Päevakohased krüpto uudised

Pildil on Türgi lipp, mis illustreerib teemat

Kõrge inflatsioon paneb Türgi rahvast krüptot ostma

Krüptorahade kasutuselevõtt on tunduvalt kõrgem riikides, mis maadlevad kõrge inflatsiooniga. Seda kinnitab värske raport, mille kohaselt on Türgis elavate krüptoinvestorite hulk märgatavalt tõusmas.

Enam kui pooled türklased investeerivad krüptosse

Krüptorahade kauplemisplatvorm Kucoin koostas hiljuti uuringu “Krüptokasutajate mõistmine”, mis põhineb 550 küsitluses osalenud Türgi elaniku vastuste põhjal. Saadud tulemused tõstavad esile Türgi elanikkonna kasvavat huvi krüptovaluutade vastu, kus 52% vastanutest vanuses 18-60 aastat on ühel või teisel moel krüptosse investeerinud.

Uuringu kohaselt on Bitcoin türklaste hulgas kõige populaarsem krüpto investeering, meelitades ligi 71% kõigist investoritest. Veel on 45% investeerinud Ethereumi ja 33% stablecoinidesse. Samuti on uuringust näha kasvavat huvi NFT-de, metaversumi ja meem-coinide vastu, seda eriti nooremate investorite seas.

Küsitlusest selgus, et 58 protsenti vastanutest investeerib krüptovaluutasse eelkõige selleks, et pikas perspektiivis rikkust koguda, samas kui 37 protsenti peab seda väärtuse hoidjaks. Samuti selgus uuringust, et 14% vastanutest kasutab krüptoraha kinkimise eesmärgil ning ligikaudu 8% vastanutest ütlesid, et nad kasutasid krüptot mittetulundusühingutele annetuste saatmiseks.

Kuigi valdavalt investeerivad krüptosse mehed, on raporti kohaselt märgatavat kasvu näha just noorte naiste seas – 47% krüptoinvestoritest vanuses 18–30 on naissoost.

Türgi inflatsioon 59%

Türgi on viimastel aastatel maadelnud katkematu kahekohalise inflatsiooniga, mis muudab elukalliduse kogu riigis raskeks koormaks.

Veebilehe TradingEconomics andmetel tõusis Türgi aastane inflatsioonimäär teist kuud järjest, ulatudes augustis 58,9 protsendini. Tegemist on kõrgeima tasemega alates eelmise aasta detsembrist, mis on peamiselt tingitud maksumäärade tõstmisest, toiduainete hinnatõusust ja Türgi ametliku valuuta liiri odavnemisest. Inflatsioon hakkas Türgis uuesti tõusma juulis, olles eelnevad 8 kuud langenud.

Loe lisaks: “KPMG raport tõstab esile Bitcoini väärtust”

Veel uudiseid

Pildil on UBS firma logo

UBS käivitab esimese tokeniseeritud fondi Ethereumil

Materjaalsete varade tokeniseerimise trend kogub jätkuvalt hoogu. Eile teatas Šveitsi suurim varahaldur UBS Asset Management oma esimese tokeniseeritud VCC-fondi pilootprojekti käivitamisest. UBS toob turule reaalsete