Päevakohased krüpto uudised

Pildil on Lähis-Ida siluett, mis illustreerib teemat

Naftast kaevandamiseni – Omaan näeb krüptos tulevikku

Kui riigid nagu Hiina on keelustanud krüptorahade kaevandamise, leidub vastukaaluks paiku, mis tervitavad krüptorahade adaptsiooni ning näevad selle sektori investeeringutes kohta riigi majanduse kasvuks. Üheks selliseks riigiks on Omaani Sultaniriik, mis on hiljuti silma paistnud suuremate investeeringutega krüptorahade kaevandustesse.

Omaan kui soodne paik kaevandamiseks

Augustis teatas Omaani valitsus ligi 800 miljoni dollari suurustest värsketest investeeringutest krüptorahade kaevandamisse. 23. augustil teatati 300 miljoni dollari suurusest tehingust Abu Dhabis asuva Phoenix Groupiga, et rajada 150 megavatise võimsusega kaevandusfarm koostöös Omaani esimese krüpto kaevanduse litsentsi omava Green Data Cityga. Projekt peaks valmima 2024. aasta teises kvartalis. Lisaks kaevandamise litsentsile on Omaani Dhofari piirkond kaevandamiseks sobiv ka tänu oma jahedamale kliimale, mis tähendab et kaevurite jahutamisele kulub seetõttu vähem energiat.

Nädalapäevad varem kiitis Omaani transpordi-, side- ja infotehnoloogiaministeerium heaks 370 miljoni dollari suuruse kaevanduse, mida haldab Exahertz International ja mis kavatseb oktoobriks käiku lasta veel 15 000 masinat. Projekti lisaväärtus Omaani jaoks on see, et toob riiki plokiahela tehnoloogia teadmised ja oskusteabe. Kaevanduse rajatised loovad piirkonda sadu uusi töökohti ning on osa plaanist kiirendada Omaani majanduse digitaliseerimist, mis sõltub peamiselt nafta ekspordist.

Lähis-Ida kui kasvav krüpto turg

Omaani hiljutisi arenguid krüpto kaevandamise vallas toetab Lähis-Ida piirkonna vastuvõtlik suhtumine krüptorahasse. Plokiahela firma Chainalysise 2022. aasta oktoobri aruande kohaselt olid Lähis-Ida ja Põhja-Aafrika eelmisel aastal kõige kiiremini kasvanud krüpto turud. Raporti kohaselt kasvasid Lähis-Ida riikidest krüptorahade väärtuse arvestuses kõige enam Liibanon, Saudia Araabia, Egiptus ja Araabia Ühendemiraadid.

Loe lisaks: “UK kui Web3 keskus – riskikapital liigub sinna suunas”

Veel uudiseid

ETHTallinn Hackathon: Tule ehita dApp-e plokiahelal

ETHTallinn toob 19.-21. aprillil Eestis kokku web3 entusiastid ja arendajad. Ürituse eesmärgiks on pakkuda praktilist kogemust plokiahela tehnoloogia vallas ning anda võimalus kohtuda web3 kogukonna

Pildil on Bitcoini kaevur

Uus Ocean pool toob uuendust Bitcoini kaevandamisse

Bitcoini kaevandamine on koondunud valdavalt suurte ühiskaevanduste (ingl. mining pools) kätte, ohustades sel moel Bitcoini detsentraliseeritust. Et sellele probleemile leevendust tuua, tuleb turule teistest eristuv