Päevakohased krüpto uudised

Pildil on nafta puurjaam, mis illustreerib teemat Naftatööstuse uus trend - maagaasist bitcoinid

Naftatööstuse uus trend – maagaasist bitcoinid

Maagaas on naftatöösutse kõrvalprodukt ning paljudel nafta käitlejatel pole sellega muud teha kui põletada. See tegevus pole aga kuigi keskkonnasõbralik. Nüüd leidub naftat tootvate ettevõtete hulgas neid, kes näevad kuidas tülikat probleemi on võimalik kavalalt ära kasutada ehk maagaasist bitcoinid saada.

Maagaasi põletamine

Naftakaevudest saadud toornafta töötlemisel eraldatakse kõrvalproduktina suures mahus maagaasi. Piirkondades, kus puuduvad torujuhtmed ja muu gaasitranspordi infrastruktuur, pole selle saadusega muud peale hakata kui see põletada.

USA energeetikaministeeriumi 2017. aasta andmed näitasid, et näiteks Põhja-Dakotas tõi põletamine kaasa raisatud maagaasi üle 500 000 dollari eest päevas. Lisaks kirjutasid kaks suurimat naftafirmat Royal Dutch Shell ja British Petroleum ühiskirja Texase seadusandjatele, kutsudes neid üles lõpetama maagaasi põletamine – tegevus, mis on igapäevne ja keskkonnale kahjulik tava.

Nafta- ja gaasitööstusel on seega motiiv lahendada keskkonnaprobleem, mida maagaasi põletamine endaga kaasa toob: see pole mitte ainult ebaefektiivne, vaid vastuolus puhta energia põhimõtetega.

Maagaasi energia bitcoini kaevandamisesse

Bitcoini kaevandajad saaksid utiliseerida seda gaasi, mis muidu põletatakse tühja ja kasutada seda kaevandamiseks, saades seeläbi maagaasist Bitcoinid. See pole mitte ainult teooria vaid seda juba praktiseeritakse.

Hiljutine partnerlus rahvusvahelise naftagigandi Equinori ja Bitcoini kaevandusettevõtte Crusoe Energy Systems vahel näitab, kuidas liigse gaasi rakendamine võib vähendada süsinikdioksiidi heitmeid ja teenida kasumit, vahendab Arcane Research.

Equinori näite puhul kasutatakse gaasi-elektrigeneraatoreid naftapuurkaevu sees. Saadud elekter toidab Bitcoini kaevandusseadmeid, mis on paigaldatud vahetult puurkaevude kõrvale. See vähendab oluliselt süsiniku emissiooni ning on lisaks mõlemale poolele majanduslikult kasulik.

Lisaks Bitcoini kaevandamise paremale detsentraliseerimisele, mida Hiina on pikka aega domineerinud, võib uutest kaevandajatest tingitud Bitcoini võrgu arvutusvõimekuse kasv mõjuda pikas perspektiivis positiivselt Bitcoini hinnale. Nafta- ja gaasiettevõtete jaoks suurendab see nende keskkonnasäästlikkust ja võimalikke tulusid.

Nafta- ja gaasispetsialistide valmidus õppida Bitcoini ja kaevandamise kohta määrab tulevikus paljuski selle, kas ja kuidas haaratakse kinni uuest võimalusest maagaasist bitcoinid saada. Kuid motiivid paistavad selleks olemas.

Loe lisas: “Tuumaenergia krüptosektoris – Kuidas Ukraina seda teeb?”

Veel uudiseid

Pildil on Bitcoini münt, mis illustreerib teemat

Kuidas toimivad Bitcoini tehingutasud?

Bitcoini tehinguid tehes torkab tahes-tahtmata silma tehingutasude lai variatsioon. On hetki, kus bitcoine saab saata mõnekümne sendi eest, kuid periooditi küündivad tehingutasud mitmete ja mitmekümnete

ETHTallinn Hackathon: Tule ehita dApp-e plokiahelal

ETHTallinn toob 19.-21. aprillil Eestis kokku web3 entusiastid ja arendajad. Ürituse eesmärgiks on pakkuda praktilist kogemust plokiahela tehnoloogia vallas ning anda võimalus kohtuda web3 kogukonna