Päevakohased krüpto uudised

Pildil on erinevad profiliiga NBA särgid. Pilt illustreerib teemat: NBA Top Shot - uus mäng plokiahelal

NBA Top Shot – uus mäng plokiahelal

Korvpall ning plokiahela tehnoloogia on kohtumas uuel põneval moel. Firma Dapper Labs, mis on siiamaani kõige menukama plokiahlea mängu Cryptokitties looja, käivitab koostöös NBA’ga uue fännidele mõeldud mängu NBA Top Shot.

NBA Top Shot teeb korvpalli tipphetkedest kogutavd tokenid

Kuna Dapper Labsi loodud digitaalsete kasside kogumismängu on saatnud edu, siis otsis firma juba järgmist suurt väljundit. Selleks on saanud NBA Top Shot ehk plokiahelale ehitatud mäng, kus mängijad saavad ise olla NBA tiimi manageri rollis ning ühtlasi koguda digitaalsel kujul mängu tipphetki. Need interaktiivsed võtmemomendid (näitkes LeBron James’i pealtpanek) on tokenid, mida kasutaja saab mängus vahetada, osta ja müüa.

NFT ehk non-fungible token on lihtsustatult digitaalne vara plokiahela platvormil, mis on mingil moel haruldane või unikaalne

Dapper Labs’i turundusjuht Caty Tedman ütles intervjuus Decrypt veebilehele, et taoline mäng loob armastatud korvpalli ümber täiesti uue majanduse, kus fännid saavad omada tükikest mängu.

Loe lisaks: Krüpto ja sport – Kuidas need kaks on leidmas pidepunkte

Mäng ei hakka kasutama Ethereumi plokiahelat

NBA Top Shot hakkab jooksma Dapper Labsi enda poolt loodud plokiahelal nimega Flow. Võib-olla võeti siinkohal arvesse juhtumit, kus plokiahelamängude pioneer Cryptokitties ummistas 2017. aastal tehingute rohkusega Ethereumi võrgu. Tedman’i sõnul suudab Flow hallata suuremat kasutajabaasi ning potentsiaalset tehingute hulka, mis sellise mänguga võib kaasneda.

Koostöö NBA-ga võib olla plokiahela tutvustamise koha pealt kaalukas

Liikuda koomiksikassidelt ülemaailmsesse spordiliigasse nagu NBA, on Dapper Labs’i jaoks üsna dramaatiline hüpe. Pärast CryptoKitties’e edu nentis Tedman, et koostööpakkumisi tuli neile mitmetest eri valdkondadest. Siiski pöördus Dapper Labs NBA poole ise, nähes liigat, tänu oma mainele ja suurele fännibaasile ideaalse partnerina. Ameerika korvpalliliigas oli juba varem plokiahela tehnoloogiat uuriv töörühm, nii et kui Dapper Labs koostööd pakkus, oli NBA sellest võimalusest huvitatud. Tedmani sõnul võib NBA aidata plokiahelat tuua suurema publikuni.

NBA Top Shot mängu saavad fännid proovida kõigi eelduste kohaselt juba järgmine nädal, kui see käivitatakse beta versioonis.

Veel uudiseid

Pildil on Bitcoini münt, mis illustreerib teemat

Kuidas toimivad Bitcoini tehingutasud?

Bitcoini tehinguid tehes torkab tahes-tahtmata silma tehingutasude lai variatsioon. On hetki, kus bitcoine saab saata mõnekümne sendi eest, kuid periooditi küündivad tehingutasud mitmete ja mitmekümnete

ETHTallinn Hackathon: Tule ehita dApp-e plokiahelal

ETHTallinn toob 19.-21. aprillil Eestis kokku web3 entusiastid ja arendajad. Ürituse eesmärgiks on pakkuda praktilist kogemust plokiahela tehnoloogia vallas ning anda võimalus kohtuda web3 kogukonna