Päevakohased krüpto uudised

Pildil on telefonis avatud Google Play rakendus

Google Play avab oma uksed NFTdele

Google’i Play pood on avalikustanud plokiahela mängude ja NFT-de jaoks uue reeglistiku, andes digitaalsetele varadele laiemad ja läbipaistvamad õigused.

Google Play lubab NFTde integratsiooni

Androidi mängude ja äppide platvorm Google Play teatas eile fundamentaalsest muudatusest eeskirjades, mis võimaldavad arendajatel lisada poes olevatesse rakendustesse ja mängudesse digitaalseid varasid. Google Play grupi tootejuht Joseph Mills avalikustas eilses blogipostituses poliitika muudatuse, rõhutades, et see samm juhatab sisse uue rikastatud kasutajakogemuste ja kasutajasisu uudsete vormide ajastu. Muutus näeb ette, et arendajatel on nüüd lubatud lisada oma rakendustesse ja mängudesse plokiahela-põhiseid elemente, nagu NFTd, kui nad annavad kasutajatele täieliku läbipaistvuse nende digitaalsete varade olemuse kohta.

Google Play sammu näevad paljud kui uuenduslikku viisi traditsiooniliste mängude ümbermõtestamiseks, võimaldades ainulaadset mängijatele kuuluvat sisu ja suurendades kasutajate lojaalsust NFT-preemiate kaudu. Võrdluseks, Apple’i App Store lubab küll NFT-sid, kuid piirab jätkuvalt NFT-de kasutamist erinevale sisule ligipääsu andva makseviisina.

Google’i hasartmängude reeglid jäävad kehtima

Uutele reeglitele vaatamata säilitab Google Play olemasolevad pärisraha hasartmängude eeskirjad. Rakendused, mis ei ole täitnud hasartmängu kõlblikkuse nõudeid, ei saa võtta vastu raha võimaluse eest võita tundmatu reaalse rahalise väärtusega varasid, sealhulgas NFTsid. Näiteks ei tohiks arendajad pakkuda oste, mille puhul ei ole kasutajate saadud NFTde väärtus ostu ajal selge. See hõlmab näiteks mehhanismide pakkumist, mille abil saab ostu eest saada juhuslikke plokiahelapõhiseid esemeid, näiteks “loot boxid”. Mills selgitas, et need piirangud takistavad krüpto-uustulnukate petta saamist, kus kasutajaid meelitatakse tokeniseeritud varade tohutu rahalise kasuga.

Google eeldab, et poliitika täielik kasutuselevõtt toimub selle aasta lõpus, mis tähistab olulist pöördepunkti suhetes plokiahela tehnoloogiaga.

Loe lisaks: “Apple ähvardab detsentraliseeritud rakenduse välja visata”

Veel uudiseid

ETHTallinn Hackathon: Tule ehita dApp-e plokiahelal

ETHTallinn toob 19.-21. aprillil Eestis kokku web3 entusiastid ja arendajad. Ürituse eesmärgiks on pakkuda praktilist kogemust plokiahela tehnoloogia vallas ning anda võimalus kohtuda web3 kogukonna

Pildil on Bitcoini kaevur

Uus Ocean pool toob uuendust Bitcoini kaevandamisse

Bitcoini kaevandamine on koondunud valdavalt suurte ühiskaevanduste (ingl. mining pools) kätte, ohustades sel moel Bitcoini detsentraliseeritust. Et sellele probleemile leevendust tuua, tuleb turule teistest eristuv