Krüpto adaptsiooni juhib Ukraina

Krüptorahade ja rakenduste omaksvõtt on riigiti üsna erinev. Uus avaldatud raport aga näitab, et Krüpto adaptsiooni juhib Ukraina ning riigid nagu Venemaa ja Venezuela on selles arvestuses samuti eesrindlikud.

Krüptoraha kasutuselevõtu indeks

Plokiahela analüüsimisega tegelev firma Chainalysis avaldas hiljuti raporti, kus hinnati rahvuvahelisi trende krüpto kasutamises ning koostati sellest lähtuvalt globaalne krüptoraha kasutuselevõtu indeks.

Kuigi USA ja Hiina annavad endiselt kõige suurema panuse tehingute mahtude osas, siis on Chainalysis edetabeli järgi digitaalsete valuutade kõige aktiivsemad jaetarbijad ukrainlased, venelased ja Venezuela elanikud. Neile järgnevad edetabelis Hiina, Keenia ja Ameerika Ühendriigid. Kohtadele 6-10 maandusid vastavalt Lõuna-Aafrika Vabariik, Nigeeria, Kolumbia ja Vietnam.

Aruandes mõõdeti krüpto kasutuselevõttu, arvestades riigi plokiahela ülekannete väärtust, krüptoraha hoiuste arvu ja kasutajatevaheliste (peer-to-peer) börside tehingute mahtu. Andmeid kõrvutati seejärel elanike arvu, ostujõu ja internetikasutajate arvuga.

Krüpto kasutamise mustrid on riigiti erinevad. Ukraina ja Venemaa kasutavad aktiivselt krüptot raha saatmiseks ettevõtetevaheliste ja rahvusvaheliste tehingute jaoks, vältides tülikaid panganduseeskirju. Venezuelas seevastu ei soovi inimesed tingimata krüptovaluutasid kasutada, sest see on huvitav või lahe, vaid seetõttu, et nad otsivad kohta,  kus nende varade väärtus ei kahaneks.

Ukraina huvi krüpto vastu

Esikolmiku riikidest kõige üllatavam on võib-olla Ukraina juhtpositsioon, kuna riik on paljuski globaalse krüptokogukonnale tundmatu. Ukraina digitaalse arengu ministeerium nentis, et krüpto populaarsusel ukrainlaste seas on mitu põhjust. Välja toodi suur plokiahela arendajate kogukond ja tehnikateadlik elanikkond, tülikad regulatsioonid ekspordi- ja imporditehingute jaoks ning aktsiaturu puudumine riigis. Kõik see julgustab inimesi proovima digitaalset vara, ütles ministeerium.

Krüptovaluutasid ning eelkõige stabiilsusraha Tetherit (USDT) kasutavad igapeävastes tehingutes ka väikesed ja keskmise suurusega ettevõtted, ütles Ukraina esimese krüpto börsi Kuna looja Michael Chobanyan Coindeskile.

Seda, et krüpto adaptsiooni juhib Ukraina näitab ka jaeinvestorite hulk, usub Chobanyan, sest ainuüksi Kuna platvormil kaubeldakse igaäevaselt umbes 800 000 dollari väärtuses. Ja see on vaid murdosa üldisest jaemüügimahust, arvestades selliste börside nagu Binance ja EXMO populaarsust ning arvukaid sularaha eest müüjaid.

Loe lisaks: “Tuumaenergia krüptosektoris – Kuidas Ukraina seda teeb?”

LOE VEEL

www.lacuna.ee

Ledger Nano X

GDPR

 • Privaatsuspoliitika
 • Logifailid
 • Küpsiste kasutamine
 • Veebilehel kasutatavate küpsiste tüübid:
 • Uudiskirjaga liitumine
 • Isikuandmete kasutamine ja turvalisus
 • Meie reklaampartnerite privaatsuspoliitika
 • Nõusolek

Privaatsuspoliitika

Kui teil on lisaküsimusi või kui soovite lisateavet meie privaatsuspoliitika kohta, võtke meiega ühendust kirjutades info@krupto.ee

Logifailid

Krüpto.ee kasutab logifaiide puhul standardmetoodikat. Nendesse failidesse jääb kasutaja kohta logi lehte külastades. See on üks osa veebimajutusfirmade analüütikast. Logifailidesse kogutakse infot kasutaja IP-aadressi, brauseri tüübi, internetiteenuse pakkuja, külastuse kuupäeva ja aja ning klikkide arvu kohta. See info ei ole kuidagi seotud külastaja isikliku identiteediga. Antud info kogumise eesmärk on trendide analüüsimine, lehekülje administreerimine ja demograafilise info kogumine.

Küpsiste kasutamine

Krüpto.ee kasutab küpsiseid ehk cookies. Küpsised on tekstifail, mille veebiserver saadab kasutaja veebibrauserile ning mis salvestatakse kasutaja arvutisse. Küpsiseid kasutatakse, et jätta meelde kasutaja veebisirvimise eelistused. Neid kasutatakse veebilehe kasutusmugavuse ja sisu paremaks tegemise eesmärgil. Küpsiste kohta saate  lähemalt lugeda https://www.aki.ee/et/kupsised
Kasutajal on õigus keelduda küpsiste salvestamisest arvutisse. Vastava soovi korral peab kasutaja muutma oma veebilehitseja seadeid.

Veebilehel kasutatavate küpsiste tüübid:

 • Sessiooniküpsised, mis võimaldavad lehel meelde jätta kasutaja poolt tehtud varasemad valikud ning seeläbi pakkuda isikupärasemaid funktsioone.
 • Püsiküpsised, mis peavad meeles kliendi valikuid veebilehtedel
 • reklaamiküpsiseid, mida aitavad pakkuda kasutaja huvidele sihitud reklaame. Veebilehele on lisatud Facebook Pixel kood ning kui te ei soovi Krüpto.ee veebilehe reklaami enam Facebookis näha, siis võite selle keelata. Minnes https://www.facebook.com/ads/preferences ja kustutage “Reklaamijad, kellega oled suhelnud” valiku alt Krüpto.ee
 • Analüütilised küpsiseid, mis koguvad teavet veebilehe kasutamise kohta. Info nagu, milliseid sisulehti külastatakse või mida külastajad veebilehelt otsivad. Need küpsised ei kogu teavet, mis võimaldaks veebilehe kasutajat identifitseerida. Nende alla kuulub ka reklaamkampaaniate mõõtmine.

Uudiskirjaga liitumine

Krüpto.ee võib saata klientidele uudiskirju ning informatsiooni oma teenuste, toodete, pakkumiste kohta, kui klient on meile ise andnud oma kontaktandmed. Seda senimaani, kuni klient on palunud viimaste tegevuste lõpetamist või lahkunud uudiskirja saajate grupist.

Isikuandmete kasutamine ja turvalisus

Isikuandmete turvaline säilitamine on Krüpto.ee kõrgeim turvalisusealane prioriteet. Püüame teha kõik meist oleneva, et vältida loata juurdepääsu ja muud õigusvastast töötlemist. Kaitseme isikuandmete konfidentsiaalsust ja puutumatust ning tagame andmetele juurdepääsu kooskõlas kehtivate õigusaktidega.

Meie reklaampartnerite privaatsuspoliitika

Kolmandate osapoolte reklaamiserverites või reklaamivõrkudes kasutatakse tehnoloogiaid, näiteks küpsiseid ja JavaScripti, mida kasutatakse nende vastavates reklaamides ja Krüpto.ee ilmuvatel linkidel, mis saadetakse otse kasutajate brauserisse. Kui see juhtub, saavad nad automaatselt teie IP-aadressi. Neid tehnoloogiaid kasutatakse nende reklaamikampaaniate tõhususe mõõtmiseks ja / või teie külastatavatel veebisaitidel kuvatava reklaamisisu isikupärastamiseks.

Nõusolek

Meie veebisaiti kasutades nõustute meie privaatsuspoliitikaga ja nõustute selle tingimustega