Päevakohased krüpto uudised

Pildil on Nike'i toss, mis illustreerib artikli teemat

Nike avaldab esimese NFT tossukollektsiooni

Ülemaailmne spordibränd Nike avaldab varsti oma esimese NFT (ingl. non-fungible token) jalanõukollektsiooni oma hiljuti käivitatud .Swoosh platvormil.

Nike’i digitaalsete tossude kollektsioon

Virtuaalne jalanõu, mida nimetatakse Our Force 1 (OF1), on arendus brändi ikoonilise Air Force 1 disainiga. Alates 18. aprillist annab Nike valitud .Swoosh kasutajatele kollektsiooni varajase juurdepääsu koos võimalusega tosse 8. maist osta. Mõned päevad hiljem, 10. mail, on digitaalsetele jalavarjud juba kogu .Swoosh’i kogukonnale avatud.

Kasutajatel on valida kahe digitaalse kasti vahel – “Classic Remix” ja “New Wave” kast – kus kumbki kastitüüp vastab erinevatele võimalikele disainidele, sealhulgas jaanuaris nelja Nike’i fänni poolt kaaslootud disainile. Iga kasti hind on 19,82 dollarit, mis viitab aastale, mil Air Force 1 jalanõu esmakordselt turule tuli.

Digitaalseid tosse ostnud kasutajad saavad hiljem teavituse, mil nad saavad oma OF1 kasti avada ja avastada, milliseid Our Force One ketse see sisaldab. Pärast kasti avamist on iga virtuaalne looming seotud ka 3D-failiga, mille uus omanik saab alla laadida.

“OF1 kollektsioon näitab, kuidas Nike jätkab spordi tuleviku nimel uuenduste tegemist sealkohas, kus ristuvad mäng ja kultuur,” lisas Nike’i Virtual Studios peadirektor Ron Faris pressiteates.

Nike’i .Swoosh platvorm

Nike avaldas esimese beetaversiooni oma .Swoosh platvormist novembris, lisades, et platvormi eesmärgiks on olla Web3 õppevahendiks ja digitaalsete kollektsioonide ostmiseks ja müümiseks. Ettevõte lisas, et .Swooshil ostetud esemeid saab kanda näiteks arvutimängudes ning mõnel juhul saavad kasutajad nende kaudu avada juurdepääsu füüsilisele tootele või sündmustele, nagu vestlused sportlaste või disaineritega.

.Swooshi liikmed saavad ka omaenda kollektsioone luua ja teenida müügist autoritasusid. Jaanuaris korraldas Nike võistluse 5000-dollari auhinnafondiga, kus .Swoosh kogukonna liikmetel paluti teha visuaalne kollaaž Instagramis, et jagada oma tossude disaini ideesid.

Loe lisaks: “NFTd Bitcoini plokiahelal – kuidas see võimalik on?”

Veel uudiseid

Pildil on Bitcoin ja USA dollarite pakk, mis illustreerib teemat Tether ostab suuremas koguses bitcoine

Tether ostab suuremas koguses bitcoine

Maailma suurima stablecoini taga olev ettevõte Tether teatas hiljuti, et ostab regulaarselt bitcoine eesmärgiga tugevdada oma reserve. Tetheri uus Bitcoini strateegia USA dollari kursiga seotud