Päevakohased krüpto uudised

Pildil on kasti pandud valimissedel, mis illustreerib teemat USA presidendivalimised on krüpto hõngulised

USA presidendivalimised on krüpto hõngulised

Käesoleva aasta USA presidendivalimised leiavad aset vähem kui 4 kuu pärast. Viimastel päevadel on tähtsale ametikohale kandideerivate inimeste hulka lisandunud ka krüpto valdkonnaga lähemalt või kaugemalt seotud kandidaate. See tekitab lootust, et tulevane Ameerika president võib krüptorahade ja sellega seotud maailmaga rohkem kursis olla, kui keskmine poliitik.

Ameerika presidendivalimised sai kandidaadi krüptosektorist

Kuigi krüptomaailma vastuoluline tegelane John McAfee kandideeris presidendiks juba 2018. aasta keskpaigast, ei võtnud paljud tema kandidatuuri tõsiselt. Seega ei olnud suureks üllatuseks, kui McAfee sellest käesoleva aasta alguses loobus.

Üleeile teatas aga krüptoinvestor Brock Pierce​​, et kavatseb presidendivalimistel kaasa lüüa. Mees on olnud krüptosektoris aktiivne 2013. aastast alates, olles käesoleval hetkel 2012. aastal loodud Bitcoini Fondi esimees. Lisaks on riskikapitalist varasemalt seotud olnud mitmete projektidega nagu plokiahela platvorm EOS ning stabiilsusraha Teather. Huvitava faktina osales ta lapsnäitlejana ka mitmetes kinolinale jõudnud filmides. Pierce’i kampaanialeht väidab, et tema puhul on tegemist digitaalse vääringu teerajajaga ning ta on enda asutatud ettevõtete jaoks kogunud rohkem kui 5 miljardit dollarit. Siiski jääb ebaselgeks, kas investor soovib presidendiks saades ka krüpto sektori edendamiseks konkreetseid samme astuda.

Üllatuskandidaat Kanye West

Ameerika räppar, lauluprodutsent ja ettevõtja Kanye West teatas samuti Ühendriikide iseseisvuspäeval, et kandideerib USA presidendiks. West, kes kannab ka nime “Yeezy”, edastas pommuudise Twitteri vahendusel, kus mehel on peaaegu 30 miljonit jälgijat.

Kuidas on kuulus muusik krüptoga seotud? West on varasemalt maininud bitcoini mitmetes oma intervjuudes. Näiteks 2018. aastal antud usutluses väljendas ta rahulolematust, et $20 rahatäht meenutab talle orjust ning ta sooviks selle asemel hoopis bitcoini kasutada.

Siiski pole kõik veendunud, et Ameerika presidendivalimised ka räppari kaugem eesmärk on. Nimelt on mees ka varasemalt lubanud presidendiks kandideerida, nagu ta tegi seda 2015. aasta MTV muusika auhinnagaalal. Lisaks näib, et West pole oma kandidatuuri ametlikult  registreerinud.

USA presidendivalimised leiavad aset käesoleva aasta 3. novembril.

Loe lisaks: “USA riigivõlg ületas 25 triljoni dollari piiri”

Veel uudiseid

Pildil on Bitcoini kaevur

Uus Ocean pool toob uuendust Bitcoini kaevandamisse

Bitcoini kaevandamine on koondunud valdavalt suurte ühiskaevanduste (ingl. mining pools) kätte, ohustades sel moel Bitcoini detsentraliseeritust. Et sellele probleemile leevendust tuua, tuleb turule teistest eristuv