Päevakohased krüpto uudised

Pildil on Krakeni firma logo, mis illustreerib teemat Krakenist saab esimene krüpto pank

Krakenist saab esimene krüpto pank

Pangad ja krüpto pole olnud kunagi üksteisele lähemal kui seda praegu. Sellel nädalal jõuti uue verstapostini, kui levis uudis, et krüpto kauplemiskeskkond Krakenist saab esimene krüpto pank Ameerika Ühendriikides.

Krakeni pangalitsents

Mõni kuu tagasi avaldas USA valuuta järelvalvebüroo avaliku kirja, kus anti teada, et pangad võivad hoiustada krüptoraha. Kuna varasemalt oli antud teema ümber teatud määral ebaselgust, sai see juhtkiri eelduseks, et krüptovaluuta ettevõtted võiksid toimida ka pankadena. Lisaks oli Wyomingi osariigi krüptosõbralik hoiak see, mis sillutas tee krüptopanga idee jõustumiseni.

Eile andis Wyomingi osariik San Fransiscos pesitsevale ettevõttele litsentsi krüptopanga loomiseks. Uus pank hakkab kandma nime Kraken Financial. Kraken on seega esimene krüpto kauplemisplatvorm Ameerikas, kes saab luua oma panga.

Litsents lubab Krakenil hoiustada digitaalseid varasid, opereerida maksesüsteeme ja võimaldada klientidel hõlpsasti fiat-raha ja krüptot vahetada. Kraken Financial’i teenuseid saavad esmajärjekorras kättesaadavaks ainult USA kodanikele (v.a. New Yorgi elanikud). Pärast panga käivitamist saavad kliendid tasuda arveid ja saada palka krüptorahas, samuti hoida pangas oma krüptovaluutasid.

Tõsiasi, et Krakenist saab esimene krüpto pank, näitab ettevõtte visiooni saada usaldusväärseks sillaks tuleviku krüptomajanduse ja tänase finantsökosüsteemi vahel. Kraken Financial’i tegevjuht David Kinitsky ütles firma pressiteates, et neil on hea meel, et saavad tegutseda osariigis, mis on kooskõlas ettevõtte filosoofia ja väärtustega. Wyoming on haruldane ja särav näide sellest, kuidas läbimõeldud regulatsioon võib fintech ettevõtete innovatsiooni edendada.

Pole siiski klassikaline pank

Litsentsil on ka mõned piirangud. Kraken Financial saab olema niinimetatud “hoiupank”, mis tähendab, et klientide hoiuseid kasutades, ei ole lubatud laene väljastada. Wyomingi seaduse kohaselt peab Kraken hoidma kogu oma klientide vara 100% ulatuses. Sellised hoiupangad võivad omada digitaalseid varasid, kuid neil ei ole kunagi nende üle seaduslikku omandit. See tähendab, et isegi kui Kraken Financial peaks pankrotti minema, tuleb varad klientidele tagastada.

Kraken plaanib järgmise paari aasta jooksul lisada oma valikusse ka teisi teenuseid, sealhulgas krüpto deebetkaardid ja mobiilipanga võimalus.

Loe lisaks: “USA pangad võivad krüptoraha hoiustada”

Veel uudiseid

ETHTallinn Hackathon: Tule ehita dApp-e plokiahelal

ETHTallinn toob 19.-21. aprillil Eestis kokku web3 entusiastid ja arendajad. Ürituse eesmärgiks on pakkuda praktilist kogemust plokiahela tehnoloogia vallas ning anda võimalus kohtuda web3 kogukonna

Pildil on Bitcoini kaevur

Uus Ocean pool toob uuendust Bitcoini kaevandamisse

Bitcoini kaevandamine on koondunud valdavalt suurte ühiskaevanduste (ingl. mining pools) kätte, ohustades sel moel Bitcoini detsentraliseeritust. Et sellele probleemile leevendust tuua, tuleb turule teistest eristuv