Viini börsil saab osta krüptot nagu aktsiaid

Viini aktsiaturu kliendi saavad nüüdsest krüptovaluutadega tutvust teha ilma, et nad peaksid krüptoraha praktikas ise omama. Viini börsil saab osta krüptot tänu uuele tootele, mis teeb krüptovarade soetamise klassikalistele investoritele lihtsamaks.

Uus krüpto-toode Viini börsil

Viini aktsiaturg, mis on Kesk-Euroopas üks suurimaid, andis teada, et alates 1. septembrist saavad soovijad nende börsil kaubelda krüptovaluutadel baseeruvate väärtpaberitega.

Uue toote turuletoojaks on Šveitsi firma 21Shares AG, kes soovib seeläbi pakkuda suuremat turvalisust ja läbipaistvust selle alternatiivse varaklassiga tutvust tegevatele investoritele. Esimeses järgus on huvitatud kauplejatel võimalus valida Bitcoini või Ethereumi sisaldavate toodete vahel, mis on nimetatud vastavalt Bitcoin- ja Ethereum ETP (exchange-traded product).

Kuigi Viinis asuval börsil noteerimine on omaette verstapost, pole see 21Shares AG esimene krüpto ETP. Juuli alguses käivitas firma Bitcoini ETP Saksamaa börsi Xertra kauplemisplatvormil. Ettevõtte esimene toode, mis on justkui krüpto indeksfond, toodi turule 2018. aastal Šveitsis. Toode kannab nime HODL, sisaldades 48,14 % Bitcoini, 31,58 % Ethereumi, 14,5 % Ripple’it, 2,92 % Bitcoin Cashi ja 2,86 % Litecoini.

Sündmus on veel üks märk traditsiooniliste rahandusettevõtete kasvavast trendist anda tavainvestoritele rohkem reglementeeritud juurdepääs krüptorahadele. See omakorda viitab krüptoraha suurenevale aktsepteerimisele nii ettevõtete kui ka seadusandjate poolt.

Pole siiski päris krüptoraha omamine

Kuigi uudis, et Viini börsil saab osta krüptot, on positiivne krüptovaluutade adaptsiooni koha pealt, on ka õhus teatav mure, et uutele investoritele krüptovaluutade ETP-de kaudu tutvustamine jätab kõrvale krüptorahade ja detsentraliseerituse algidee. Teatavasti kaasneb klassikalise krüptovara omandiga ka kontrolli krüpto-rahakoti salajaste võtmete üle (private keys), mis jääks ülalmainitud toote puhul vahendava ettevõtte kätesse. Paljude krüpto entusiastide meelest on Bitcoini ja teiste krüptovarade  salajaste võtmete omamine hädavajalik turva- ja omandimeede. Veel lisaks ei saa klient täit selgust, mida finantsteenuse pakkuja krüptorahaga tegelikult teeb. Ehk võib aset leida praktika, kus pank või maakler kasutab klientide poolt tagatisena antud vahendeid oma investeerimise eesmärgil.

Loe lisaks: “USA pangad võivad krüptoraha hoiustada”

LOE VEEL

www.lacuna.ee

Ledger Nano X

GDPR

 • Privaatsuspoliitika
 • Logifailid
 • Küpsiste kasutamine
 • Veebilehel kasutatavate küpsiste tüübid:
 • Uudiskirjaga liitumine
 • Isikuandmete kasutamine ja turvalisus
 • Meie reklaampartnerite privaatsuspoliitika
 • Nõusolek

Privaatsuspoliitika

Kui teil on lisaküsimusi või kui soovite lisateavet meie privaatsuspoliitika kohta, võtke meiega ühendust kirjutades info@krupto.ee

Logifailid

Krüpto.ee kasutab logifaiide puhul standardmetoodikat. Nendesse failidesse jääb kasutaja kohta logi lehte külastades. See on üks osa veebimajutusfirmade analüütikast. Logifailidesse kogutakse infot kasutaja IP-aadressi, brauseri tüübi, internetiteenuse pakkuja, külastuse kuupäeva ja aja ning klikkide arvu kohta. See info ei ole kuidagi seotud külastaja isikliku identiteediga. Antud info kogumise eesmärk on trendide analüüsimine, lehekülje administreerimine ja demograafilise info kogumine.

Küpsiste kasutamine

Krüpto.ee kasutab küpsiseid ehk cookies. Küpsised on tekstifail, mille veebiserver saadab kasutaja veebibrauserile ning mis salvestatakse kasutaja arvutisse. Küpsiseid kasutatakse, et jätta meelde kasutaja veebisirvimise eelistused. Neid kasutatakse veebilehe kasutusmugavuse ja sisu paremaks tegemise eesmärgil. Küpsiste kohta saate  lähemalt lugeda https://www.aki.ee/et/kupsised
Kasutajal on õigus keelduda küpsiste salvestamisest arvutisse. Vastava soovi korral peab kasutaja muutma oma veebilehitseja seadeid.

Veebilehel kasutatavate küpsiste tüübid:

 • Sessiooniküpsised, mis võimaldavad lehel meelde jätta kasutaja poolt tehtud varasemad valikud ning seeläbi pakkuda isikupärasemaid funktsioone.
 • Püsiküpsised, mis peavad meeles kliendi valikuid veebilehtedel
 • reklaamiküpsiseid, mida aitavad pakkuda kasutaja huvidele sihitud reklaame. Veebilehele on lisatud Facebook Pixel kood ning kui te ei soovi Krüpto.ee veebilehe reklaami enam Facebookis näha, siis võite selle keelata. Minnes https://www.facebook.com/ads/preferences ja kustutage “Reklaamijad, kellega oled suhelnud” valiku alt Krüpto.ee
 • Analüütilised küpsiseid, mis koguvad teavet veebilehe kasutamise kohta. Info nagu, milliseid sisulehti külastatakse või mida külastajad veebilehelt otsivad. Need küpsised ei kogu teavet, mis võimaldaks veebilehe kasutajat identifitseerida. Nende alla kuulub ka reklaamkampaaniate mõõtmine.

Uudiskirjaga liitumine

Krüpto.ee võib saata klientidele uudiskirju ning informatsiooni oma teenuste, toodete, pakkumiste kohta, kui klient on meile ise andnud oma kontaktandmed. Seda senimaani, kuni klient on palunud viimaste tegevuste lõpetamist või lahkunud uudiskirja saajate grupist.

Isikuandmete kasutamine ja turvalisus

Isikuandmete turvaline säilitamine on Krüpto.ee kõrgeim turvalisusealane prioriteet. Püüame teha kõik meist oleneva, et vältida loata juurdepääsu ja muud õigusvastast töötlemist. Kaitseme isikuandmete konfidentsiaalsust ja puutumatust ning tagame andmetele juurdepääsu kooskõlas kehtivate õigusaktidega.

Meie reklaampartnerite privaatsuspoliitika

Kolmandate osapoolte reklaamiserverites või reklaamivõrkudes kasutatakse tehnoloogiaid, näiteks küpsiseid ja JavaScripti, mida kasutatakse nende vastavates reklaamides ja Krüpto.ee ilmuvatel linkidel, mis saadetakse otse kasutajate brauserisse. Kui see juhtub, saavad nad automaatselt teie IP-aadressi. Neid tehnoloogiaid kasutatakse nende reklaamikampaaniate tõhususe mõõtmiseks ja / või teie külastatavatel veebisaitidel kuvatava reklaamisisu isikupärastamiseks.

Nõusolek

Meie veebisaiti kasutades nõustute meie privaatsuspoliitikaga ja nõustute selle tingimustega