Päevakohased krüpto uudised

Pildil on kaevurid ja kuldmündid, mis illustreerib teemat

USA SKP langes 2. kvartalis 32,9%

Üleeile avaldati ametlikult käesoleva aasta USA SKP 2. kvartali tulemused – maailma suurima majanduse kogutoodang langes 32,9%.

USA SKP langus ajaloo suurim

Kui selle aasta esimeses kvartalis langes Ameerika Ühendriikide SKP 5%, siis USA Kaubandusministeeriumi 2. kvartali aruande kohaselt langes USA sisemajanduse kogutoodang 2. kvartalis 32,9%, mis on halvim kvartalimuutus riigi ajaloos. Suuruselt teine kvartali langus 28,6% leidis aset aastal 1921. Võrdluseks, 2008. aastal alanud majandussurutise ajal, oli kõige kehvem 2008. aasta 4. kvartal, kui USA SKP langes 8,4%.

Isiklik tarbimine, mis on ajalooliselt moodustanud umbes kaks kolmandikku kogu USA majandustegevusest, moodustas ligi 25% 2. kvartali kogumahust. Kulutusi kärbiti näiteks kaupade sektoris nagu rõivaste ja jalatsite müük. Langust märkasid mootorsõidukite müüjad, samuti vähenes uute eluasemete soetamine. Inimeste isiklikud sissetulekud näitasid aga kasvutrendi, suuresti tänu koroonaviiruse pandeemiast ajendatud USA valitsuse abirahadele.

Neid andmeid varjutab lisaks süvenev tööpuudus, kui hiljuti esitas 1,4 miljonit ameeriklast uue tööpuudusnõude. Nõuete koguarv on selle aasta algusest 54 miljonit.

Krüptoturud tõusulainel

Ehkki USA SKP tulemused kajastavad tugevalt koroonaviiruse põhjustatud majanduslikku ebastabiilsust USA-s ja kogu maailmas, on krüptovaluutaturg samal perioodil märkimisväärselt paremini edenenud, kus esimese ja teise kvartali vahel on toimunud märgatav tõus.

Näiteks Bitcoin suurendas 2. kvartalis oma turuosa peaaegu kaks korda, kasvades 118 miljardilt dollarilt praeguse 214 miljardi dollarise väärtuseni. Ethereum kasvas veelgi rohkem, suurendades sama aja jooksul oma turuosa 14,8 miljardilt dollarilt 39 miljardi dollarini. Andmed näitavad ka, et kogu krüptoturg on kasvanud 178 miljardilt dollarilt aprilli alguses 343 miljardi dollarini täna.

Turu kasvu on märgata ka plokiahela näitajaid analüüsides. Ethereumi aadresside arv, millel on vähemalt 32 ETH (minimaalne hulk, mida ETH 2.0 versioonis valideerijaks olemisel vaja läheb), oli kõigi aegade kõrgeim juunis. Mais oli Bitcoini aadresside hulk kasvanud aasta algusest 47%, samal ajal kui Glassnode’i andmetel jõudis hiljuti vähemalt 0,1 Bitcoini hoidvate rahakottide arv kõigi aegade rekordtasemele.

Loe lisaks: “USA riigivõlg ületas 25 triljoni dollari piiri”

Veel uudiseid

ETHTallinn Hackathon: Tule ehita dApp-e plokiahelal

ETHTallinn toob 19.-21. aprillil Eestis kokku web3 entusiastid ja arendajad. Ürituse eesmärgiks on pakkuda praktilist kogemust plokiahela tehnoloogia vallas ning anda võimalus kohtuda web3 kogukonna

Pildil on Bitcoini kaevur

Uus Ocean pool toob uuendust Bitcoini kaevandamisse

Bitcoini kaevandamine on koondunud valdavalt suurte ühiskaevanduste (ingl. mining pools) kätte, ohustades sel moel Bitcoini detsentraliseeritust. Et sellele probleemile leevendust tuua, tuleb turule teistest eristuv