Päevakohased krüpto uudised

Pildi põletamine, mis illustreerib teemat

Kuidas $95K maksev Ethereumi NFT hävitati ja taaselustati Bitcoinil

NFTde kirevas maailmas juhtub pidevalt midagi uut – äsja eemaldati Ethereumi plokiahelalt hinnaline CryptoPunksi NFT ning “viidi üle” Bitcoini plokiahelale, sidudes see Bitcoinil uue Ordinalsi protokolliga. Vaatame, kuidas seda tehti.

NFT Ethereumilt Bitcoini peale

Üks hinnalisemaid ja ikoonilisemaid NFTde sarju on kahtlemata CryptoPunks, mis koosneb 10 000 erinevast pikslikunstiga loodud punkarist. Nädalavahetusel toimus tehing, kus CryptoPunk #8611 vahetas veebilehe Etherscan andmetel omanikku umbes 54,49 ETH eest (ligi $95 000 kirjutamise hetkel) ning varsti pärast seda põletati see plokiahela pealt.

Krüptovara põletamise all mõistetakse selle igavest lukustamist krüptoraha aadressile, millel puudub omanik. Just nii tehti CryptoPunk #8611-ga, mis saadeti ühele tuntud põletus-aadressile (ingl. burn address).

Samal ajal loodi Bitcoinil ordinali inscription numbriga 12,456,749, mis peegeldas just algse Ethereumi CryptoPunki kujutist. Otsus hävitada CryptoPunk #8611 ja regenereerida see Bitcoini plokiahelal oli kogukonna juhitud ettevõtmine, mille viisid läbi Wolf Capitali arendaja Nathan Stein ja Bitcoin Bandits. Algatus sai võimalikuks tänu Twitteris reklaamitud ühisrahastuse kaudu:

Selle aasta alguses käivitatud Bitcoini Ordinalsi protokolli kasutatakse Bitcoini plokiahelal NFT-sarnaste varade loomiseks, sisestades andmed individuaalsele satoshile ehk Bitcoini väikseimale ühikule. Need andmed võivad sisaldada pilte, videoid või ka teksti.

Loe lisaks: “Bitcoini ordinalid teevad uusi rekordeid”

Teleburn – kas uus trend või riskantne katsetus?

Kuna Ordinalsi kogukond areneb pidevalt, on NFT-de väljavõtmine Ethereumi ruumist ja suunamine Bitcoini plokiahelale saanud eraldi protsessiks, mis kannab nime teleburn. Selle juures tuleb aga mõista, et tegemist on ühesuunalise tänavaga – seega pole tagasiteed ja NFT ei saa pärast Ethereumi plokiahelale enam naaseda.

Ettevõtmine näitab arenevat sünergiat muidu segmenteeritud kogukondade vahel. Ethereum on kahtlemata NFT innovatsiooni sünnikoht, kuid nagu viimased kuud näitavad, on Bitcoinil selles valdkonnas vaieldamatult potentsiaali. Seda, kui jätkusuutlikud on NFTd Bitcoini plokiahelal näitab aeg.

Veel uudiseid

Pildil on Bitcoini kaevur

Uus Ocean pool toob uuendust Bitcoini kaevandamisse

Bitcoini kaevandamine on koondunud valdavalt suurte ühiskaevanduste (ingl. mining pools) kätte, ohustades sel moel Bitcoini detsentraliseeritust. Et sellele probleemile leevendust tuua, tuleb turule teistest eristuv