Päevakohased krüpto uudised

Pildil on Square firma tegevjuht Jack Dorsey, mis illustreerib teemat Square ostis $50 miljoni eest bitcoine

Square ostis $50 miljoni eest bitcoine

Firmade rahapaigutus krüptorahadesse on saamas üha sagedamaks. Kui nädalaid tagasi pälvis tähelepanu USA börsifirma MicroStrategy, siis eile teatas makselahendusi pakkuv ettevõte Square, et ostis 50 miljoni dollari eest bitcoine.

Square paigutas 1% varadest bitcoinidesse

Maksetega tegelev ettevõte Square (NYSE: SQ) on eilse teadaande kohaselt investeerinud maailma vanimasse krüptorahasse 50 miljonit dollarit. Kokku soetati 4709 bitcoini, mis teeb ühe protsendi ettevõtte varadest.

“Usume, et bitcoinil on tulevikus potentsiaal olla üldlevinud valuuta. Kui krüpto kasutamine kasvab, kavatseme distsiplineeritult õppida ja selles osaleda,” ütles firma finantsjuht Amrita Ahuja pressiteates. Square usub, et krüptoraha on majandusliku mõjuvõimu suurendamise vahend ja annab maailmale võimaluse osaleda globaalses rahasüsteemis, mis on ühtlasi kooskõlas ettevõtte eesmärgiga.

Lisaks uudisele kirjeldas firma detailselt, kuidas investeering ellu viidi. Ettevõte sooritas ostu 24 tunni jooksul, et vähendada otsest mõju Bitcoini hinnale. Square’i sõnul hoitakse bitcoine vastavates seadmetes, mis pole internetiga ühendatud, lisaks on bitcoinid varguste vastu kindlustatud.

Square on krüpto suunal ka varasemalt tegutsenud. Alates 2018. aastast saab firma Cash App’iga osta ja müüa bitcoine. Aastal 2019 moodustas ettevõte sõltumatu meeskonna, mis keskendub Bitcoini avatud lähtekoodiga tööle. Lisaks on loodud mittetulundusühing, mis avab juurdepääsu patenteeritud krüpto leiutistele.

Square Cash App on osutunud kasutajate seas väga menukaks. 2020. aasta teises kvartalis teatas firma, et Cash App teenis bitcoinides brutokasumit 17 miljonit USA dollarit, mis on aastaga kasvanud 711%.


Firma taga on Bitcoini poolehoidja Jack Dorsey

Jack Dorsey (pildil) näol on tegemist laia haardega tehnoloogia ettevõtjaga, kes on suurfirmade Twitter ja Square tegevjuht. Dorsey on korduvalt Bitcoini propageerinud ning öelnud intervjuus, et maailma esimesel krüptorahal on ainest saada interneti baasvaluutaks. Ajakirja Forbes andmetel on 43-aastase mehe vara väärtus 10 miljardit dollarit. Käesoleva aasta aprillis pälvis ta tähelepanu, kui lubas annetada koguni 1 miljardi dollari väärtuses firma aktsiaid, et võidelda koroonaviirusest põhjustatud kriisiga.

Loe lisaks: “MicroStrategy on ostnud $425 miljoni eest bitcoine”

Veel uudiseid

ETHTallinn Hackathon: Tule ehita dApp-e plokiahelal

ETHTallinn toob 19.-21. aprillil Eestis kokku web3 entusiastid ja arendajad. Ürituse eesmärgiks on pakkuda praktilist kogemust plokiahela tehnoloogia vallas ning anda võimalus kohtuda web3 kogukonna

Pildil on Bitcoini kaevur

Uus Ocean pool toob uuendust Bitcoini kaevandamisse

Bitcoini kaevandamine on koondunud valdavalt suurte ühiskaevanduste (ingl. mining pools) kätte, ohustades sel moel Bitcoini detsentraliseeritust. Et sellele probleemile leevendust tuua, tuleb turule teistest eristuv