Päevakohased krüpto uudised

Pildil on Bitcoin, mis illustreerib teemat

KPMG raport tõstab esile Bitcoini väärtust

Üks maailma juhtivaid raamatupidamisettevõtteid KPMG avaldas hiljuti põhjaliku aruande, mis heidab valgust Bitcoini arvukatele kasutusjuhtudele ja panusele globaalsel maastikul.

KPMG Bitcoini raport

Värske ja põhjalik KPMG poolt avaldatud 12-leheküljeline aruanne juhib muuhulgas tähelepanu tõigale, et Bitcoini mõistetakse endiselt valesti. Sellele vaatamata on maailma vanim krüptoraha ja plokiahel järjekindlalt tõestanud oma väärtust. Raportis tuuakse esile mitmeid kasutusjuhtumeid, mis mitte ainult ei paranda üldise krüpto ökosüsteemi mainet, vaid sillutavad teed ka suuremale adaptsioonile. Paljude meelest on tegemist märgilise sündmusega, kus nii suure kaliibriga raamatupidamisfirma Bitcoini detailselt esile tõstab.

Raport keskendub keskkondlikule, sotsiaalsele ja valitsemise aspektile

Aruanne läheb süvitsi kolmes suunas, alustades Bitcoini kaevandamise keskkonna küsimusega. KPMG näitab, kuidas heitekogused on oluliselt suurem keskkonnakahju tegur kui energiakulu. Lisaks tuuakse graafikuna välja, kuidas võrreldes teiste peamiste ülemaailmsete tööstusharudega (nagu turism või moetööstus) on Bitcoini heitkogused marginaalsed. Väljaanne kirjeldab lisaks mitmeid kasutuset leidvaid praktikaid Bitcoini võrgu süsiniku jalajälje vähendamiseks, sealhulgas taastuvenergia kasutamine ja soojuse taaskasutamine. Näiteks on osad Bitcoini kaevandajad hakanud protsessist tekkivat jääksoojust rakendama majade, kasvuhoonete või isegi basseinide kütmiseks.

Aruande sotsiaalne aspekt puudutab palju kõneainet pakkuvat uskumust, et Bitcoin on kurjategijate raha. Raportis osutatakse hiljutisele Chainalysis’e aruandele, mille kohaselt on vaid 0,24% kõikidest Bitcoini tehingutest illegaalse või ebaseadusliku iseloomuga. Võrdluseks toodi välja, et ÜRO narko- ja kuritegevuse büroo andmetel moodustab rahapesu 2–5% maailma sisemajanduse kogutoodangust, millest mängib Bitcoin kaduvväikest rolli. Veel ilmneb raportist, et võrreldes Ethereumiga, teiste altcoinidega või stablecoinidega kasutatase Bitcoini illegaalseteks tehinguteks tunduvalt vähem. Bitcoini positiivsete kasutusjuhtudena tõstab raport muuhulgas esile Ukraina rahakogumise kampaaniat sõja alguses ja Aafrikas elektrile juurdepääsu suurendamist Bitcoini kaevandajate kaudu.

Viimases osas käsitleb KPMG Bitcoini juhtimise aspekti ja detsentraliseeritust, mis on tema sõnul üks Bitcoini silmapaistvamaid funktsioone. Aruandes tunnistatakse, et võimulolijad ei saa võrgustiku reegleid muuta ega manipuleerida, nimetades seda tugevaks juhtimisstruktuuriks. See annab KPMG sõnul üldises süsteemis suure kindlustunde.

Loe lisaks: “Kuidas kasutada Bitcoini standardit – MicroStrategy näide”

Veel uudiseid

ETHTallinn Hackathon: Tule ehita dApp-e plokiahelal

ETHTallinn toob 19.-21. aprillil Eestis kokku web3 entusiastid ja arendajad. Ürituse eesmärgiks on pakkuda praktilist kogemust plokiahela tehnoloogia vallas ning anda võimalus kohtuda web3 kogukonna

Pildil on Bitcoini kaevur

Uus Ocean pool toob uuendust Bitcoini kaevandamisse

Bitcoini kaevandamine on koondunud valdavalt suurte ühiskaevanduste (ingl. mining pools) kätte, ohustades sel moel Bitcoini detsentraliseeritust. Et sellele probleemile leevendust tuua, tuleb turule teistest eristuv