Päevakohased krüpto uudised

Pilt konverentsi esinejatest

Kokkuvõte Baltic Honeybadger konverentsist

Septembri esimesel nädalavahetusel oli Bitcoin Läti pealinnas tähelepanu keskmes, kui aset leidis Bitcoini konverents Baltic Honeybadger 2023. Krüpto.ee toimetaja Madis Tarum oli 2 päeva kohapeal ning vahendab muljeid ja kokkuvõtte meeldejäävast ja inspireerivast bitcoiniteemalisest konverentsist.

OG Bitcoini konverents

Baltic Honeybadger on Bitcoin kogukonnas juba varasemalt armastatud üritus, peaasjalikult seetõttu et tegemist on esimese “Bitcoin Only” konverentsiga maailmas. See tähendab, et tähelepanu keskmes on eksklusiivselt maailma vanim krüptoraha Bitcoin, jätmata ruumi ühelegi nn altcoinile. Nimi Honeybadger ehk Eesti keeles meemäger viitab Bitcoini vastupidavusele. Loom on saanud aja jooksul sisuliselt Bitcoini maskotiks, sest on looduses tuntud oma sitkuse ja kartmatuse poolest, taludes maohammustusi ja hirmutades endast suuremaid loomi nagu lõvisid ja hüääne. Konverents tähistas sel aastal ka oma 5. sünnipäeva – esimene Honeybadger toimus juba 2017. aastal kuid pandeemia tõttu jäi üritus vahepeal 2 aastat ära.

3 lava ja ligi 100 esinejat

Konverentsi korraldaja Hodl Hodl (P2P kauplemisplatvorm) oli sisulisele poolele pannud suurt rõhku. Pea sada esinejat maailma eri paikadest rääkisid Bitcoinist mitme nurga alt, nii tehniliselt kui üldisemalt. Lisaks laienesid teemad Bitcoinist kaugemale, puudutades näiteks privaatsust, sõnavabadust, aktivismi ja ka üha enam koos Bitcoiniga kasutust leidvat Nostri protokolli. Esinejad olid kahe päeva jooksul jagatud kolmele lavale, mis tähendas et kohati oli raske valida mitme põneva ettekande vahel. Lavad olid korraldajate poolt nimetatud temaatikale vastavalt. Pealaval räägiti Bitcoinist laiemalt, Cypherpunk nime kandval laval käsitleti rohkem Bitcoini privaatsuse teemasid ning Proof of Work saalis sai kuulata erinevate Bitcoini toodete ja rakenduste kohta. Pärast ettekandeid olid korraldajad hoolitsenud ka meluka afterparty eest. See tähendas, et konverentsi külastajad said omavahel muljetada, kontakte vahetada ja vabamas keskkonnas esinejatelt küsimusi küsida.

Baltic Honeybadger jäi meelde professionaalse korralduse poolest ja väärib kahtlemata kiitust. Korraldajate sõnul ei ole 2024. aasta konverentsi kuupäevad veel paigas, kuigi plaanitakse augustikuud.

Loe lisaks: “KPMG raport tõstab esile Bitcoini väärtust”

Veel uudiseid

Pildil on UBS firma logo

UBS käivitab esimese tokeniseeritud fondi Ethereumil

Materjaalsete varade tokeniseerimise trend kogub jätkuvalt hoogu. Eile teatas Šveitsi suurim varahaldur UBS Asset Management oma esimese tokeniseeritud VCC-fondi pilootprojekti käivitamisest. UBS toob turule reaalsete