Päevakohased krüpto uudised

Pildil on koodiga lukk, mis illustreerib teemat: Mt. Gox võib paisata turule 150 000 bitcoini

Mt. Gox võib paisata turule 150 000 bitcoini

Kui kauplemiskeskkond Mt.Gox langes 2014. aastal häkkerite ohvriks, raputas see krüpto maailma. Saatusliku juhtumi tagajärjel kaotasid kasutajad ligi kolmveerand miljonit bitcoini ning intsident paiskas Bitcoini hinna tugevasse langusesse. Kuigi enamus krüptoraha on siiani teadmata kadunud, suudeti osa varadest taastada, mis on hetkel kohtuprotsessi keskmes ning ootavad, et saaksid 7 aastat hiljem endiste omanike juurde naasta.

Kauaoodatud Mt. Gox väljamakse

Mt. Gox’i sulgemine on üks kurikuulsamaid sündmusi krüptorahade ajaloos. Tokyos paiknenud börs lõpetas 2014. aasta veebruaris ootamatult tegevuse, teatades, et erinevate rünnakute tõttu on kadunud 850 000 bitcoini. Mt. Gox oli neil päevil maailma number üks krüptobörs, vahendades ligikaudu 70% kõikidest krüptovaluuta ostu-müügi tehingutest. See sündmus põhjustas mitme varajase Bitcoini investori varade kaotuse ning vahetult pärast seda andis Mt. Gox sisse pankrotiavalduse.

Huvitav fakt: Enne seda kui Mt. Gox’ist sai maailma juhtiv krüptobörs, oli lehekülg mängu Magic the Gathering kaartide kauplemiskeskkond.

Mt. Gox on Jaapanis praegu aastaid kestnud pankrotimenetluses, mida kontrollib kohtu määratud eestkostja ja pankrotiadvokaat Nobuaki Kobayashi, et määrata hüvitis 24 000 nõude esitanud ohvrile. Ligikaudu 150 000 bitcoini, mis kannatanutele ette on nähtud, pärinevad Mt.Gox’i varajastest krüptovaluuta rahakottidest, mis tulid päevavalgele pärast kauplemiskeskkonna sulgemist. Hetkel on järg sealmaal, kus oodatakse täpsemat plaani, mil moel krüptorahasid tagastama hakatakse. Kohtuprotsess on aga aeganõudev ning juba mitmeid kordi edasi lükkunud. Viimase ametliku teadaande kohaselt on Tokyo ringkonnakohtu poolt määratud uueks tähtajaks käesoleva aasta 15. detsember.

Suure hulga krüptorahade tagastamine võib turu langusesse tõugata

Sellise kolossaalse koguse bitcoinide (tänase turuväärtusega üle 2,85 miljardi dollari) laiali jagamine, võib viia suuremahulise müügini, kui Mt. Gox-i kasutajad ruttavad oma varasid rahaks tegema. Bitcoini väärtuse olulise kasvu tõttu 2014. aastast tänaseni, on võimalik, et paljud investorid võivad äsja saadud bitcoinid turule paisata, et aastatetagune kaotus tasa teha. See võib aga esile kutsuda edasise müügisurve.

Loe lisaks: “Hiinas arestiti $4,2 miljardi väärtuses krüptoraha”

Veel uudiseid

ETHTallinn Hackathon: Tule ehita dApp-e plokiahelal

ETHTallinn toob 19.-21. aprillil Eestis kokku web3 entusiastid ja arendajad. Ürituse eesmärgiks on pakkuda praktilist kogemust plokiahela tehnoloogia vallas ning anda võimalus kohtuda web3 kogukonna

Pildil on Bitcoini kaevur

Uus Ocean pool toob uuendust Bitcoini kaevandamisse

Bitcoini kaevandamine on koondunud valdavalt suurte ühiskaevanduste (ingl. mining pools) kätte, ohustades sel moel Bitcoini detsentraliseeritust. Et sellele probleemile leevendust tuua, tuleb turule teistest eristuv