Päevakohased krüpto uudised

Pildil on Bitcoini münt, mis illustreerib teemat Veel üks miljardär investeerib Bitcoini

Veel üks miljardär investeerib Bitcoini

Viimastel kuudel on mitmed finantsmaailma suurkujud propageerinud avalikult Bitcoini ning paigutanud arvestatavaid summasid krüptorahadesse. Üheks esimeseks oli kahtlemata Ameerika börsifirma MicroStrategy eesotsas tegevjuhi Michael Sayloriga, kuid sarnaseid tegijaid on veel teisigi. Eile ilmus info, et veel üks miljardär investeerib Bitcoini.

Mehhiko miljardär investeerib Bitcoini

Mehhiko rikkuselt teine mees Ricardo Salinas Pliego on üks viimastest rahamaailma suurkujudest, kes on hüpanud Bitcoini rongi peale. Täna avaldas mees oma säutsus, et on paigutanud 10% oma investeeringute portfellist Bitcoini.

Pliego on 2001. aastal loodud Grupo Salinase asutaja, mis tegutseb teiste hulgas olmeelektroonika, panganduse ja televisiooni sektorites. Gruppi kuulub üle 15 ettevõtte, mis teeb Forbes’i andmetel mehe varade väärtuseks 12,1 miljardit dollarit.

Kuigi Pliego sõnavõttudest õhkab bitcoinimeelsust, soovitab ta inimestel enne investeerimist siiski ennast krüptoraha teemal harida. Ettevõtja soovitab näiteks lugeda raamatut “The Bitcoin Standard”, omandamaks Bitcoini baasteadmised.

Suurte mängijate sekkumine on kergitanud Bitcoini hinda

Vähem kui päev pärast seda, kui Bitcoini hind ületas 17 000 dollari künnise, alistas maailma esimene krüptovaluuta ka 18 000 dollari piiri. Sellel kõrgusel on Bitcoin esimest korda pärast 2017. aasta detsembrit, kust pärineb ka kõigi aegade hinnarekord $20 000. Üheks hinnaralli taga olevaks teguriks on kahtlemata suured institutsionaalsed tegijad ning eraisikud. Alljärgnevalt toome mõned näited:

Michael Saylori juhitud börsifirma MicroStrategy tegi oma esimese Bitcoini investeeringu augusti alguses, kui Bitcoin kauples 11 000 dollari kandis. Kokku on firma krüpto varaklassi paigutanud 425 miljonit dollarit ning lisaks on ettevõtte tegevjuht Sailor suur Bitcoini entusiast, võttes  korduvalt sõna Bitcoini toetuseks.

Oktoobri alguses teatas Jack Dorsey poolt juhitud fintech ettevõte Square, et ostis 50 miljoni dollari eest bitcoine. Sealt edasi ei möödunud kaua, kui oli kord online-maksete vahendaja PayPal’i käes, kes teatas, et võimaldab kasutajatel oma rakenduses Bitcoini osta. Hind oli sel hetkel 12 000 dollarit.

Kõik eelmainitud tegijad viitavad justkui ühest suust ühele ja samale narratiivile – Bitcoini omamine on riskimaandamine viimastel aegadel toimuva lakkamatu rahatrükkimise eest.

Loe lisaks: “PayPal sekkub krüpto mängu”

Veel uudiseid

ETHTallinn Hackathon: Tule ehita dApp-e plokiahelal

ETHTallinn toob 19.-21. aprillil Eestis kokku web3 entusiastid ja arendajad. Ürituse eesmärgiks on pakkuda praktilist kogemust plokiahela tehnoloogia vallas ning anda võimalus kohtuda web3 kogukonna

Pildil on Bitcoini kaevur

Uus Ocean pool toob uuendust Bitcoini kaevandamisse

Bitcoini kaevandamine on koondunud valdavalt suurte ühiskaevanduste (ingl. mining pools) kätte, ohustades sel moel Bitcoini detsentraliseeritust. Et sellele probleemile leevendust tuua, tuleb turule teistest eristuv