Päevakohased krüpto uudised

Sõda krüpto vastu – Coinbase ja Binance tule all

Turbulentsed ajad krüptomaastikul ei paista lõppevat. Kui teisipäeval ilmnes pommuudis, et USA Väärtpaberi- ja Börsikomisjon kaebas kohtusse Binance’i krüptobörsi, siis päev hiljem on sama organ sihikule võtnud suuruselt teise kauplemisplatvormi Coinbase’i. Võib väita, et SEC on kuulutanud krüptosektorile sõja.

Suured krüptobörsid tule all

Päev pärast Binance’i kohtuhagi avalikustamist on Ameerika Ühendriikide Väärtpaberi- ja Börsikomisjoni (SEC) poolt löögi alla suuruselt teine krüpto kauplemisplatvorm Coinbase. SEC väidab uue kohtuasja pressiteates, et Coinbase ei registreerinud end börsina ega maaklerina, kuigi pakkus investoritele vastavaid teenuseid. Kaebuses väidetakse veel, et Coinbase müüs stakingu teenuse kaudu registreerimata väärtpabereid ning et kauplemisplatvorm pakkus avalikkusele krüptovarasid, mis SEC-i meelest liigitatakse väärtpaberite alla.

Uudised SEC-i meetmetest on mõju avaldanud ka Coinbase’i aktsia hinnale. Firma väärtpaber (NASDAQ: COIN) langes 6. juunil avamisel enam kui 20%, olles nüüdseks osa oma kaotustest taastanud. Coinbase’i turukapitalisatsioon on artikli kirjutamise hetkel 12,5 miljardit dollarit ning aktsia hind on 52,6 dollarit.

Detsentraliseeritud börside kauplemismahud tegid hüppe

Paistab, et värskete sündmuste valguses vaatavad krüpto kasutajad üha rohkem detsentraliseeritud rahanduse (DeFi) platvormide poole. Vastavalt CoinGecko andmetele suurenesid kolme suurema detsentraliseeritud börsi igapäevased kauplemismahud 5. juunist 7. juunini üle 792 miljoni dollari. Uniswap v3 (Ethereum), Uniswap v3 (Arbitrum) ja PancakeSwap v3 (BSC) moodustavad kokku üle poole kõikide detsentraliseeritud kauplemisplatvormide mahust.

Loe lisaks: “Binance sai kohtukutse, krüptoturud languses”

Veel uudiseid

Pildil on UBS firma logo

UBS käivitab esimese tokeniseeritud fondi Ethereumil

Materjaalsete varade tokeniseerimise trend kogub jätkuvalt hoogu. Eile teatas Šveitsi suurim varahaldur UBS Asset Management oma esimese tokeniseeritud VCC-fondi pilootprojekti käivitamisest. UBS toob turule reaalsete