Päevakohased krüpto uudised

Pildil on Londoni hooned, mis illustreerivad teemat

UK kui Web3 keskus – riskikapital liigub sinna suunas

Vähem kui nädal pärast seda, kui USA Väärtpaberi- ja Börsikomisjon (SEC) andis krüptotööstusele seni tugevama löögi, teatas USA riskikapitali firma Andreessen Horowitz’i krüptoinvesteeringute haru, et avab oma esimese väliskontori Londonis, viidates sealsele krüpto-sõbralikumale seadusandlusele.

Riskikapitali suurkuju a16z avab Londonis filiaali

Firma Andreessen Horowitz ehk a16z, mis haldab erinevates sektorites üle 35 miljardi dollari väärtuses varasid, plaanib avada oma esimese rahvusvahelise kontori Ühendkuningriigis. 2009. aastal loodud investeerimisettevõte andis seda tehes mõista USA üha karmimast regulatiivsest kontrollilst krüptovaluutade sektori üle, mis väljendus SEC-i hiljutiste hagidega krüptobörside Binance’i ja Coinbase’i vastu.

Firma partner Chris Dixon kommenteeris blogipostituses laienemisest, märkides et ettevõte on teinud koostööd seadusandluse eest vastutavate organitega üle kogu maailma ning selle käigus on selgunud, et just Ühendkuningriigi valitsus näeb Web3 tööstuses tulevikku. Andreessen Horowitzi Londoni kontor keskendub krüpto- ja plokiahela idufirmadele, millele on eraldatud 7,6 miljardit dollarit kapitali.

Suurbritannia kui potentsiaalne Web3 meka

Chris Dixon lisab postituses, et Ühendkuningriigi poliitikud kasutavad lähenemisviisi, mis on ainulaadselt kohandatud plokiahela ja digitaalsete varade jaoks. Ühendkuningriigi ametivõimud on samuti valmis tegema krüptotööstusega koostööd, et luua poliitika, mis motiveerib idufirmasid detsentraliseeritud tehnoloogiat arendama. Kirjutises viidatakse briti peaministri Rishi Sunaki soovitusele, et Ühendkuningriigist võiks saada Web3 innovatsiooni keskus. A16z mainib ka, et on investeerinud mitmetesse Ühendkuningriigis tegutsevatesse krüptoettevõtetesse.

Krüpto kool startup’idele

Andreessen Horowitz teatas lisaks plaanist käivitada Londonis järgmisel kevadel oma krüpto startup’ide kool. Projekt on loodud krüpto idufirmade kasvu soodustamiseks mitmesuguste ressursside kaudu – sealhulgas rahastamine, mentorlus ja võrgustik teiste startup’ide näol. Firma plaanib krüpto kooli käivitamisel teha ka koostööd plokiahela klubidega Suurbritannia ülikoolides.

Loe lisaks: “Sõda krüpto vastu – Coinbase ja Binance tule all”

Veel uudiseid

Pildil on Bitcoini münt, mis illustreerib teemat

Kuidas toimivad Bitcoini tehingutasud?

Bitcoini tehinguid tehes torkab tahes-tahtmata silma tehingutasude lai variatsioon. On hetki, kus bitcoine saab saata mõnekümne sendi eest, kuid periooditi küündivad tehingutasud mitmete ja mitmekümnete

ETHTallinn Hackathon: Tule ehita dApp-e plokiahelal

ETHTallinn toob 19.-21. aprillil Eestis kokku web3 entusiastid ja arendajad. Ürituse eesmärgiks on pakkuda praktilist kogemust plokiahela tehnoloogia vallas ning anda võimalus kohtuda web3 kogukonna