Päevakohased krüpto uudised

Pildilon arvuti graafikakaardid, mis illustreerivad teemat: Nvidia varjas väidetavalt krüptost saadud tulusid

Nvidia varjas väidetavalt krüptost saadud tulusid

Investorite sõnul varjas suurkorporatsioon Nvidia, kui suure osa firma tulust tegelikult moodustas aastatel 2017 – 2018 graafikakaartide müük krüpto kaevandajatele. Ameerika Ühendriikide firma Nvidia on alates 1993. aastast tegutsenud ettevõte, mis on maailma juhtiv graafikaprotsessorite tootja.

Nvidia varjas miljardi ulatuses saadud tulu päritolu

Ettevõtte investorid esitasid 14. mail suurfirma vastu ühishagi, süüdistades firmat väärtpaberituru seaduse rikkumises. Investorite väitel ei avalikustanud firma teadlikult aastatel 2017 ja 2018, kui suure osa firma tulust moodustab GPU’de müük krüpto kaevandajatele. Väidetavalt moodustavad kaevandajad üle poole eelmainitud ettevõtte müügitulust. Investorid süüdistavad juhatust peamiselt järgmises:

  • Investorite eksitamises, väites, et krüptovaluuta kaevandamistoodete müügist teenitud tulu oli Nvidia kogutuluga võrreldes kohtuasjaga hõlmatud perioodil tähtsusetu suurusega.
  • Tõe varjamises, kinnitades, et arvutimängude sektorist tuleneva tootluse suurenemine, mida ettevõte koges krüptovaluuta buumi ajal, tulenes müügist mängijatele, mitte kaevandajatele.
  • Võlts aruannete esitamises, milles seisis, et kaevandamistoodetest saadav tulu kajastub ainult OEM segmendis, kui tegelikult kajastus kaks kolmandikku kaevandamistuludest Nvidia arvutimängude segmendis.

Krüpto krahh

Investorite jutu kohaselt kinnitas Nvidia krüptobuumi ajal kvartalist kvartalisse, et arvutimängude sektori turuosa kasvas tänu mängurite nõudluse suurenemisele, mistõttu elasid investorid teadmisega, et ettevõtte krüptovaluutaga seotud müügitulu ulatus on minimaalne. Siiski kukkusid firma aktsiad 2018. aasta krüpto krahhi tagajärjel 20%.

Hagejate poolt tellitud uuring

Lõpuks pöördusid investorid konsultatsioonigrupp Prysm Group poole, et analüüsida Nvidia tulude ebatäpse esitamise ulatust. Kui Nvidia väitis, et ajavahemikus 2017 mai kuni 2018 juuli oli krüpto kaevandajatelt teenitud tulu vaid $602 miljonit, siis uuringu tulemuste kohaselt oli tehnikafirma tegelik teenitud müügitulu $1,73 miljardit.

Prysm Group’i uuringule järgnes RBC Capitali analüütiku Mitch Stevesi uuring, millele vastavalt teenis Nvidia $1,35 miljardit rohkem tulu, kui firma algselt väitis. Steves põhjendas oma järeldust krüptorahade kogu arvutusvõimekusega (hashrate), mida graafikaprotsessorid tööks kasutavad. Kogu võrgu arvutustehete hulk määrab ühtlasi krüptoraha kaevandamiseks vajaliku energia hulga.

Aktsionärid nõuavad ettevõttelt ja selle juhtidelt kohtu kaudu kahjutasu, kuna nende väitel on ettevõte rikkunud USA väärtpaberituru seadust, varjates firma tegelike tulude päritolu.

Loe lisaks: “Krüptoraha õnneseened – 21. sajandi lotovõit”

Veel uudiseid

Pildil on Bitcoini münt, mis illustreerib teemat

Kuidas toimivad Bitcoini tehingutasud?

Bitcoini tehinguid tehes torkab tahes-tahtmata silma tehingutasude lai variatsioon. On hetki, kus bitcoine saab saata mõnekümne sendi eest, kuid periooditi küündivad tehingutasud mitmete ja mitmekümnete

ETHTallinn Hackathon: Tule ehita dApp-e plokiahelal

ETHTallinn toob 19.-21. aprillil Eestis kokku web3 entusiastid ja arendajad. Ürituse eesmärgiks on pakkuda praktilist kogemust plokiahela tehnoloogia vallas ning anda võimalus kohtuda web3 kogukonna