Päevakohased krüpto uudised

Sõda krüpto vastu – Coinbase ja Binance tule all

Turbulentsed ajad krüptomaastikul ei paista lõppevat. Kui teisipäeval ilmnes pommuudis, et USA Väärtpaberi- ja Börsikomisjon kaebas kohtusse Binance’i krüptobörsi, siis päev hiljem on sama organ sihikule võtnud suuruselt teise kauplemisplatvormi Coinbase’i. Võib väita, et SEC on kuulutanud krüptosektorile sõja.

Suured krüptobörsid tule all

Päev pärast Binance’i kohtuhagi avalikustamist on Ameerika Ühendriikide Väärtpaberi- ja Börsikomisjoni (SEC) poolt löögi alla suuruselt teine krüpto kauplemisplatvorm Coinbase. SEC väidab uue kohtuasja pressiteates, et Coinbase ei registreerinud end börsina ega maaklerina, kuigi pakkus investoritele vastavaid teenuseid. Kaebuses väidetakse veel, et Coinbase müüs stakingu teenuse kaudu registreerimata väärtpabereid ning et kauplemisplatvorm pakkus avalikkusele krüptovarasid, mis SEC-i meelest liigitatakse väärtpaberite alla.

Uudised SEC-i meetmetest on mõju avaldanud ka Coinbase’i aktsia hinnale. Firma väärtpaber (NASDAQ: COIN) langes 6. juunil avamisel enam kui 20%, olles nüüdseks osa oma kaotustest taastanud. Coinbase’i turukapitalisatsioon on artikli kirjutamise hetkel 12,5 miljardit dollarit ning aktsia hind on 52,6 dollarit.

Detsentraliseeritud börside kauplemismahud tegid hüppe

Paistab, et värskete sündmuste valguses vaatavad krüpto kasutajad üha rohkem detsentraliseeritud rahanduse (DeFi) platvormide poole. Vastavalt CoinGecko andmetele suurenesid kolme suurema detsentraliseeritud börsi igapäevased kauplemismahud 5. juunist 7. juunini üle 792 miljoni dollari. Uniswap v3 (Ethereum), Uniswap v3 (Arbitrum) ja PancakeSwap v3 (BSC) moodustavad kokku üle poole kõikide detsentraliseeritud kauplemisplatvormide mahust.

Loe lisaks: “Binance sai kohtukutse, krüptoturud languses”

Veel uudiseid

Pildil on Bitcoini münt, mis illustreerib teemat

Kuidas toimivad Bitcoini tehingutasud?

Bitcoini tehinguid tehes torkab tahes-tahtmata silma tehingutasude lai variatsioon. On hetki, kus bitcoine saab saata mõnekümne sendi eest, kuid periooditi küündivad tehingutasud mitmete ja mitmekümnete

ETHTallinn Hackathon: Tule ehita dApp-e plokiahelal

ETHTallinn toob 19.-21. aprillil Eestis kokku web3 entusiastid ja arendajad. Ürituse eesmärgiks on pakkuda praktilist kogemust plokiahela tehnoloogia vallas ning anda võimalus kohtuda web3 kogukonna