Päevakohased krüpto uudised

Pildil on FC Barcelona vapp, mis illustreerib teemat

FC Barcelona 120M investeeringu väljundiks on Web3 ja NFTd

Hispaania jalgpalliklubi FC Barcelona kindlustas värske 120 miljoni euro suuruse investeeringu, mida rakendatakse Web3 ja NFTde platvormi arendamiseks.

Barca Vision – klubi uus plokiahela ja Web3e suund

Hispaania jalgpalli suurklubi FC Barcelona sai Libero Football Finance AG-lt ja Nipa Capital B.V.-lt 120 miljoni euro suuruse investeeringu Web3 algatuse Barca Vision jaoks. Klubi ametliku teate kohaselt müüs FC Barcelona selle eest 29,5% osaluse Barca Visioni valdusettevõttes.

Barca Vision on klubi algatus integreerida kogu Web3e ja plokiahela ümber oleva digitaalse sisu ühte kohta. Sinna hulka kuuluvad ka NFTd ja metaversum, mis on osa klubi digitaalse Espai Barca ehitamise strateegiast. Teadaande kohaselt õnnestub klubil selle tehinguga tugevdada Barca Visionit koos strateegiliste partneritega, kes pakuvad teadmisi ja kogemusi, et edendada ärivõimalusi spordi ja meelelahutuse digitaalses maailmas.

FC Barcelona varasemad sammud krüpto maastikul

FC Barcelona on juba varasemalt olnud kaasatud digitaalse plokiahela sisu loomisel. Alates 2020. aasta veebruarist on FC Barcelona teinud koostööd Chiliz’e plokiahelaga, luues koostöös FC Barcelona fännitokeni BAR. Tegemist on Ethereumi plokiahela ERC-20 tokeniga, mis on mõeldud fännide laiemaks kaasamiseks võistkonna tegevusse. Tokeneid omavad fännid saavad teenida hüvesid ning ühtlasi ka kõrgema fännistaatuse ja osaleda klubi otsuseid puudutavates hääletustes.

Selle aasta mais tõi FC Barcelona koostöös Plastiksiga turule oma esimese NFT-kollektsiooni. Kollektsioonis nimega “Unleash Your Passion” koosneb 3000 loomateemalisest NFTst, mis sai loodud keskkonnakaitse eesmärgiga eemaldada planeedilt 1 000 000 kilogrammi plastikjäätmeid.

Loe lisaks: “FC Barcelona token osutus menukaks”

Veel uudiseid

Pildil on Bitcoini münt, mis illustreerib teemat

Kuidas toimivad Bitcoini tehingutasud?

Bitcoini tehinguid tehes torkab tahes-tahtmata silma tehingutasude lai variatsioon. On hetki, kus bitcoine saab saata mõnekümne sendi eest, kuid periooditi küündivad tehingutasud mitmete ja mitmekümnete

ETHTallinn Hackathon: Tule ehita dApp-e plokiahelal

ETHTallinn toob 19.-21. aprillil Eestis kokku web3 entusiastid ja arendajad. Ürituse eesmärgiks on pakkuda praktilist kogemust plokiahela tehnoloogia vallas ning anda võimalus kohtuda web3 kogukonna