Veel üks miljardär investeerib Bitcoini

Viimastel kuudel on mitmed finantsmaailma suurkujud propageerinud avalikult Bitcoini ning paigutanud arvestatavaid summasid krüptorahadesse. Üheks esimeseks oli kahtlemata Ameerika börsifirma MicroStrategy eesotsas tegevjuhi Michael Sayloriga, kuid sarnaseid tegijaid on veel teisigi. Eile ilmus info, et veel üks miljardär investeerib Bitcoini.

Mehhiko miljardär investeerib Bitcoini

Mehhiko rikkuselt teine mees Ricardo Salinas Pliego on üks viimastest rahamaailma suurkujudest, kes on hüpanud Bitcoini rongi peale. Täna avaldas mees oma säutsus, et on paigutanud 10% oma investeeringute portfellist Bitcoini.

Pliego on 2001. aastal loodud Grupo Salinase asutaja, mis tegutseb teiste hulgas olmeelektroonika, panganduse ja televisiooni sektorites. Gruppi kuulub üle 15 ettevõtte, mis teeb Forbes’i andmetel mehe varade väärtuseks 12,1 miljardit dollarit.

Kuigi Pliego sõnavõttudest õhkab bitcoinimeelsust, soovitab ta inimestel enne investeerimist siiski ennast krüptoraha teemal harida. Ettevõtja soovitab näiteks lugeda raamatut “The Bitcoin Standard”, omandamaks Bitcoini baasteadmised.

Suurte mängijate sekkumine on kergitanud Bitcoini hinda

Vähem kui päev pärast seda, kui Bitcoini hind ületas 17 000 dollari künnise, alistas maailma esimene krüptovaluuta ka 18 000 dollari piiri. Sellel kõrgusel on Bitcoin esimest korda pärast 2017. aasta detsembrit, kust pärineb ka kõigi aegade hinnarekord $20 000. Üheks hinnaralli taga olevaks teguriks on kahtlemata suured institutsionaalsed tegijad ning eraisikud. Alljärgnevalt toome mõned näited:

Michael Saylori juhitud börsifirma MicroStrategy tegi oma esimese Bitcoini investeeringu augusti alguses, kui Bitcoin kauples 11 000 dollari kandis. Kokku on firma krüpto varaklassi paigutanud 425 miljonit dollarit ning lisaks on ettevõtte tegevjuht Sailor suur Bitcoini entusiast, võttes  korduvalt sõna Bitcoini toetuseks.

Oktoobri alguses teatas Jack Dorsey poolt juhitud fintech ettevõte Square, et ostis 50 miljoni dollari eest bitcoine. Sealt edasi ei möödunud kaua, kui oli kord online-maksete vahendaja PayPal’i käes, kes teatas, et võimaldab kasutajatel oma rakenduses Bitcoini osta. Hind oli sel hetkel 12 000 dollarit.

Kõik eelmainitud tegijad viitavad justkui ühest suust ühele ja samale narratiivile – Bitcoini omamine on riskimaandamine viimastel aegadel toimuva lakkamatu rahatrükkimise eest.

Loe lisaks: “PayPal sekkub krüpto mängu”

LOE VEEL

www.lacuna.ee

Ledger Nano X

GDPR

 • Privaatsuspoliitika
 • Logifailid
 • Küpsiste kasutamine
 • Veebilehel kasutatavate küpsiste tüübid:
 • Uudiskirjaga liitumine
 • Isikuandmete kasutamine ja turvalisus
 • Meie reklaampartnerite privaatsuspoliitika
 • Nõusolek

Privaatsuspoliitika

Kui teil on lisaküsimusi või kui soovite lisateavet meie privaatsuspoliitika kohta, võtke meiega ühendust kirjutades info@krupto.ee

Logifailid

Krüpto.ee kasutab logifaiide puhul standardmetoodikat. Nendesse failidesse jääb kasutaja kohta logi lehte külastades. See on üks osa veebimajutusfirmade analüütikast. Logifailidesse kogutakse infot kasutaja IP-aadressi, brauseri tüübi, internetiteenuse pakkuja, külastuse kuupäeva ja aja ning klikkide arvu kohta. See info ei ole kuidagi seotud külastaja isikliku identiteediga. Antud info kogumise eesmärk on trendide analüüsimine, lehekülje administreerimine ja demograafilise info kogumine.

Küpsiste kasutamine

Krüpto.ee kasutab küpsiseid ehk cookies. Küpsised on tekstifail, mille veebiserver saadab kasutaja veebibrauserile ning mis salvestatakse kasutaja arvutisse. Küpsiseid kasutatakse, et jätta meelde kasutaja veebisirvimise eelistused. Neid kasutatakse veebilehe kasutusmugavuse ja sisu paremaks tegemise eesmärgil. Küpsiste kohta saate  lähemalt lugeda https://www.aki.ee/et/kupsised
Kasutajal on õigus keelduda küpsiste salvestamisest arvutisse. Vastava soovi korral peab kasutaja muutma oma veebilehitseja seadeid.

Veebilehel kasutatavate küpsiste tüübid:

 • Sessiooniküpsised, mis võimaldavad lehel meelde jätta kasutaja poolt tehtud varasemad valikud ning seeläbi pakkuda isikupärasemaid funktsioone.
 • Püsiküpsised, mis peavad meeles kliendi valikuid veebilehtedel
 • reklaamiküpsiseid, mida aitavad pakkuda kasutaja huvidele sihitud reklaame. Veebilehele on lisatud Facebook Pixel kood ning kui te ei soovi Krüpto.ee veebilehe reklaami enam Facebookis näha, siis võite selle keelata. Minnes https://www.facebook.com/ads/preferences ja kustutage “Reklaamijad, kellega oled suhelnud” valiku alt Krüpto.ee
 • Analüütilised küpsiseid, mis koguvad teavet veebilehe kasutamise kohta. Info nagu, milliseid sisulehti külastatakse või mida külastajad veebilehelt otsivad. Need küpsised ei kogu teavet, mis võimaldaks veebilehe kasutajat identifitseerida. Nende alla kuulub ka reklaamkampaaniate mõõtmine.

Uudiskirjaga liitumine

Krüpto.ee võib saata klientidele uudiskirju ning informatsiooni oma teenuste, toodete, pakkumiste kohta, kui klient on meile ise andnud oma kontaktandmed. Seda senimaani, kuni klient on palunud viimaste tegevuste lõpetamist või lahkunud uudiskirja saajate grupist.

Isikuandmete kasutamine ja turvalisus

Isikuandmete turvaline säilitamine on Krüpto.ee kõrgeim turvalisusealane prioriteet. Püüame teha kõik meist oleneva, et vältida loata juurdepääsu ja muud õigusvastast töötlemist. Kaitseme isikuandmete konfidentsiaalsust ja puutumatust ning tagame andmetele juurdepääsu kooskõlas kehtivate õigusaktidega.

Meie reklaampartnerite privaatsuspoliitika

Kolmandate osapoolte reklaamiserverites või reklaamivõrkudes kasutatakse tehnoloogiaid, näiteks küpsiseid ja JavaScripti, mida kasutatakse nende vastavates reklaamides ja Krüpto.ee ilmuvatel linkidel, mis saadetakse otse kasutajate brauserisse. Kui see juhtub, saavad nad automaatselt teie IP-aadressi. Neid tehnoloogiaid kasutatakse nende reklaamikampaaniate tõhususe mõõtmiseks ja / või teie külastatavatel veebisaitidel kuvatava reklaamisisu isikupärastamiseks.

Nõusolek

Meie veebisaiti kasutades nõustute meie privaatsuspoliitikaga ja nõustute selle tingimustega