Päevakohased krüpto uudised

pildil on aardekirst, mis illustreerib teemat: Krüptoraha õnneseened

Krüptoraha õnneseened – 21. sajandi lotovõit

Krüptovaluutad on dünaamiline maailm, mis on kümne aastaga märkimisväärselt arenenud. CoinMarketCap‘i andmetel on krüptoturu koguväärtus praegu 261 miljardit dollarit. Juhtiva krüptovaluuta bitcoini turukapital on 174 miljardit dollarit. Krüptovaluutade kiire kasvupotentsiaal on meelitanud paljusid nendesse investeerima, lootuses suuri võite maitsta. Nendel, kes on selle artikli krüptoraha õnneseened, on see ka korda läinud.

Erick Fineman

Fineman oli alles 11-aastane, kui ta ostis bitcoine. Muidugi polnud poisil oma raha, kuid tulevane miljonär kasutas selleks vanaemalt kingituseks saadud 1000 dollarit. Erickut aitas vanem vend, kes andis talle nõu, mida rahaga peale hakata. 2011. aastal maksis üks bitcoin umbes 12 dollarit. Pärast seda, kui 2013. aastal tõusis bitcoini hind 1200 dollarini, hakkas Fineman bitcoine müüma ning teenis 100 000 dollarit. Selle rahaga asutas ta 2014. aastal haridusvaldkonna idufirma. Asjad läksid hästi ning Fineman kolis peagi Silicon Valley’sse. Poiss sõlmis vanematega kokkuleppe, et kui ta enne täisealiseks saamist suudab teenida miljonit dollarit, ei pae ta ülikooli minema.

Fineman sai 2015. aasta jaanuaris pakkumise müüa oma ettevõte. Talle anti valida, kas 100 000 dollarit või 300 bitcoini. Fineman valis bitcoinid. Ta jätkas erinevate ettevõtete loomist ning bitcoini hind jätkas tõusmist, kuni 18-aastaseks saades, oli ta miljonär. See tähendas, et noormees võitis vanematega sõlmitud kihlveo ning ei pidanud ülikoolipinki nühkima.

Kristoffer Koch

ostis 2009. aastal pooleldi lõbu pärast 150 Norra krooni (tol hetkel 17€) eest 5000 bitcoini. Koch kuulis bitcoinist, kui kirjutas ülikoolis oma krüptograafia-teemalist magistritööd. Norralane oli oma bitcoinid sootuks unustanud, kuni 4 aastat hiljem luges ta ajalehe artiklit kiirestikasvava “interneti raha” kohta. Siis turgatas talle pähe, et kas ta ei hankinud mitte seda sama digiraha. Mees leidiski oma arvutist üles bitcoini rahakoti, kuid oma paroolide meenutmisega läks tal omajagu aega. Lõpuks oma bitcoinidele ligipääsedes, sai Koch teada, et on krüptorahaga rikkaks saanud – tema tagasihoidlik 17€ investeering oli selleks hetkeks väärt ligikaudu 800 000 eurot.

Jered Kenna

On omanäolisem, kui teised krüptoraha õnneseened, kuna mees on saanud bitcoiniga nii suuri võite kui ka kaotusi. Ameeriklane ostis ja kaevandas bitcoine juba nii varakult, kui need maksid alles 20 senti tükk. Mõned aastad hiljem müüs ta hulga maha ja sai miljonäriks. Kenna kaotas aga suure koguse oma bitcoine, kui häkkerid suutsid kavalal moel tema arvutisse pääseda. Jered Kenna on muuseas esimese USA bitcoini kauplemiskeskkonna Tradehill looja 2011. aastal.

Loe lisaks: Tuntud nimed, kes investeerivad krüptorahasse ja miks?

Veel uudiseid

ETHTallinn Hackathon: Tule ehita dApp-e plokiahelal

ETHTallinn toob 19.-21. aprillil Eestis kokku web3 entusiastid ja arendajad. Ürituse eesmärgiks on pakkuda praktilist kogemust plokiahela tehnoloogia vallas ning anda võimalus kohtuda web3 kogukonna

Pildil on Bitcoini kaevur

Uus Ocean pool toob uuendust Bitcoini kaevandamisse

Bitcoini kaevandamine on koondunud valdavalt suurte ühiskaevanduste (ingl. mining pools) kätte, ohustades sel moel Bitcoini detsentraliseeritust. Et sellele probleemile leevendust tuua, tuleb turule teistest eristuv