Pavlodari ja Ida-Kasahstani piirkonnas ning Uralskis.

Kasahstan loodab krüpto investeeringutele 300 miljardi kohaliku tenge ulatuses (738,4 miljonit USA dollarit). Zhumagaliye väitis, et koostöös rahvusvaheliste ekspertidega koostatud raporti kohaselt, loodab järgmise kolme aasta jooksul riik just sellist summat sektorisse meelitada.

Maksuvaba krüpto kaevandamine

Kasahstanis on krüpto kaevandajatele üsna soosiv seadusandlus. Nimelt on algatatud seaduseelnõu, mille kohaselt ei maksustata kaevandamisest saadud krüptovaluutasid, kuna maksukohustused laienevad ainult traditsioonilises rahas teenitud tulu osas. Seega tuleb maksud tasuda alles momendil, kui kaevandamisest saadud krüptorahad mõne fiat-raha vastu vahetatakse.

Krüpto kaevandamist peetakse siiski ettevõtluseks sellisel juhul, kui firmad vahendavad oma kaevandamise riistvara teistele kasutamiseks. Aruandes märgitakse, et kaevandusettevõtteid maksustatakse sarnaselt tüüpiliste andmekeskustega.

Krüpto kaevandamine – hea väljund üleliigsele energiale

Üks tänapäevasemaid meetodeid liigse elektrienergia rakendamiseks on selle suunamine krüptovaluuta kaevandamisse. See võimaldab mitte ainult säilitada elektrijaamadele vajaminevat koormust, vaid ka pakkuda võimalust krüpto sektori ettevõtetele oma äri laiendada. Seetõttu avab see tee põhimõtteliselt uuele majandusharule.

Loe lisaks: “Norra soodustab krüptoraha kaevandamist”

Veel uudiseid

Pildil on Bitcoini münt, mis illustreerib teemat

Kuidas toimivad Bitcoini tehingutasud?

Bitcoini tehinguid tehes torkab tahes-tahtmata silma tehingutasude lai variatsioon. On hetki, kus bitcoine saab saata mõnekümne sendi eest, kuid periooditi küündivad tehingutasud mitmete ja mitmekümnete

ETHTallinn Hackathon: Tule ehita dApp-e plokiahelal

ETHTallinn toob 19.-21. aprillil Eestis kokku web3 entusiastid ja arendajad. Ürituse eesmärgiks on pakkuda praktilist kogemust plokiahela tehnoloogia vallas ning anda võimalus kohtuda web3 kogukonna