Päevakohased krüpto uudised

Pildil on Ameerika dollarid, mis illustreerivad teemat

Veel üks USA pank langemas, BTC rohelises

Bitcoini hind hüppas, kui First Republic Banki aktsia langus tekitab USA-s uusi panganduskriisi kartusi.

First Republic Bank ohus

First Republic Banki aktsia (FRC) kaotas teisipäeval, 25. aprillil poole oma väärtusest. Panga aktsia sattus vabalangusesse pärast kesiste kvartalitulemuste avaldamist.

Pank jäi S&P 500 indeksaktsia firmade hulgast silma päeva kehvemate tulemuste poolest, kuna investorid hakkasid suures mahus FRC aktsiat müüma. Alates aasta algusest on First Republic Bank aktsia langenud nüüd 93%.

Pangast on saamas viimane ohver üha süvenevas Ameerika panganduskriisis, mis hõlmab sel aastal mitme keskmise suurusega laenuandjate kokkuvarisemist. USA pankade allakäik sai alguse 8. märtsil kui Silvergate Bank teatas, et sulgeb oma uksed pärast hoiuste vähenemist ning kaks päeva hiljem peatati California finantskaitse osakonna poolt Silicon Valley panga tegevus.

Panganduse raskused kui vesi Bitcoini veskile

Paistab, et halvad uudised pangandussektoris on head uudised Bitcoinile, mis teatavasti loodi 2008. aasta kriisis, illustreerimaks pangandussektori puuduseid. Kohe peale First Republic Banki aktsia languse uudiste ilmnemist, kerkis Bitcoini hind ligi 8%, tõstes taas esile Bitcoini kui “safe haven” vara narratiivi. Artikli kirjutamise hetkel kaupleb Bitcoin CoinGecko andmetel $29 600 juures, proovides uuesti kinni püüda nädala alguses kaotatud $30 000 tähist.

Loe lisaks: “Kuidas dollariga seotud stablecoin kukkus alla $1?”

Veel uudiseid

Pildil on Bitcoini münt, mis illustreerib teemat

Kuidas toimivad Bitcoini tehingutasud?

Bitcoini tehinguid tehes torkab tahes-tahtmata silma tehingutasude lai variatsioon. On hetki, kus bitcoine saab saata mõnekümne sendi eest, kuid periooditi küündivad tehingutasud mitmete ja mitmekümnete

ETHTallinn Hackathon: Tule ehita dApp-e plokiahelal

ETHTallinn toob 19.-21. aprillil Eestis kokku web3 entusiastid ja arendajad. Ürituse eesmärgiks on pakkuda praktilist kogemust plokiahela tehnoloogia vallas ning anda võimalus kohtuda web3 kogukonna