Naftatööstuse uus trend – maagaasist bitcoinid

Maagaas on naftatöösutse kõrvalprodukt ning paljudel nafta käitlejatel pole sellega muud teha kui põletada. See tegevus pole aga kuigi keskkonnasõbralik. Nüüd leidub naftat tootvate ettevõtete hulgas neid, kes näevad kuidas tülikat probleemi on võimalik kavalalt ära kasutada ehk maagaasist bitcoinid saada.

Maagaasi põletamine

Naftakaevudest saadud toornafta töötlemisel eraldatakse kõrvalproduktina suures mahus maagaasi. Piirkondades, kus puuduvad torujuhtmed ja muu gaasitranspordi infrastruktuur, pole selle saadusega muud peale hakata kui see põletada.

USA energeetikaministeeriumi 2017. aasta andmed näitasid, et näiteks Põhja-Dakotas tõi põletamine kaasa raisatud maagaasi üle 500 000 dollari eest päevas. Lisaks kirjutasid kaks suurimat naftafirmat Royal Dutch Shell ja British Petroleum ühiskirja Texase seadusandjatele, kutsudes neid üles lõpetama maagaasi põletamine – tegevus, mis on igapäevne ja keskkonnale kahjulik tava.

Nafta- ja gaasitööstusel on seega motiiv lahendada keskkonnaprobleem, mida maagaasi põletamine endaga kaasa toob: see pole mitte ainult ebaefektiivne, vaid vastuolus puhta energia põhimõtetega.

Maagaasi energia bitcoini kaevandamisesse

Bitcoini kaevandajad saaksid utiliseerida seda gaasi, mis muidu põletatakse tühja ja kasutada seda kaevandamiseks, saades seeläbi maagaasist Bitcoinid. See pole mitte ainult teooria vaid seda juba praktiseeritakse.

Hiljutine partnerlus rahvusvahelise naftagigandi Equinori ja Bitcoini kaevandusettevõtte Crusoe Energy Systems vahel näitab, kuidas liigse gaasi rakendamine võib vähendada süsinikdioksiidi heitmeid ja teenida kasumit, vahendab Arcane Research.

Equinori näite puhul kasutatakse gaasi-elektrigeneraatoreid naftapuurkaevu sees. Saadud elekter toidab Bitcoini kaevandusseadmeid, mis on paigaldatud vahetult puurkaevude kõrvale. See vähendab oluliselt süsiniku emissiooni ning on lisaks mõlemale poolele majanduslikult kasulik.

Lisaks Bitcoini kaevandamise paremale detsentraliseerimisele, mida Hiina on pikka aega domineerinud, võib uutest kaevandajatest tingitud Bitcoini võrgu arvutusvõimekuse kasv mõjuda pikas perspektiivis positiivselt Bitcoini hinnale. Nafta- ja gaasiettevõtete jaoks suurendab see nende keskkonnasäästlikkust ja võimalikke tulusid.

Nafta- ja gaasispetsialistide valmidus õppida Bitcoini ja kaevandamise kohta määrab tulevikus paljuski selle, kas ja kuidas haaratakse kinni uuest võimalusest maagaasist bitcoinid saada. Kuid motiivid paistavad selleks olemas.

Loe lisas: “Tuumaenergia krüptosektoris – Kuidas Ukraina seda teeb?”

LOE VEEL

www.lacuna.ee

Ledger Nano X

GDPR

 • Privaatsuspoliitika
 • Logifailid
 • Küpsiste kasutamine
 • Veebilehel kasutatavate küpsiste tüübid:
 • Uudiskirjaga liitumine
 • Isikuandmete kasutamine ja turvalisus
 • Meie reklaampartnerite privaatsuspoliitika
 • Nõusolek

Privaatsuspoliitika

Kui teil on lisaküsimusi või kui soovite lisateavet meie privaatsuspoliitika kohta, võtke meiega ühendust kirjutades info@krupto.ee

Logifailid

Krüpto.ee kasutab logifaiide puhul standardmetoodikat. Nendesse failidesse jääb kasutaja kohta logi lehte külastades. See on üks osa veebimajutusfirmade analüütikast. Logifailidesse kogutakse infot kasutaja IP-aadressi, brauseri tüübi, internetiteenuse pakkuja, külastuse kuupäeva ja aja ning klikkide arvu kohta. See info ei ole kuidagi seotud külastaja isikliku identiteediga. Antud info kogumise eesmärk on trendide analüüsimine, lehekülje administreerimine ja demograafilise info kogumine.

Küpsiste kasutamine

Krüpto.ee kasutab küpsiseid ehk cookies. Küpsised on tekstifail, mille veebiserver saadab kasutaja veebibrauserile ning mis salvestatakse kasutaja arvutisse. Küpsiseid kasutatakse, et jätta meelde kasutaja veebisirvimise eelistused. Neid kasutatakse veebilehe kasutusmugavuse ja sisu paremaks tegemise eesmärgil. Küpsiste kohta saate  lähemalt lugeda https://www.aki.ee/et/kupsised
Kasutajal on õigus keelduda küpsiste salvestamisest arvutisse. Vastava soovi korral peab kasutaja muutma oma veebilehitseja seadeid.

Veebilehel kasutatavate küpsiste tüübid:

 • Sessiooniküpsised, mis võimaldavad lehel meelde jätta kasutaja poolt tehtud varasemad valikud ning seeläbi pakkuda isikupärasemaid funktsioone.
 • Püsiküpsised, mis peavad meeles kliendi valikuid veebilehtedel
 • reklaamiküpsiseid, mida aitavad pakkuda kasutaja huvidele sihitud reklaame. Veebilehele on lisatud Facebook Pixel kood ning kui te ei soovi Krüpto.ee veebilehe reklaami enam Facebookis näha, siis võite selle keelata. Minnes https://www.facebook.com/ads/preferences ja kustutage “Reklaamijad, kellega oled suhelnud” valiku alt Krüpto.ee
 • Analüütilised küpsiseid, mis koguvad teavet veebilehe kasutamise kohta. Info nagu, milliseid sisulehti külastatakse või mida külastajad veebilehelt otsivad. Need küpsised ei kogu teavet, mis võimaldaks veebilehe kasutajat identifitseerida. Nende alla kuulub ka reklaamkampaaniate mõõtmine.

Uudiskirjaga liitumine

Krüpto.ee võib saata klientidele uudiskirju ning informatsiooni oma teenuste, toodete, pakkumiste kohta, kui klient on meile ise andnud oma kontaktandmed. Seda senimaani, kuni klient on palunud viimaste tegevuste lõpetamist või lahkunud uudiskirja saajate grupist.

Isikuandmete kasutamine ja turvalisus

Isikuandmete turvaline säilitamine on Krüpto.ee kõrgeim turvalisusealane prioriteet. Püüame teha kõik meist oleneva, et vältida loata juurdepääsu ja muud õigusvastast töötlemist. Kaitseme isikuandmete konfidentsiaalsust ja puutumatust ning tagame andmetele juurdepääsu kooskõlas kehtivate õigusaktidega.

Meie reklaampartnerite privaatsuspoliitika

Kolmandate osapoolte reklaamiserverites või reklaamivõrkudes kasutatakse tehnoloogiaid, näiteks küpsiseid ja JavaScripti, mida kasutatakse nende vastavates reklaamides ja Krüpto.ee ilmuvatel linkidel, mis saadetakse otse kasutajate brauserisse. Kui see juhtub, saavad nad automaatselt teie IP-aadressi. Neid tehnoloogiaid kasutatakse nende reklaamikampaaniate tõhususe mõõtmiseks ja / või teie külastatavatel veebisaitidel kuvatava reklaamisisu isikupärastamiseks.

Nõusolek

Meie veebisaiti kasutades nõustute meie privaatsuspoliitikaga ja nõustute selle tingimustega