Päevakohased krüpto uudised

Pildilon linna siluett ning arvutivõrgu kujutis, mis sümboliseerib teemat: Millised kõige krüptomeelsemad riigid?

Millised on kõige krüptomeelsemad riigid?

Krüpto kasutuselevõtmine ei käi kõikjal sama kiiresti. Mõned riigid on selle potentsiaali märksa varem leidnud, teised suhtuvad teemasse neutraalselt või püüavad krüpto kasutust piirata. Allpool toome välja mõned krüptomeelsemad riigid, mis on jäänud silma krüptosõbralike seaduste või pealehakkamise poolest.

Šveits

on krüptosõbralik riik ning Šveitsi valitsus on olnud avatud krüptovaluuta ideele. Samuti on atraktiivne riigi maksumäär, mistõttu paiknevad mitmed krüptoraha teenusepakkujad just seal. Riigi maksuseaduse silmis on krüptovaluutad varad, millelt tuleb tasuda varamakse, deklareerides need aastaaruandes. Šveitsis asuvat Zug’i linna nimetatakse ka “Krüpto oruks”, kuna sinna on kogunenud mitmeid krüptosektori ettevõtted.

Malta

Väike saareriiki Vahemeres on üks eesrindlikumaid krüptoriike. Maltat kutsutakse “plokiahela saareks” ning riigi peaminister on nentinud, et krüptoraha on tulevikus vältimatu. Malta praegune valitsus on selle suunas astunud ka õiguslikke samme, võttes vastu 3 seadust, mis hõlbustavad krüpto arengut. Teiste hulgas on Maltale registreeritud ka maailma suurim kauplemiskeskkond Binance.

Riigi südames toimub ka üks olulisemaid iga-aastaseid krüpto üritusi: “Malta AI & Blockchain summit”, kus astuvad üles küptomaailma tuntumad nimed.

Jaapan

2017. aastal tunnistas riik krüptovaluuta varasid seaduslikuks maksevahendiks ja kehtestas investoritele selged maksusuunised. Tegemist oli märgilise sammuga, kuna paljude riiklike maksuhaldurite ebakonkreetsus virtuaalse vara kohta, on tekitanud eraisikutele ja ettevõtetele tõsist muret.

Jaapan andis 16-le riigi suuremale krüptoraha börsile loa koostada isekeskis sektori eripära hõlmav reeglistik. See samm näitab, kuidas Jaapan on seadusandluse koha pealt uuendusmeelsem, kui teised krüptomeelsemad riigid.

Sloveenia

Sloveenia pealinn Ljubljana on tänapäevase krüptokogukonna jaoks üks olulisemaid linnu. Maailma esimene bitcoini-sõbralik kaubanduskeskus Bitcoin-City asub just seal. Keskuses ligi 500 kauplust, kus saab tasuda suuremate krüptorahadega.

Sloveenias ei maksustata krüptovaluutalt saadud tulu üksikisiku tulumaksuga, mis muudab riigi eriti atraktiivseks ettevõtjate jaoks.

Gibraltar

Hispaania lõunaosas asuv pisike riik üritab Maltalt eeskuju võttes jõuda samuti krüptovaluuta lainele. Pärast seda, kui Gibraltar võttis vastu plokiahela tööstuse jaoks ettevõtjasõbralikud eeskirjad, on mitmetele krüpto ettevõtetele väljastatud seal tegevusload. Gibraltari kaubandusministri Albert Isola sõnul keskendub valitsus nüüd sektorile “toetava keskkonna” loomisele.

Lisaks soovib Gibraltar seista hea, et nende kodanikel oleksid olulised teadmised plokiahela kohta, luues kohalikus ülikoolis uusi plokiahela kursusi, mis sündisid koostöös riigi juhtivate tehnikaettevõtetega.

Loe lisaks: “Plokiahela tehnoloogia kasutus – näited elust enesest”

Veel uudiseid

ETHTallinn Hackathon: Tule ehita dApp-e plokiahelal

ETHTallinn toob 19.-21. aprillil Eestis kokku web3 entusiastid ja arendajad. Ürituse eesmärgiks on pakkuda praktilist kogemust plokiahela tehnoloogia vallas ning anda võimalus kohtuda web3 kogukonna

Pildil on Bitcoini kaevur

Uus Ocean pool toob uuendust Bitcoini kaevandamisse

Bitcoini kaevandamine on koondunud valdavalt suurte ühiskaevanduste (ingl. mining pools) kätte, ohustades sel moel Bitcoini detsentraliseeritust. Et sellele probleemile leevendust tuua, tuleb turule teistest eristuv