Päevakohased krüpto uudised

Pildil on erinevad maatükid, mis illustreerib pealkirja Illuvium müüs 72 miljoni eest digitaalset maad

Illuvium müüs 72 miljoni eest digitaalset maad

Ethereumi platvormile ehitatud plokiahela-mäng Illuvium müüs pühapäeval lõppenud oksjonil NFT’dena enam kui 72 miljoni dollari väärtuses digitaalseid maatükke.

Illuvium ja virtuaalsed krundid

Eelmise nädala neljapäeval alanud müügiga leidsid investorite ja potentsiaalsete mängijate hulgas omaniku ligi 20 000 digitaalset maatükki. Illuvium sai müügi käigus rohkem kui 72 miljoni dollari väärtuses krüptoraha. Mängu loojad teatasid Twitteri vahendusel, et umbes 4018 ETH-d (tänases vääringus üle 7,4 miljoni dollari) jagatakse ümber mängu tokeni ILV omanikele. Maade müügil kasutati Hollandi oksjoni meetodit, kus ühiku hind langes aja jooksul vastavalt sellele, kui palju neid enne müüdi. See võimaldas potentsiaalsetel ostjatel pakkumise tegemiseks oodata ihaldusväärsemat hinnavahemikku. Illuvium kasutab NFT tehingute sooritamiseks Ethereumi 2. kihi skaleerimislahendust Immutable X-i. See tähendab, et ülekanded on odavamaid, kiiremaid ja energiasäästlikumaid. Illuviumi mängumaailmas saab kokku olema 100 000 maatükki.

Illuvium on NFT’de kogumis- ja rollimäng Ethereumi plokiahelal. Mängu peategelasteks on omanäolised elukad ehk illuvialid, kes võitlevad teineteise vastu kasutajate poolt komplekteeritud tiimides. Igal illuvialil on unikaalsed omadused ja võimed. Mäng ise tuleb välja selle aasta lõpus Windowsi ja Maci arvutitele.

Digitaalne maa aina rohkem hinnas

Virtuaalsete maatükkide müük on toonud sadu miljoneid dollareid plokiahelapõhistele metaversumi mängudele nagu The Sandbox ja Decentraland. Selle aasta alguses vahendas CNBC MetaMetric Solutionsi aruande põhjal, et 2021. aasta jooksul müüdi virtuaalset maad umbes 501 miljoni dollari väärtuses. Käesoleval aastal prognoositakse et selle numbri kahekordistumist.

Loe lisaks: “Räppar Snoop Dogg avaldas NFT-de kollektsiooni”

Veel uudiseid

ETHTallinn Hackathon: Tule ehita dApp-e plokiahelal

ETHTallinn toob 19.-21. aprillil Eestis kokku web3 entusiastid ja arendajad. Ürituse eesmärgiks on pakkuda praktilist kogemust plokiahela tehnoloogia vallas ning anda võimalus kohtuda web3 kogukonna

Pildil on Bitcoini kaevur

Uus Ocean pool toob uuendust Bitcoini kaevandamisse

Bitcoini kaevandamine on koondunud valdavalt suurte ühiskaevanduste (ingl. mining pools) kätte, ohustades sel moel Bitcoini detsentraliseeritust. Et sellele probleemile leevendust tuua, tuleb turule teistest eristuv