Päevakohased krüpto uudised

Pildil on Robert F. Kennedy juunior

USA presidendiks pürgiv Kennedy jr: “Bitcoin on vabaduse raha”

Bitcoin saab USA 2024. aasta presidendivalimiste raames varasemast rohkem tähelepanu, seda suuresti tänu presidendiks kandideeriva Robert F. Kennedy jr. poliitilistele vaadetele ja Bitcoini toetusele. Hiljuti väljendas mees oma seisukohti intervjuus, puudutades lisaks Bitcoinile veel keskpanga digivaluutasid, sõnavabadust ja valitsuse kontrolli.

Bitcoin kui õigus tehinguteks

4. oktoobril tegi Bitcoin Magazine intervjuu Robert F. Kennedy juunioriga (RFK), kes on muuseas USA 35nda presidendi John F. Kennedy onupoeg ning kandideerib nüüd demokraadina järgmise aastal USA presidendivalimistel.

Intervjuus väljendas Kennedy jr. oma Bitcoini poolehoidu ja tõi välja vajaduse valitsustest sõltumatu valuuta järele. Ta märkis, et tema huvi Bitcoini vastu sai alguse 2022. aasta alguses Kanadas toimunud veoautojuhtide protesti ajal, kus pankadele anti volitused külmutada nende isikute kontod, keda kahtlustati meeleavaldustel osalemises. See tekitas temas äratundmise tehinguvabaduse tähtsuse osas, mis on tema sõnul sama oluline kui sõnavabadus. RFK väljendas oma kavatsust kaitsta Bitcoini USA valitsuse rünnakute eest ning ta näeb võimalust USA dollari tagamist Bitcoini ja teiste nn. kõvade varade nagu kuld, hõbe ja plaatina, et raha trükkimist ohjeldada.

Veel on Kennedy jr. varasemalt lubanud teha Bitcoini müügist saadud tulud maksuvabaks.
Tema arvates soodustaks kavandatav erand investeeringuid ja ergutaks krüptoga seotud ettevõtmisi oma äri kasvatama USA-s, mitte teistes krüptosõbralikes paikades, nagu näiteks Singapuris või Šveitsis.

Sõnavabadus ja keskpanga digivaluuta ohud

Üks intervjuu keskseid teemasid oli ka RFK plaan käsitleda suurte tehnoloogia firmade kasvavat võimu ja nende mõju sõnavabadusele ja avatud internetile. Ta visandas lähenemisviisi, mis hõlmab valitsuse poolt edendatava tsensuuri vastaseid korraldusi sotsiaalmeedias, seadusandlikke muudatusi sõnavabaduse kaitsmiseks ning suurte sotsiaalmeedia ettevõtete juhtide kokkukutsumist, et jätta poliitilise kõne tsenseerimine.

Lisaks ütles RFK välja, et on keskpanga digiraha (CBDC) vastu. Ta selgitas, et CBDC-d võivad muutuda valitsuse kontrolli instrumentideks ja hoiatas nende potentsiaali eest kaotada sularaha valuutad. Mehe sõnul võivad keskpankade digivaluutad lõppkokkuvõttes viia valitsustele täieliku kontrollini üksikisikute finantstehingute ja elude üle.

Loe lisaks: “KPMG raport tõstab esile Bitcoini väärtust”

Veel uudiseid

ETHTallinn Hackathon: Tule ehita dApp-e plokiahelal

ETHTallinn toob 19.-21. aprillil Eestis kokku web3 entusiastid ja arendajad. Ürituse eesmärgiks on pakkuda praktilist kogemust plokiahela tehnoloogia vallas ning anda võimalus kohtuda web3 kogukonna

Pildil on Bitcoini kaevur

Uus Ocean pool toob uuendust Bitcoini kaevandamisse

Bitcoini kaevandamine on koondunud valdavalt suurte ühiskaevanduste (ingl. mining pools) kätte, ohustades sel moel Bitcoini detsentraliseeritust. Et sellele probleemile leevendust tuua, tuleb turule teistest eristuv