Square ostis $50 miljoni eest bitcoine

Firmade rahapaigutus krüptorahadesse on saamas üha sagedamaks. Kui nädalaid tagasi pälvis tähelepanu USA börsifirma MicroStrategy, siis eile teatas makselahendusi pakkuv ettevõte Square, et ostis 50 miljoni dollari eest bitcoine.

Square paigutas 1% varadest bitcoinidesse

Maksetega tegelev ettevõte Square (NYSE: SQ) on eilse teadaande kohaselt investeerinud maailma vanimasse krüptorahasse 50 miljonit dollarit. Kokku soetati 4709 bitcoini, mis teeb ühe protsendi ettevõtte varadest.

“Usume, et bitcoinil on tulevikus potentsiaal olla üldlevinud valuuta. Kui krüpto kasutamine kasvab, kavatseme distsiplineeritult õppida ja selles osaleda,” ütles firma finantsjuht Amrita Ahuja pressiteates. Square usub, et krüptoraha on majandusliku mõjuvõimu suurendamise vahend ja annab maailmale võimaluse osaleda globaalses rahasüsteemis, mis on ühtlasi kooskõlas ettevõtte eesmärgiga.

Lisaks uudisele kirjeldas firma detailselt, kuidas investeering ellu viidi. Ettevõte sooritas ostu 24 tunni jooksul, et vähendada otsest mõju Bitcoini hinnale. Square’i sõnul hoitakse bitcoine vastavates seadmetes, mis pole internetiga ühendatud, lisaks on bitcoinid varguste vastu kindlustatud.

Square on krüpto suunal ka varasemalt tegutsenud. Alates 2018. aastast saab firma Cash App’iga osta ja müüa bitcoine. Aastal 2019 moodustas ettevõte sõltumatu meeskonna, mis keskendub Bitcoini avatud lähtekoodiga tööle. Lisaks on loodud mittetulundusühing, mis avab juurdepääsu patenteeritud krüpto leiutistele.

Square Cash App on osutunud kasutajate seas väga menukaks. 2020. aasta teises kvartalis teatas firma, et Cash App teenis bitcoinides brutokasumit 17 miljonit USA dollarit, mis on aastaga kasvanud 711%.


Firma taga on Bitcoini poolehoidja Jack Dorsey

Jack Dorsey (pildil) näol on tegemist laia haardega tehnoloogia ettevõtjaga, kes on suurfirmade Twitter ja Square tegevjuht. Dorsey on korduvalt Bitcoini propageerinud ning öelnud intervjuus, et maailma esimesel krüptorahal on ainest saada interneti baasvaluutaks. Ajakirja Forbes andmetel on 43-aastase mehe vara väärtus 10 miljardit dollarit. Käesoleva aasta aprillis pälvis ta tähelepanu, kui lubas annetada koguni 1 miljardi dollari väärtuses firma aktsiaid, et võidelda koroonaviirusest põhjustatud kriisiga.

Loe lisaks: “MicroStrategy on ostnud $425 miljoni eest bitcoine”

LOE VEEL

www.lacuna.ee

Ledger Nano X

GDPR

 • Privaatsuspoliitika
 • Logifailid
 • Küpsiste kasutamine
 • Veebilehel kasutatavate küpsiste tüübid:
 • Uudiskirjaga liitumine
 • Isikuandmete kasutamine ja turvalisus
 • Meie reklaampartnerite privaatsuspoliitika
 • Nõusolek

Privaatsuspoliitika

Kui teil on lisaküsimusi või kui soovite lisateavet meie privaatsuspoliitika kohta, võtke meiega ühendust kirjutades info@krupto.ee

Logifailid

Krüpto.ee kasutab logifaiide puhul standardmetoodikat. Nendesse failidesse jääb kasutaja kohta logi lehte külastades. See on üks osa veebimajutusfirmade analüütikast. Logifailidesse kogutakse infot kasutaja IP-aadressi, brauseri tüübi, internetiteenuse pakkuja, külastuse kuupäeva ja aja ning klikkide arvu kohta. See info ei ole kuidagi seotud külastaja isikliku identiteediga. Antud info kogumise eesmärk on trendide analüüsimine, lehekülje administreerimine ja demograafilise info kogumine.

Küpsiste kasutamine

Krüpto.ee kasutab küpsiseid ehk cookies. Küpsised on tekstifail, mille veebiserver saadab kasutaja veebibrauserile ning mis salvestatakse kasutaja arvutisse. Küpsiseid kasutatakse, et jätta meelde kasutaja veebisirvimise eelistused. Neid kasutatakse veebilehe kasutusmugavuse ja sisu paremaks tegemise eesmärgil. Küpsiste kohta saate  lähemalt lugeda https://www.aki.ee/et/kupsised
Kasutajal on õigus keelduda küpsiste salvestamisest arvutisse. Vastava soovi korral peab kasutaja muutma oma veebilehitseja seadeid.

Veebilehel kasutatavate küpsiste tüübid:

 • Sessiooniküpsised, mis võimaldavad lehel meelde jätta kasutaja poolt tehtud varasemad valikud ning seeläbi pakkuda isikupärasemaid funktsioone.
 • Püsiküpsised, mis peavad meeles kliendi valikuid veebilehtedel
 • reklaamiküpsiseid, mida aitavad pakkuda kasutaja huvidele sihitud reklaame. Veebilehele on lisatud Facebook Pixel kood ning kui te ei soovi Krüpto.ee veebilehe reklaami enam Facebookis näha, siis võite selle keelata. Minnes https://www.facebook.com/ads/preferences ja kustutage “Reklaamijad, kellega oled suhelnud” valiku alt Krüpto.ee
 • Analüütilised küpsiseid, mis koguvad teavet veebilehe kasutamise kohta. Info nagu, milliseid sisulehti külastatakse või mida külastajad veebilehelt otsivad. Need küpsised ei kogu teavet, mis võimaldaks veebilehe kasutajat identifitseerida. Nende alla kuulub ka reklaamkampaaniate mõõtmine.

Uudiskirjaga liitumine

Krüpto.ee võib saata klientidele uudiskirju ning informatsiooni oma teenuste, toodete, pakkumiste kohta, kui klient on meile ise andnud oma kontaktandmed. Seda senimaani, kuni klient on palunud viimaste tegevuste lõpetamist või lahkunud uudiskirja saajate grupist.

Isikuandmete kasutamine ja turvalisus

Isikuandmete turvaline säilitamine on Krüpto.ee kõrgeim turvalisusealane prioriteet. Püüame teha kõik meist oleneva, et vältida loata juurdepääsu ja muud õigusvastast töötlemist. Kaitseme isikuandmete konfidentsiaalsust ja puutumatust ning tagame andmetele juurdepääsu kooskõlas kehtivate õigusaktidega.

Meie reklaampartnerite privaatsuspoliitika

Kolmandate osapoolte reklaamiserverites või reklaamivõrkudes kasutatakse tehnoloogiaid, näiteks küpsiseid ja JavaScripti, mida kasutatakse nende vastavates reklaamides ja Krüpto.ee ilmuvatel linkidel, mis saadetakse otse kasutajate brauserisse. Kui see juhtub, saavad nad automaatselt teie IP-aadressi. Neid tehnoloogiaid kasutatakse nende reklaamikampaaniate tõhususe mõõtmiseks ja / või teie külastatavatel veebisaitidel kuvatava reklaamisisu isikupärastamiseks.

Nõusolek

Meie veebisaiti kasutades nõustute meie privaatsuspoliitikaga ja nõustute selle tingimustega