Päevakohased krüpto uudised

Pildil on Ukraina lipp, mis illustreerib teemat Krüpto adaptsiooni juhib Ukraina

Krüpto adaptsiooni juhib Ukraina

Krüptorahade ja rakenduste omaksvõtt on riigiti üsna erinev. Uus avaldatud raport aga näitab, et Krüpto adaptsiooni juhib Ukraina ning riigid nagu Venemaa ja Venezuela on selles arvestuses samuti eesrindlikud.

Krüptoraha kasutuselevõtu indeks

Plokiahela analüüsimisega tegelev firma Chainalysis avaldas hiljuti raporti, kus hinnati rahvuvahelisi trende krüpto kasutamises ning koostati sellest lähtuvalt globaalne krüptoraha kasutuselevõtu indeks.

Kuigi USA ja Hiina annavad endiselt kõige suurema panuse tehingute mahtude osas, siis on Chainalysis edetabeli järgi digitaalsete valuutade kõige aktiivsemad jaetarbijad ukrainlased, venelased ja Venezuela elanikud. Neile järgnevad edetabelis Hiina, Keenia ja Ameerika Ühendriigid. Kohtadele 6-10 maandusid vastavalt Lõuna-Aafrika Vabariik, Nigeeria, Kolumbia ja Vietnam.

Aruandes mõõdeti krüpto kasutuselevõttu, arvestades riigi plokiahela ülekannete väärtust, krüptoraha hoiuste arvu ja kasutajatevaheliste (peer-to-peer) börside tehingute mahtu. Andmeid kõrvutati seejärel elanike arvu, ostujõu ja internetikasutajate arvuga.

Krüpto kasutamise mustrid on riigiti erinevad. Ukraina ja Venemaa kasutavad aktiivselt krüptot raha saatmiseks ettevõtetevaheliste ja rahvusvaheliste tehingute jaoks, vältides tülikaid panganduseeskirju. Venezuelas seevastu ei soovi inimesed tingimata krüptovaluutasid kasutada, sest see on huvitav või lahe, vaid seetõttu, et nad otsivad kohta,  kus nende varade väärtus ei kahaneks.

Ukraina huvi krüpto vastu

Esikolmiku riikidest kõige üllatavam on võib-olla Ukraina juhtpositsioon, kuna riik on paljuski globaalse krüptokogukonnale tundmatu. Ukraina digitaalse arengu ministeerium nentis, et krüpto populaarsusel ukrainlaste seas on mitu põhjust. Välja toodi suur plokiahela arendajate kogukond ja tehnikateadlik elanikkond, tülikad regulatsioonid ekspordi- ja imporditehingute jaoks ning aktsiaturu puudumine riigis. Kõik see julgustab inimesi proovima digitaalset vara, ütles ministeerium.

Krüptovaluutasid ning eelkõige stabiilsusraha Tetherit (USDT) kasutavad igapeävastes tehingutes ka väikesed ja keskmise suurusega ettevõtted, ütles Ukraina esimese krüpto börsi Kuna looja Michael Chobanyan Coindeskile.

Seda, et krüpto adaptsiooni juhib Ukraina näitab ka jaeinvestorite hulk, usub Chobanyan, sest ainuüksi Kuna platvormil kaubeldakse igaäevaselt umbes 800 000 dollari väärtuses. Ja see on vaid murdosa üldisest jaemüügimahust, arvestades selliste börside nagu Binance ja EXMO populaarsust ning arvukaid sularaha eest müüjaid.

Loe lisaks: “Tuumaenergia krüptosektoris – Kuidas Ukraina seda teeb?”

Veel uudiseid

Bitcoin ja majandusteooria

Kui Bitcoin 2009. aastal märkamatult tekkis, vaimustusid sellest algusaastatel eelkõige arvutinohikud ja programmeerijad. Bitcoin on aga üha enam saamas kõneainet majandust ja rahapoliitikat puudutavates diskussioonides.

Pildil on Bitcoini münt, mis illustreerib teemat

Kuidas toimivad Bitcoini tehingutasud?

Bitcoini tehinguid tehes torkab tahes-tahtmata silma tehingutasude lai variatsioon. On hetki, kus bitcoine saab saata mõnekümne sendi eest, kuid periooditi küündivad tehingutasud mitmete ja mitmekümnete

ETHTallinn Hackathon: Tule ehita dApp-e plokiahelal

ETHTallinn toob 19.-21. aprillil Eestis kokku web3 entusiastid ja arendajad. Ürituse eesmärgiks on pakkuda praktilist kogemust plokiahela tehnoloogia vallas ning anda võimalus kohtuda web3 kogukonna