Päevakohased krüpto uudised

Pildil on aktsiagraafikud arvutiekraanil ning bitcoini münt, mis illustreerib teemat

Viini börsil saab osta krüptot nagu aktsiaid

Viini aktsiaturu kliendi saavad nüüdsest krüptovaluutadega tutvust teha ilma, et nad peaksid krüptoraha praktikas ise omama. Viini börsil saab osta krüptot tänu uuele tootele, mis teeb krüptovarade soetamise klassikalistele investoritele lihtsamaks.

Uus krüpto-toode Viini börsil

Viini aktsiaturg, mis on Kesk-Euroopas üks suurimaid, andis teada, et alates 1. septembrist saavad soovijad nende börsil kaubelda krüptovaluutadel baseeruvate väärtpaberitega.

Uue toote turuletoojaks on Šveitsi firma 21Shares AG, kes soovib seeläbi pakkuda suuremat turvalisust ja läbipaistvust selle alternatiivse varaklassiga tutvust tegevatele investoritele. Esimeses järgus on huvitatud kauplejatel võimalus valida Bitcoini või Ethereumi sisaldavate toodete vahel, mis on nimetatud vastavalt Bitcoin- ja Ethereum ETP (exchange-traded product).

Kuigi Viinis asuval börsil noteerimine on omaette verstapost, pole see 21Shares AG esimene krüpto ETP. Juuli alguses käivitas firma Bitcoini ETP Saksamaa börsi Xertra kauplemisplatvormil. Ettevõtte esimene toode, mis on justkui krüpto indeksfond, toodi turule 2018. aastal Šveitsis. Toode kannab nime HODL, sisaldades 48,14 % Bitcoini, 31,58 % Ethereumi, 14,5 % Ripple’it, 2,92 % Bitcoin Cashi ja 2,86 % Litecoini.

Sündmus on veel üks märk traditsiooniliste rahandusettevõtete kasvavast trendist anda tavainvestoritele rohkem reglementeeritud juurdepääs krüptorahadele. See omakorda viitab krüptoraha suurenevale aktsepteerimisele nii ettevõtete kui ka seadusandjate poolt.

Pole siiski päris krüptoraha omamine

Kuigi uudis, et Viini börsil saab osta krüptot, on positiivne krüptovaluutade adaptsiooni koha pealt, on ka õhus teatav mure, et uutele investoritele krüptovaluutade ETP-de kaudu tutvustamine jätab kõrvale krüptorahade ja detsentraliseerituse algidee. Teatavasti kaasneb klassikalise krüptovara omandiga ka kontrolli krüpto-rahakoti salajaste võtmete üle (private keys), mis jääks ülalmainitud toote puhul vahendava ettevõtte kätesse. Paljude krüpto entusiastide meelest on Bitcoini ja teiste krüptovarade  salajaste võtmete omamine hädavajalik turva- ja omandimeede. Veel lisaks ei saa klient täit selgust, mida finantsteenuse pakkuja krüptorahaga tegelikult teeb. Ehk võib aset leida praktika, kus pank või maakler kasutab klientide poolt tagatisena antud vahendeid oma investeerimise eesmärgil.

Loe lisaks: “USA pangad võivad krüptoraha hoiustada”

Veel uudiseid

ETHTallinn Hackathon: Tule ehita dApp-e plokiahelal

ETHTallinn toob 19.-21. aprillil Eestis kokku web3 entusiastid ja arendajad. Ürituse eesmärgiks on pakkuda praktilist kogemust plokiahela tehnoloogia vallas ning anda võimalus kohtuda web3 kogukonna

Pildil on Bitcoini kaevur

Uus Ocean pool toob uuendust Bitcoini kaevandamisse

Bitcoini kaevandamine on koondunud valdavalt suurte ühiskaevanduste (ingl. mining pools) kätte, ohustades sel moel Bitcoini detsentraliseeritust. Et sellele probleemile leevendust tuua, tuleb turule teistest eristuv