Päevakohased krüpto uudised

Pildil on malelaud koos bitcoini mündiga, mis ilustreerib teemat Malelegend Kasparov näeb bitcoinis tulevikku

Kasparov näeb bitcoinis tulevikku

Garri Kasparov on mitmekordne male maailmameister, poliitik ning agar inimõiguste eest võitleja. Lisaks on mees võtnud sõna ka krüptorahade ja selle tehnoloogia osas.  Kasparov näeb bitcoinis tulevikku, öeldes et praegune majanduskriis, mis on viinud ebatraditsioonilise rahapoliitikani, suunab inimesed bitcoini ja teiste krüptorahade poole.

Bitcoin annab rahvale võimu

Garri Kasparov on neil päevil seotud mitmete fondidega, mis seisavad inimõiguste, demokraatia ja digitaalse vabaduse eest. Male suurmeister andis hiljaaegu ajakirjale Forbes intervjuu, kus jagas muuhulgas ka oma vaateid bitcoini ja krüptorahade kohta.

Kasparov näeb bitcoinis tulevikku, kuna krüptovaluutad annavad üldsusele rohkem kontrolli isikliku rahanduse üle. Seda eriti praegusel ajal, kus valitsuste rahapoliitika on kõike muud kui konservatiivne. Kasparov viitas selle juures bitcoini võtmeomadusele, kus maailma esimest krüptoraha saab olema fikseeritud hulk (maagiline number 21 miljonit) ning tema tööpõhimõte on läbipaistev ning avalik. Vastukaaluks nentis Kasparov, et Föderaalreservi puhul ei oska keegi ette näha, mitu triljonit otsustatakse juurde printida, kahandades seeläbi inimeste säästude väärtust.

Kasparov puudutas intervjuus ka privaatsuse küsimust, tuues välja suurfirmade üha suureneva kontrolli inimeste isikuandmete üle. Bitcoin ja teised krüptorahad on tema hinnangul koht, kus kodanikud saavad kontrolli oma privaatsuse üle tagasi võtta. Maletaja andis mõista, et bitcoini ning plokiahela tehnoloogia populaarsuse kasv on tema arvates vältimatu.

Kasparovi bitcoinimeelsus

Malelegendi poolehoid maailma suurima krüptoraha vastu on põhjendatud. Kasparov on ühtlasi Inimõiguste Fondi (Human Rights Foundation) esimees ning äsja loodi organisatisooni juurde eraldi Bitcoini arengufond. Tegemist on bitcoini tarkvara arendajate toetamiseks mõeldud fondiga, eesmärgiga muuta bitcoini võrk privaatsemaks, detsentraliseeritumaks ja vastupidavamaks, et see saaks paremini toimida inimõiguste aktivistide, kodanikuühiskonna ettevõtmiste ja ajakirjanike finantsvahendina kogu maailmas.

Tänapäeval on bitcoini arendajad valdavalt vabakutselised programmeerijad, kes sõltuvad peamiselt krüptesektori firmade ja organisatsioonide toetustest. Sellest lähtuvalt on loodud fond omal kohal, arvestades et maailma esimene krüptoraha ei ole kaugeltki valmis produkt ning töö selle täiustamise kallal käib igapäevaselt.

Loe lisaks: “Raha trükkimine, millel ei paista lõppu olevat”

Veel uudiseid

Pildil on Bitcoini münt, mis illustreerib teemat

Kuidas toimivad Bitcoini tehingutasud?

Bitcoini tehinguid tehes torkab tahes-tahtmata silma tehingutasude lai variatsioon. On hetki, kus bitcoine saab saata mõnekümne sendi eest, kuid periooditi küündivad tehingutasud mitmete ja mitmekümnete

ETHTallinn Hackathon: Tule ehita dApp-e plokiahelal

ETHTallinn toob 19.-21. aprillil Eestis kokku web3 entusiastid ja arendajad. Ürituse eesmärgiks on pakkuda praktilist kogemust plokiahela tehnoloogia vallas ning anda võimalus kohtuda web3 kogukonna