Päevakohased krüpto uudised

Pildil on dollar ja bitcoin illustreerides artikli teemat

USA valitsus on üks suuremaid bitcoini omanikke. Kuidas?

Kuigi Ameerika Ühendriikide valitsus on Bitcoini ja teiste krüptorahade suhtes olnud pigem skeptiline, võib paljudele üllatusena tulla, et nende kätes üle tervelt 205 000 bitcoini. Selles artiklis vaatame, kust USA valitsuse bitcoinid pärinevad.

USA valitsuse bitcoini hunnik

Tuleb välja, et Ameerika Ühendriigid on üks suuremaid bitcoini vaalasid, omades 21Shares’i poolt Dune Analytics lehel avaldatud raporti kohaselt 205 515 bitcoini. Tegemist on hetke turuhindu arvestades ligi 6 miljardi dollari suuruse varandusega. Kõnekas on ka tõik, et bitcoinid moodustavad üle 1% kõikidest ringluses olevatest bitcoinidest. Kuid USA valitsus ei ole bitcoine kokku ostnud ega ka kaevandanud. Tegemist on hoopis konfiskeerimise tulemusena saadud krüptorahaga.

Arestitud bitcoinid

Alates 2020. aastast on USA valitsus konfiskeerinud üle 215 000 bitcoini, mis pärinevad kolmest suuremast juhtumist.

Esimene neist on kurikuulsast pimeveebi internetikaubamajast Silk Road pärinevad bitcoinid. Krüptoraha konfiskeeriti 2020. aasta novembris isiku “Individual X” käest, kelle bitcoini aadressil olevad coinid tulenesid plokiahela analüüsi järgi just Silk Roadist. Isiku identiteet, keda USA valitsus nimetab kui “Individual X”, on aga tänapäevani mõistatuseks.

Teisel juhul konfiskeerisid Ameerika Ühendriikide võimud 94 636 BTC-d, mis olid seotud krüptovaluuta börsi Bitfinex 2016. aastal toimunud häkkimisega. Juhtumiga seoses vahistati ka Ilja Lichtenstein ja tema abikaasa Heather Morgan, kes aitasid varastatud bitcoine rahaks teha.

Kolmas juhtum oli seotud James Zhongiga, kes tunnistas end süüdi Silk Roadi lehelt üle 50 000 Bitcoini ebaseaduslikus hankimises. 9. novembril 2021 otsiti läbi Zhongi maja Georgia osariigis Gainesville’is ja konfiskeeriti enam kui 51 326 BTC-d, mille väärtus oli toona üle 3,36 miljardi dollari.

USA valitsus on hakanud bitcoine rahaks tegema

31. märtsil USA New Yorgi ringkonnakohtu dokumentides seisab, et Ameerika Ühendriikide valitsuse võimud on alustanud 51 352 bitcoini likvideerimisega. Dokumendi kohaselt müüs USA valitsus 14. märtsil 9861 bitcoini üle 215 miljoni dollari eest ning 41 491 BTC-d plaanitakse müüa hiljem. Samuti märgitakse et müüki paisatud bitcoinid pärinevad Silk Roadist.

Loe lisaks: “Bitcoini vaalad – kes nad on ja kuidas nad turgu mõjutavad?”

Veel uudiseid

Pildil on Bitcoini münt, mis illustreerib teemat

Kuidas toimivad Bitcoini tehingutasud?

Bitcoini tehinguid tehes torkab tahes-tahtmata silma tehingutasude lai variatsioon. On hetki, kus bitcoine saab saata mõnekümne sendi eest, kuid periooditi küündivad tehingutasud mitmete ja mitmekümnete

ETHTallinn Hackathon: Tule ehita dApp-e plokiahelal

ETHTallinn toob 19.-21. aprillil Eestis kokku web3 entusiastid ja arendajad. Ürituse eesmärgiks on pakkuda praktilist kogemust plokiahela tehnoloogia vallas ning anda võimalus kohtuda web3 kogukonna