Päevakohased krüpto uudised

Ebay ostis NFT börsi KnownOrigin

NFT-de kasvav populaarsus ja suured kauplemsikäibed pole suurfirmadel märkamata jäänud. Hiljuti tuli teadaanne, et e-kaubanduse suurkuju Ebay ostis NFT börsi KnownOrigin.

Ebay omandas NFT-de kauplemisplatvormi

22. juuni pressiteates avaldati, et Ebay ostis NFT börsi KnownOrigin, mis aitab internetipoel digitaalsete varade maailmas paremini kanda kinnitada. KnownOrigin on Ethereumi plokiahelale ehitatud platvorm, kus digitaalse kunsti huvilised saavad luua, osta ja edasi müüa NFT-sid plokiahela ülekannete kaudu. Tehingu müügisummat ja täpsemaid üksikasju osapooled ei avalikustanud.

NFT-d (ingl. non-fungible token) on digitaalsed esemed plokiahelal, mis on loodud olema ainulaadsed. Erinevalt traditsioonilistest krüptorahadest, kus valuuta ühikud on samaväärsed, on iga NFT unikaalne.

Fakt, et Ebay omandas NFT-de kauplemisplatvormi, annab märku firma jätkuvast huvist krüptovaluutade ja plokiahela tehnoloogia vastu. Ebay on üks esimesi internetipoode ning viimastel aastatel on ettevõtte üheks eesmärgiks saanud noorema põlvkonna hulgas tuntuse tõstmine. Selle suunas tegi Ebay esimese sammu 2021. aasta mais, kui lisas lehele NFT-de ostmise ja müümise võimaluse.

Kuidas toimib NFT börs?

NFT-de kauplemiskeskkonnad on paljuski nagu oksjonimajad, kus kasutajad saavad digitaalsete esemetega äritseda. Müüki pandud teostele tehakse pakkumisi nagu traditsioonilisel oksjoni puhul, misjärel saab eseme uueks omanikuks kõrgeima pakkumise teinud ostja. Turule on tänaseks siginenud kümneid NFT-de kauplemist toetavaid rakendusi. Veebilehe DappRadar andmetel on viimase 30 päeva kauplemiskäivete põjal juhtivad NFT börsid OpenSea, X2Y2 ja LooksRare.

Loe lisaks: “Illuvium müüs 72 miljoni eest digitaalset maad”

Veel uudiseid

ETHTallinn Hackathon: Tule ehita dApp-e plokiahelal

ETHTallinn toob 19.-21. aprillil Eestis kokku web3 entusiastid ja arendajad. Ürituse eesmärgiks on pakkuda praktilist kogemust plokiahela tehnoloogia vallas ning anda võimalus kohtuda web3 kogukonna

Pildil on Bitcoini kaevur

Uus Ocean pool toob uuendust Bitcoini kaevandamisse

Bitcoini kaevandamine on koondunud valdavalt suurte ühiskaevanduste (ingl. mining pools) kätte, ohustades sel moel Bitcoini detsentraliseeritust. Et sellele probleemile leevendust tuua, tuleb turule teistest eristuv