Päevakohased krüpto uudised

Ebay ostis NFT börsi KnownOrigin

NFT-de kasvav populaarsus ja suured kauplemsikäibed pole suurfirmadel märkamata jäänud. Hiljuti tuli teadaanne, et e-kaubanduse suurkuju Ebay ostis NFT börsi KnownOrigin.

Ebay omandas NFT-de kauplemisplatvormi

22. juuni pressiteates avaldati, et Ebay ostis NFT börsi KnownOrigin, mis aitab internetipoel digitaalsete varade maailmas paremini kanda kinnitada. KnownOrigin on Ethereumi plokiahelale ehitatud platvorm, kus digitaalse kunsti huvilised saavad luua, osta ja edasi müüa NFT-sid plokiahela ülekannete kaudu. Tehingu müügisummat ja täpsemaid üksikasju osapooled ei avalikustanud.

NFT-d (ingl. non-fungible token) on digitaalsed esemed plokiahelal, mis on loodud olema ainulaadsed. Erinevalt traditsioonilistest krüptorahadest, kus valuuta ühikud on samaväärsed, on iga NFT unikaalne.

Fakt, et Ebay omandas NFT-de kauplemisplatvormi, annab märku firma jätkuvast huvist krüptovaluutade ja plokiahela tehnoloogia vastu. Ebay on üks esimesi internetipoode ning viimastel aastatel on ettevõtte üheks eesmärgiks saanud noorema põlvkonna hulgas tuntuse tõstmine. Selle suunas tegi Ebay esimese sammu 2021. aasta mais, kui lisas lehele NFT-de ostmise ja müümise võimaluse.

Kuidas toimib NFT börs?

NFT-de kauplemiskeskkonnad on paljuski nagu oksjonimajad, kus kasutajad saavad digitaalsete esemetega äritseda. Müüki pandud teostele tehakse pakkumisi nagu traditsioonilisel oksjoni puhul, misjärel saab eseme uueks omanikuks kõrgeima pakkumise teinud ostja. Turule on tänaseks siginenud kümneid NFT-de kauplemist toetavaid rakendusi. Veebilehe DappRadar andmetel on viimase 30 päeva kauplemiskäivete põjal juhtivad NFT börsid OpenSea, X2Y2 ja LooksRare.

Loe lisaks: “Illuvium müüs 72 miljoni eest digitaalset maad”

Veel uudiseid

Pildil on Tether'i logo, mis illustreerib artikli teemat

Telegramis saab nüüd saata Tether stablecoine

Populaarne sõnumiteenus Telegram sai hiljuti uue funktsiooni. Rakenduse kasutajad saavad nüüd teha tehinguid USA dollariga seotud Tether (USDT) stablecoinidega. Telegramis nüüd USDT ülekanded Neljapäeval andis