Päevakohased krüpto uudised

Pildil on Twitteri logo nutitelefoni ekrani, mis illustreerib teemat Twitter langes häkkerite ohvriks, püüti libaannetusi

Twitter langes häkkerite ohvriks, püüti libaannetusi

Eile hilisõhtul toimus mastaapne rünnak, kui Twitter langes häkkerite ohvriks ja mitmete tuntud inimeste kontod kaaperdati. Häkkerid kasutasid saadud kontosid, et meelitada inimesi libakampaania kaudu krüptoraha saatma.

Twitter häkiti, et koguda libaannetusi

Eile kell 22:00 leidis aset kordineeritud rünnak Twitteri suunas, kui häkiti sisse mitme tuntud avaliku elu tegelase kontodesse. Alustuseks võeti ette krüpto sektori populaarsemad tegijad, nagu kauplemisplatvorm Coinbase, uudisteportaal CoinDesk, Litecoin’i looja Charlie Lee, suuruselt kolmas krüptoraha Ripple ning palju teisi. Petturid propageerisid libaannetusi, mis olid suunatud välja mõeldud organisatsiooni “Crypto For Health” tarvis.

Umbes tunni möödudes, liikusid häkkerid prominentsete isikute juurde, kaaperdades kõrge profiiliga indiviidide nagu Barack Obama, Bill Gates, Elon Musk, Warren Buffet ning presidendikandidaadi Joe Biden’i kontod. Suurfirmadest kasutasid petturid teiste hulgas Apple’i ja Uber’i kontosid.

Kõigi häkitud kontode seinalt luges sõnum:

“I am giving back to my fans. All Bitcoin sent to my address below will be sent back doubled! If you send $1000, I will send back $2000. Only doing this for 30 minutes.”

Tegemist on juba üsna levinud petuskeemiga, kus lubatakse saadetud hulgal krüptoraha kahekordselt tagasi saata. Paraku lubaduseks see jääbki.

Häkkerite saagiks langes üle 10 bitcoini

Mõned tunnid peale seda kui Twitter langes häkkerite ohvriks, saadi rünnakule jälile.  Selle aja jooksul jõuti petturite poolt üles seatud bitcoini aadressile mitmeid ülekandeid teha. Kokku on häkkerid siiamaani kasseerinud ligikaudu 12,5  bitcoini (turuväärtusega ligikaudu 100 000 eurot). See kogus oleks võinud aga tunduvalt suurem olla, arvestades et petturid suutsid oma sõnumi sadade miljonite inimesteni toimetada. Plaani raskendasid ka kolm kauplemisplatvormi Coinbase, OKEx ja Huobi, kes plokeerisid oma keskkonnast kõik ülekanded libaannetuse aadressile.

Ühe teooria kohaselt võis häkkeritel olla abikäsi seespool. Uudistekanal Vice raporteeris, kuidas ründajatel oli ligipääs Twitteri enda poolt kasutatavale tööriistale, mis hõlbustas tunduvalt ettevõtmist. Kui Twitter häkiti, levisid internetis  ka kuvatõmmised, kus on näha Twitteri administraatori vaates kasutajaspetsiifilist privaatset infot.

Loe lisaks: “J.K. Rowling ei saa aru, mis on bitcoin! Twitter tuli appi”

Veel uudiseid

Pildil on Bitcoin ja USA dollarite pakk, mis illustreerib teemat Tether ostab suuremas koguses bitcoine

Tether ostab suuremas koguses bitcoine

Maailma suurima stablecoini taga olev ettevõte Tether teatas hiljuti, et ostab regulaarselt bitcoine eesmärgiga tugevdada oma reserve. Tetheri uus Bitcoini strateegia USA dollari kursiga seotud