Krakenist saab esimene krüpto pank

Pangad ja krüpto pole olnud kunagi üksteisele lähemal kui seda praegu. Sellel nädalal jõuti uue verstapostini, kui levis uudis, et krüpto kauplemiskeskkond Krakenist saab esimene krüpto pank Ameerika Ühendriikides.

Krakeni pangalitsents

Mõni kuu tagasi avaldas USA valuuta järelvalvebüroo avaliku kirja, kus anti teada, et pangad võivad hoiustada krüptoraha. Kuna varasemalt oli antud teema ümber teatud määral ebaselgust, sai see juhtkiri eelduseks, et krüptovaluuta ettevõtted võiksid toimida ka pankadena. Lisaks oli Wyomingi osariigi krüptosõbralik hoiak see, mis sillutas tee krüptopanga idee jõustumiseni.

Eile andis Wyomingi osariik San Fransiscos pesitsevale ettevõttele litsentsi krüptopanga loomiseks. Uus pank hakkab kandma nime Kraken Financial. Kraken on seega esimene krüpto kauplemisplatvorm Ameerikas, kes saab luua oma panga.

Litsents lubab Krakenil hoiustada digitaalseid varasid, opereerida maksesüsteeme ja võimaldada klientidel hõlpsasti fiat-raha ja krüptot vahetada. Kraken Financial’i teenuseid saavad esmajärjekorras kättesaadavaks ainult USA kodanikele (v.a. New Yorgi elanikud). Pärast panga käivitamist saavad kliendid tasuda arveid ja saada palka krüptorahas, samuti hoida pangas oma krüptovaluutasid.

Tõsiasi, et Krakenist saab esimene krüpto pank, näitab ettevõtte visiooni saada usaldusväärseks sillaks tuleviku krüptomajanduse ja tänase finantsökosüsteemi vahel. Kraken Financial’i tegevjuht David Kinitsky ütles firma pressiteates, et neil on hea meel, et saavad tegutseda osariigis, mis on kooskõlas ettevõtte filosoofia ja väärtustega. Wyoming on haruldane ja särav näide sellest, kuidas läbimõeldud regulatsioon võib fintech ettevõtete innovatsiooni edendada.

Pole siiski klassikaline pank

Litsentsil on ka mõned piirangud. Kraken Financial saab olema niinimetatud “hoiupank”, mis tähendab, et klientide hoiuseid kasutades, ei ole lubatud laene väljastada. Wyomingi seaduse kohaselt peab Kraken hoidma kogu oma klientide vara 100% ulatuses. Sellised hoiupangad võivad omada digitaalseid varasid, kuid neil ei ole kunagi nende üle seaduslikku omandit. See tähendab, et isegi kui Kraken Financial peaks pankrotti minema, tuleb varad klientidele tagastada.

Kraken plaanib järgmise paari aasta jooksul lisada oma valikusse ka teisi teenuseid, sealhulgas krüpto deebetkaardid ja mobiilipanga võimalus.

Loe lisaks: “USA pangad võivad krüptoraha hoiustada”

LOE VEEL

www.lacuna.ee

Alates 590 EUR

GDPR

 • Privaatsuspoliitika
 • Logifailid
 • Küpsiste kasutamine
 • Veebilehel kasutatavate küpsiste tüübid:
 • Uudiskirjaga liitumine
 • Isikuandmete kasutamine ja turvalisus
 • Meie reklaampartnerite privaatsuspoliitika
 • Nõusolek

Privaatsuspoliitika

Kui teil on lisaküsimusi või kui soovite lisateavet meie privaatsuspoliitika kohta, võtke meiega ühendust kirjutades info@krupto.ee

Logifailid

Krüpto.ee kasutab logifaiide puhul standardmetoodikat. Nendesse failidesse jääb kasutaja kohta logi lehte külastades. See on üks osa veebimajutusfirmade analüütikast. Logifailidesse kogutakse infot kasutaja IP-aadressi, brauseri tüübi, internetiteenuse pakkuja, külastuse kuupäeva ja aja ning klikkide arvu kohta. See info ei ole kuidagi seotud külastaja isikliku identiteediga. Antud info kogumise eesmärk on trendide analüüsimine, lehekülje administreerimine ja demograafilise info kogumine.

Küpsiste kasutamine

Krüpto.ee kasutab küpsiseid ehk cookies. Küpsised on tekstifail, mille veebiserver saadab kasutaja veebibrauserile ning mis salvestatakse kasutaja arvutisse. Küpsiseid kasutatakse, et jätta meelde kasutaja veebisirvimise eelistused. Neid kasutatakse veebilehe kasutusmugavuse ja sisu paremaks tegemise eesmärgil. Küpsiste kohta saate  lähemalt lugeda https://www.aki.ee/et/kupsised
Kasutajal on õigus keelduda küpsiste salvestamisest arvutisse. Vastava soovi korral peab kasutaja muutma oma veebilehitseja seadeid.

Veebilehel kasutatavate küpsiste tüübid:

 • Sessiooniküpsised, mis võimaldavad lehel meelde jätta kasutaja poolt tehtud varasemad valikud ning seeläbi pakkuda isikupärasemaid funktsioone.
 • Püsiküpsised, mis peavad meeles kliendi valikuid veebilehtedel
 • reklaamiküpsiseid, mida aitavad pakkuda kasutaja huvidele sihitud reklaame. Veebilehele on lisatud Facebook Pixel kood ning kui te ei soovi Krüpto.ee veebilehe reklaami enam Facebookis näha, siis võite selle keelata. Minnes https://www.facebook.com/ads/preferences ja kustutage “Reklaamijad, kellega oled suhelnud” valiku alt Krüpto.ee
 • Analüütilised küpsiseid, mis koguvad teavet veebilehe kasutamise kohta. Info nagu, milliseid sisulehti külastatakse või mida külastajad veebilehelt otsivad. Need küpsised ei kogu teavet, mis võimaldaks veebilehe kasutajat identifitseerida. Nende alla kuulub ka reklaamkampaaniate mõõtmine.

Uudiskirjaga liitumine

Krüpto.ee võib saata klientidele uudiskirju ning informatsiooni oma teenuste, toodete, pakkumiste kohta, kui klient on meile ise andnud oma kontaktandmed. Seda senimaani, kuni klient on palunud viimaste tegevuste lõpetamist või lahkunud uudiskirja saajate grupist.

Isikuandmete kasutamine ja turvalisus

Isikuandmete turvaline säilitamine on Krüpto.ee kõrgeim turvalisusealane prioriteet. Püüame teha kõik meist oleneva, et vältida loata juurdepääsu ja muud õigusvastast töötlemist. Kaitseme isikuandmete konfidentsiaalsust ja puutumatust ning tagame andmetele juurdepääsu kooskõlas kehtivate õigusaktidega.

Meie reklaampartnerite privaatsuspoliitika

Kolmandate osapoolte reklaamiserverites või reklaamivõrkudes kasutatakse tehnoloogiaid, näiteks küpsiseid ja JavaScripti, mida kasutatakse nende vastavates reklaamides ja Krüpto.ee ilmuvatel linkidel, mis saadetakse otse kasutajate brauserisse. Kui see juhtub, saavad nad automaatselt teie IP-aadressi. Neid tehnoloogiaid kasutatakse nende reklaamikampaaniate tõhususe mõõtmiseks ja / või teie külastatavatel veebisaitidel kuvatava reklaamisisu isikupärastamiseks.

Nõusolek

Meie veebisaiti kasutades nõustute meie privaatsuspoliitikaga ja nõustute selle tingimustega