Päevakohased krüpto uudised

Pildil on sularahaautomaat, mis illustreerib teemat

USA pangad võivad krüptoraha hoiustada

USA valuuta järelvalvebüroo (OCC), mis on riigikassa sõltumatu üksus, avaldas üleeile avaliku kirja, milles selgitatakse, et riigi pangad võivad krüptoraha hoiustada ja hoiuühistutel on seaduslik õigus krüptovaluuta varade omamiseks.

Krüptorahad kui digitaalse vara uuem versioon

Tegemist ei ole OCC poolt uue seadusega, vaid pigem vastus tundmatu osapoole soovile teema osas selgitust saada. OCC kirjutab, et pankadel on lubatud digitaalseid varasid hoiustada alates 1988. aastast ning bitcoin ja teised krüptovaluutad on lihtsalt sama kontseptsiooni uuem versioon. Sellest järeldub, et USA pangad võivad krüptoraha hoida, olgu selleks siis krüpto rahakottide salajaste võtmete talletamine või muude hooldus- ja pangandusteenuste pakkumine.

JPMorgan Chase on üks selliseid panku, mis pakub krüptoettevõtetele pangandusteenuseid, hallates aasta algusest kauplemiskeskkondade Gemini ja Coinbase’i kontosid. Sarnaselt oma välismaal asuvatele kolleegidele on USA pangad varasemalt olnud krüptofirmade teenindamise koha pealt pigem vastumeelsed, viidates krüptorahade küsitavale mainele.

Kas pangad vahetavad krüpto firmad välja?

“Ehkki pangad hakkavad päeva lõpuks krüptohaldusteenuseid pakkuma, ei muuda see krüpto varade hoiustamisega tegelevatele ettevõtetele lühiajaliselt midagi, kuna suurkliendid eelistavad siiski neid tegijaid, kes on krüpto sektori suunituluse ning pikemaajaliste kogemustega,” sõnas äriklientide digitaalseid varadesid haldav Alex Mascioli Decrypt’ile antud usutluses. Mascioli lisas, et uudis võib teatud suuremates firmades uudishimu äratada, kes varasemalt kõrvaltvaataja rollis on olnud.

Pankade õigus krüptoraha hoiustada on sektorile positiivne

Üleeilne teade, et pangad võivad krüptoraha hoiustada, on oluline krüptovaluuta kasutuselevõtu koha pealt Ameerika Ühendriikides. See võimaldab pankadel hoida krüptovara ja arendada sellega seotud teenuseid ilma varem ebamääraselt sõnastatud juhisteta. Kõnealune kiri illustreerib turu vajadust ja soovi pangatasemel haldusteenuste järele. On ju krüptovaluutad selleks loodud, et tuua pangandusse tõhusust ja läbipaistvust.

OCC-d juhib praegu Brian Brooks, endine Coinbase’i juhtivtöötaja, kes asus uude ametisse selle aasta alguses. Ta on juba välja pakkunud mitmeid krüptoettevõtetele kasulikke reforme, sealhulgas riiklike maksete eelnõu, mis võimaldaks krüptorahaga tegelevatel ettevõtetel mööda minna osariigipõhisest ülekannete litsentsi hankimisest.

Loe lisaks: “JPMorgan ja krüptoraha – uus partnerlus”

Veel uudiseid

Pildil on Bitcoini münt, mis illustreerib teemat

Kuidas toimivad Bitcoini tehingutasud?

Bitcoini tehinguid tehes torkab tahes-tahtmata silma tehingutasude lai variatsioon. On hetki, kus bitcoine saab saata mõnekümne sendi eest, kuid periooditi küündivad tehingutasud mitmete ja mitmekümnete

ETHTallinn Hackathon: Tule ehita dApp-e plokiahelal

ETHTallinn toob 19.-21. aprillil Eestis kokku web3 entusiastid ja arendajad. Ürituse eesmärgiks on pakkuda praktilist kogemust plokiahela tehnoloogia vallas ning anda võimalus kohtuda web3 kogukonna