Päevakohased krüpto uudised

Pildil on krüpto kaevandamise seadmed, mis illustrerib teemat: Norra soodustab krüptoraha kaevandamist

Norra soodustab krüptoraha kaevandamist

Samal ajal kui Hiina juhtiv positsioon bitcoini vallas on langemas, astuvad eurooplased aina rohkem samme, et meelitada ligi krüpto kaevandajaid. Neist hiljutine tehti Skandinaavias: Norra soodustab krüptoraha kaevandamist, kuna riigi valitsus on teinud ettepaneku taastada vastav stiimul.

Norra muudab krüptovaluuta kaevandamise atraktiivsemaks

Krüptovaluuta kaevandamisega seotud vähendatud elektrimaksu kehtestamine tuli päevakorda, kui valitsus esitas 12. mail oma käesoleva aasta muudetud eelarve. E24.no andmetel hõlmab kava kaevandajate elektrimaksu vähendamist 0.1658 Norra kroonilt kWh kohta (0.015 €/ kWh) 0.0048 Norra kroonile (0.00044 €/ kWh). Norra arengu ja digitaliseerimise minister Linda Hofstad Helleland ütles, et on arvestanud kriitikaga, mida elektrimaksu vähendamine krüpto kaevandajatele võib tuua. Ta lisas, et kõige olulisem on jätkata andmekeskuste loomist Norras.

Mängust välja jäetud krüpto kaevandajad

Vähendatud elektrimaks võeti küll vastu juba 2016. aastal, kuid maksu alandus kehtis vaid energiamahukatele ettevõtetele ning krüpto kaevandajaid selline stimuleerimiskava ei katnud. Seetõttu oli krüptokaevandamine Norras palju vähem tulutoovam ja peatas plaanid mitme suurema kaevandustegevuse rajamiseks.

Raske löök Norra majandusele

Norra tugevalt naftast sõltuv majandus on COVID – 19 pandeemia tõttu saanud tõsise hoobi, kannatades nii tööpuuduse kasvu kui ka nafta hinna languse all. Umbes 84% Norra ettevõtetest seisavad silmitsi madala nõudluse ja teenuste tühistamisega. Statista.com küsitluse kohaselt koges 19% ettevõtetest tõsist pankroti ohtu ja 23% – l napib arvete tasumiseks vahendeid.

Bitcoini võrkude “detsenralisatsioon”

Arutlus, kas hiljutine bitcoini kaevandamise hüvitise vähenemine võiks viia mõne bitcoini kaevandaja Hiinast välja, on krüptotööstuses olnud aktuaalne juba mõnda aega. Kui see peaks juhtuma on teised riigid, sealhulgas Venemaa ja Ukraina, valmis neid vastu võtma. Ukraina on valmis pakkuma krüpto kaevandajatele riigi tuumaelektrijaamadest ülejäävat elektrienergiat. Ukraina energia ministri Olga Buslavetsi sõnul on potentsiaalsed investorid alates eelmise aasta sügisest uurinud valitsuselt krüpto kaevandamisega seotud ettevõtmiste tarbeks tuumaenergia kasutamise võimalikkuse kohta. Ta kinnitas, et valitsuskabinet on nõustunud looma töörühma, et uurida plaani õiguslikku ja praktilist teostatavust. Samal ajal ütles USA-s krüptoinvesteeringute ja taristuplatvormi Layer1 asutaja ja tegevjuht Alex Liegl, et ettevõte kavatseb koguda 2021. aastaks bitcoini võrgu arvutusvõimekusest 25%.

Loe lisaks: “Nvidia varjas väidetavalt krüptost saadud tulusid”

Veel uudiseid

Pildil on Bitcoini münt, mis illustreerib teemat

Kuidas toimivad Bitcoini tehingutasud?

Bitcoini tehinguid tehes torkab tahes-tahtmata silma tehingutasude lai variatsioon. On hetki, kus bitcoine saab saata mõnekümne sendi eest, kuid periooditi küündivad tehingutasud mitmete ja mitmekümnete

ETHTallinn Hackathon: Tule ehita dApp-e plokiahelal

ETHTallinn toob 19.-21. aprillil Eestis kokku web3 entusiastid ja arendajad. Ürituse eesmärgiks on pakkuda praktilist kogemust plokiahela tehnoloogia vallas ning anda võimalus kohtuda web3 kogukonna