Päevakohased krüpto uudised

Ronaldo ja Binance loovad NFT kollektsiooni

Paljud profisportlased on hakanud NFT-dega kätt proovima. Hiljuti lisandus nende hulka profijalgpallur Cristiano Ronaldo, kes alustab selles vallas koostööd Binance’iga kui üheskoos tuuakse turule Ronaldo NFT sari.

Ronaldo NFT kollektsioon

Eelmisel nädalal ilmunud pressiteate kohaselt sõlmis profijalgpallur Cristiano Ronaldo mitme aastase lepingu krüptofirmaga Binance. Tehingu kohaselt luuakse igal aastal Ronaldo NFT kollektsioon, mis avaldatakse ekslusiivselt Binance’i NFT turul. Esimene sari ilmub selle aasta lõpus ning selle kujundusele annab oma lihvi ka superstaar isiklikult. Ronaldo lisas, et suhe fännidega on tema jaoks väga oluline, mistõttu on idee tuua NFT-de kaudu enneolematuid kogemusi miski, millest mees tahab osa saada. Pallivõlur andis uudisest teada ka oma Twitteri lehe kaudu.

Cristiano Ronaldo on üks enim saavutanud jalgpallureid, olles võitnud Meistrite Liiga viiel korral. Sama arv kordi on portugallane valitud ka FIFA aasta mängijaks. Instagramis on Ronaldol 460 miljonit followeri, mis teeb temast Instagrami kõige jälgitavama persooni.

Jalgpall ja NFT-d

Jalgpallis on digitaalsed esemed laineid löönud juba paar aastat. Kuna nad sarnanevad paljuski fännide seas levinud kogumiskaartidega, on see üheks põhjuseks, miks jalgpall on NFT-de melust haaratud.

Digitaalsete mängija kaartide kontseptsioonist võttis esimeste seas kinni Prantsusmaa firma Sorare, kes ehitas plokiahelal põhineva fantaasia jalgpallimängu (ingl. fantasy football). Mängijad saavad manageerida virtuaalset tiimi ning kaubelda mängija kaartidega sama platvormi peal.

Peale fantaasia mängude on jalgpallis kanda kinnitanud ka nn fännitokenid. Näiteks Sociose platvormi kaudu on endale fannitokeni lansseerinud juba üle 50 suurklubi nagu FC Barcelona, PSG, Juventus, AC Milan jpt. Fännitokenite kaudu saavad toetajad olla rohkem kaasatud tiimi tegemistesse – osaleda klubi poolt korraldatavatel hääletustel, saada unikaalseid meeneid jpm.

Loe lisaks: “Räppar Snoop Dogg avaldas NFT-de kollektsiooni”

Veel uudiseid

Pildil on UBS firma logo

UBS käivitab esimese tokeniseeritud fondi Ethereumil

Materjaalsete varade tokeniseerimise trend kogub jätkuvalt hoogu. Eile teatas Šveitsi suurim varahaldur UBS Asset Management oma esimese tokeniseeritud VCC-fondi pilootprojekti käivitamisest. UBS toob turule reaalsete