Päevakohased krüpto uudised

Pildil on Moskva linn, mis illustreerib teemat: Venemaa krüptoseadused võivad karmistuda

Venemaa krüptoseadused võivad karmistuda

Karmid uued reeglid, millega digitaalse vara kasutamise eest karistatakse rahatrahvide või vanglakaristusega, võivad Venemaal peagi muutuda seaduseks. Eelmise nädala alguses saadeti riigi parlamendile uued seaduseelnõud, milles sätestatakse, kuidas Venemaa peaks krüptovaluutasid reguleerima. Ehkki eelnõud pole seaduseks veel kuulutatud, näitab selline samm, et Venemaa krüptoseadused võivad lähiajal järsult muutuda.

Uus range Venemaa krüptoeelnõu

Venemaa kohalik majandusväljaanne raporteeris eelmine nädal, et Venemaa riigiduuma poolt võeti vastu uus seaduseelnõu, millega tahetakse kehtestada haldus- ja kriminaalvastutus digitaalse finantsvara kasutamise eest. Kui uued Venemaa krüptoseadused peaksid jõustuma, reguleeriks see Venemaa digitaalseid valuutasid, sealhulgas keelaks nende emiteerimise ja nendega tegelemise. Isegi sellise tegevuse kohta teabe levitamine oleks keelatud.

Uued reeglid näeksid ette

  • Eraisikutel ja ettevõtetel ei lubataks maksetena aktsepteerida krüptovaluutasid, välja arvatud juhul, kui need päritakse, jagatakse pankrotistunud ettevõtte võlgnikele või konfiskeeritakse kohtuotsuse tulemusel.
  • Juhul kui digivaluutasid kasutatakse kaupade, tehtud tööde või teenuste eest tasumisel, võib rikkujat ähvardada vastava vara konfiskeerimine, lisaks trahv eraisikule vahemikus 50 000 kuni 500 000 rubla (650 – 6500 eurot), ametnikule vahemikus 100 000 kuni miljon rubla ja juriidilisele isikule 200 000 – 2 miljonit rubla. Samu tegusid võib pidada kriminaalkuritegudeks, kui need põhjustavad suurt kahju kodanikele, organisatsioonidele või riigile. Sellisel juhul kaasnevad suuremad trahvid: kuni viieaastase sunnitöö või seitsmeaastane vangistus.
  • Krüptorahade ostmise eest sularahas või pangaülekandega Vene pangast, sõltuvalt tehingu ulatusest, võidakse määrata rahatrahv kuni miljon rubla (ligikaudu 13 000 eurot) või kuni seitse aastat vangistust. Sarnane karistus saaks osaks neile, kes aktsepteerivad krüptovaluutat kaupade ja teenuste eest.

Venemaa krüptoseadused ja nende mõju krüptosektorile

Venemaa Krüptomajanduse- ja Plokiahela liidu president Juri Pripachkin andis mõista, et selline eelnõude pakett tähendaks krüptovaluuta täielikku keelustamist riigis, sealhulgas krüptorahade kaevandamist. Ta usub, et väljapakutud normid ei vasta olemasolevatele majandussuhetele ega võimalda Venemaa ettevõtetel täielikult kasutada uue tehnoloogia potentsiaali. See põhjustaks Pripachkini sõnul krüptosektori ettevõtete Venemaalt naaberriikidesse lahkumise, kus seadusandlus on soosivam. Mees lisas, et Venemaa krüptoeelnõu on sisuliselt ettepanek ehitada digitaalmajanduse raudne eesriie.

Loe lisaks: “Tuumaenergia krüptosektoris – Kuidas Ukraina seda teeb?”

Veel uudiseid

ETHTallinn Hackathon: Tule ehita dApp-e plokiahelal

ETHTallinn toob 19.-21. aprillil Eestis kokku web3 entusiastid ja arendajad. Ürituse eesmärgiks on pakkuda praktilist kogemust plokiahela tehnoloogia vallas ning anda võimalus kohtuda web3 kogukonna

Pildil on Bitcoini kaevur

Uus Ocean pool toob uuendust Bitcoini kaevandamisse

Bitcoini kaevandamine on koondunud valdavalt suurte ühiskaevanduste (ingl. mining pools) kätte, ohustades sel moel Bitcoini detsentraliseeritust. Et sellele probleemile leevendust tuua, tuleb turule teistest eristuv