Mt. Gox võib paisata turule 150 000 bitcoini

Kui kauplemiskeskkond Mt.Gox langes 2014. aastal häkkerite ohvriks, raputas see krüpto maailma. Saatusliku juhtumi tagajärjel kaotasid kasutajad ligi kolmveerand miljonit bitcoini ning intsident paiskas Bitcoini hinna tugevasse langusesse. Kuigi enamus krüptoraha on siiani teadmata kadunud, suudeti osa varadest taastada, mis on hetkel kohtuprotsessi keskmes ning ootavad, et saaksid 7 aastat hiljem endiste omanike juurde naasta.

Kauaoodatud Mt. Gox väljamakse

Mt. Gox’i sulgemine on üks kurikuulsamaid sündmusi krüptorahade ajaloos. Tokyos paiknenud börs lõpetas 2014. aasta veebruaris ootamatult tegevuse, teatades, et erinevate rünnakute tõttu on kadunud 850 000 bitcoini. Mt. Gox oli neil päevil maailma number üks krüptobörs, vahendades ligikaudu 70% kõikidest krüptovaluuta ostu-müügi tehingutest. See sündmus põhjustas mitme varajase Bitcoini investori varade kaotuse ning vahetult pärast seda andis Mt. Gox sisse pankrotiavalduse.

Huvitav fakt: Enne seda kui Mt. Gox’ist sai maailma juhtiv krüptobörs, oli lehekülg mängu Magic the Gathering kaartide kauplemiskeskkond.

Mt. Gox on Jaapanis praegu aastaid kestnud pankrotimenetluses, mida kontrollib kohtu määratud eestkostja ja pankrotiadvokaat Nobuaki Kobayashi, et määrata hüvitis 24 000 nõude esitanud ohvrile. Ligikaudu 150 000 bitcoini, mis kannatanutele ette on nähtud, pärinevad Mt.Gox’i varajastest krüptovaluuta rahakottidest, mis tulid päevavalgele pärast kauplemiskeskkonna sulgemist. Hetkel on järg sealmaal, kus oodatakse täpsemat plaani, mil moel krüptorahasid tagastama hakatakse. Kohtuprotsess on aga aeganõudev ning juba mitmeid kordi edasi lükkunud. Viimase ametliku teadaande kohaselt on Tokyo ringkonnakohtu poolt määratud uueks tähtajaks käesoleva aasta 15. detsember.

Suure hulga krüptorahade tagastamine võib turu langusesse tõugata

Sellise kolossaalse koguse bitcoinide (tänase turuväärtusega üle 2,85 miljardi dollari) laiali jagamine, võib viia suuremahulise müügini, kui Mt. Gox-i kasutajad ruttavad oma varasid rahaks tegema. Bitcoini väärtuse olulise kasvu tõttu 2014. aastast tänaseni, on võimalik, et paljud investorid võivad äsja saadud bitcoinid turule paisata, et aastatetagune kaotus tasa teha. See võib aga esile kutsuda edasise müügisurve.

Loe lisaks: “Hiinas arestiti $4,2 miljardi väärtuses krüptoraha”

LOE VEEL

www.lacuna.ee

Ledger Nano X

GDPR

 • Privaatsuspoliitika
 • Logifailid
 • Küpsiste kasutamine
 • Veebilehel kasutatavate küpsiste tüübid:
 • Uudiskirjaga liitumine
 • Isikuandmete kasutamine ja turvalisus
 • Meie reklaampartnerite privaatsuspoliitika
 • Nõusolek

Privaatsuspoliitika

Kui teil on lisaküsimusi või kui soovite lisateavet meie privaatsuspoliitika kohta, võtke meiega ühendust kirjutades info@krupto.ee

Logifailid

Krüpto.ee kasutab logifaiide puhul standardmetoodikat. Nendesse failidesse jääb kasutaja kohta logi lehte külastades. See on üks osa veebimajutusfirmade analüütikast. Logifailidesse kogutakse infot kasutaja IP-aadressi, brauseri tüübi, internetiteenuse pakkuja, külastuse kuupäeva ja aja ning klikkide arvu kohta. See info ei ole kuidagi seotud külastaja isikliku identiteediga. Antud info kogumise eesmärk on trendide analüüsimine, lehekülje administreerimine ja demograafilise info kogumine.

Küpsiste kasutamine

Krüpto.ee kasutab küpsiseid ehk cookies. Küpsised on tekstifail, mille veebiserver saadab kasutaja veebibrauserile ning mis salvestatakse kasutaja arvutisse. Küpsiseid kasutatakse, et jätta meelde kasutaja veebisirvimise eelistused. Neid kasutatakse veebilehe kasutusmugavuse ja sisu paremaks tegemise eesmärgil. Küpsiste kohta saate  lähemalt lugeda https://www.aki.ee/et/kupsised
Kasutajal on õigus keelduda küpsiste salvestamisest arvutisse. Vastava soovi korral peab kasutaja muutma oma veebilehitseja seadeid.

Veebilehel kasutatavate küpsiste tüübid:

 • Sessiooniküpsised, mis võimaldavad lehel meelde jätta kasutaja poolt tehtud varasemad valikud ning seeläbi pakkuda isikupärasemaid funktsioone.
 • Püsiküpsised, mis peavad meeles kliendi valikuid veebilehtedel
 • reklaamiküpsiseid, mida aitavad pakkuda kasutaja huvidele sihitud reklaame. Veebilehele on lisatud Facebook Pixel kood ning kui te ei soovi Krüpto.ee veebilehe reklaami enam Facebookis näha, siis võite selle keelata. Minnes https://www.facebook.com/ads/preferences ja kustutage “Reklaamijad, kellega oled suhelnud” valiku alt Krüpto.ee
 • Analüütilised küpsiseid, mis koguvad teavet veebilehe kasutamise kohta. Info nagu, milliseid sisulehti külastatakse või mida külastajad veebilehelt otsivad. Need küpsised ei kogu teavet, mis võimaldaks veebilehe kasutajat identifitseerida. Nende alla kuulub ka reklaamkampaaniate mõõtmine.

Uudiskirjaga liitumine

Krüpto.ee võib saata klientidele uudiskirju ning informatsiooni oma teenuste, toodete, pakkumiste kohta, kui klient on meile ise andnud oma kontaktandmed. Seda senimaani, kuni klient on palunud viimaste tegevuste lõpetamist või lahkunud uudiskirja saajate grupist.

Isikuandmete kasutamine ja turvalisus

Isikuandmete turvaline säilitamine on Krüpto.ee kõrgeim turvalisusealane prioriteet. Püüame teha kõik meist oleneva, et vältida loata juurdepääsu ja muud õigusvastast töötlemist. Kaitseme isikuandmete konfidentsiaalsust ja puutumatust ning tagame andmetele juurdepääsu kooskõlas kehtivate õigusaktidega.

Meie reklaampartnerite privaatsuspoliitika

Kolmandate osapoolte reklaamiserverites või reklaamivõrkudes kasutatakse tehnoloogiaid, näiteks küpsiseid ja JavaScripti, mida kasutatakse nende vastavates reklaamides ja Krüpto.ee ilmuvatel linkidel, mis saadetakse otse kasutajate brauserisse. Kui see juhtub, saavad nad automaatselt teie IP-aadressi. Neid tehnoloogiaid kasutatakse nende reklaamikampaaniate tõhususe mõõtmiseks ja / või teie külastatavatel veebisaitidel kuvatava reklaamisisu isikupärastamiseks.

Nõusolek

Meie veebisaiti kasutades nõustute meie privaatsuspoliitikaga ja nõustute selle tingimustega