Päevakohased krüpto uudised

Pildil on Nike'i toss, mis illustreerib artikli teemat

Nike avaldab esimese NFT tossukollektsiooni

Ülemaailmne spordibränd Nike avaldab varsti oma esimese NFT (ingl. non-fungible token) jalanõukollektsiooni oma hiljuti käivitatud .Swoosh platvormil.

Nike’i digitaalsete tossude kollektsioon

Virtuaalne jalanõu, mida nimetatakse Our Force 1 (OF1), on arendus brändi ikoonilise Air Force 1 disainiga. Alates 18. aprillist annab Nike valitud .Swoosh kasutajatele kollektsiooni varajase juurdepääsu koos võimalusega tosse 8. maist osta. Mõned päevad hiljem, 10. mail, on digitaalsetele jalavarjud juba kogu .Swoosh’i kogukonnale avatud.

Kasutajatel on valida kahe digitaalse kasti vahel – “Classic Remix” ja “New Wave” kast – kus kumbki kastitüüp vastab erinevatele võimalikele disainidele, sealhulgas jaanuaris nelja Nike’i fänni poolt kaaslootud disainile. Iga kasti hind on 19,82 dollarit, mis viitab aastale, mil Air Force 1 jalanõu esmakordselt turule tuli.

Digitaalseid tosse ostnud kasutajad saavad hiljem teavituse, mil nad saavad oma OF1 kasti avada ja avastada, milliseid Our Force One ketse see sisaldab. Pärast kasti avamist on iga virtuaalne looming seotud ka 3D-failiga, mille uus omanik saab alla laadida.

“OF1 kollektsioon näitab, kuidas Nike jätkab spordi tuleviku nimel uuenduste tegemist sealkohas, kus ristuvad mäng ja kultuur,” lisas Nike’i Virtual Studios peadirektor Ron Faris pressiteates.

Nike’i .Swoosh platvorm

Nike avaldas esimese beetaversiooni oma .Swoosh platvormist novembris, lisades, et platvormi eesmärgiks on olla Web3 õppevahendiks ja digitaalsete kollektsioonide ostmiseks ja müümiseks. Ettevõte lisas, et .Swooshil ostetud esemeid saab kanda näiteks arvutimängudes ning mõnel juhul saavad kasutajad nende kaudu avada juurdepääsu füüsilisele tootele või sündmustele, nagu vestlused sportlaste või disaineritega.

.Swooshi liikmed saavad ka omaenda kollektsioone luua ja teenida müügist autoritasusid. Jaanuaris korraldas Nike võistluse 5000-dollari auhinnafondiga, kus .Swoosh kogukonna liikmetel paluti teha visuaalne kollaaž Instagramis, et jagada oma tossude disaini ideesid.

Loe lisaks: “NFTd Bitcoini plokiahelal – kuidas see võimalik on?”

Veel uudiseid

Bitcoin ja majandusteooria

Kui Bitcoin 2009. aastal märkamatult tekkis, vaimustusid sellest algusaastatel eelkõige arvutinohikud ja programmeerijad. Bitcoin on aga üha enam saamas kõneainet majandust ja rahapoliitikat puudutavates diskussioonides.

Pildil on Bitcoini münt, mis illustreerib teemat

Kuidas toimivad Bitcoini tehingutasud?

Bitcoini tehinguid tehes torkab tahes-tahtmata silma tehingutasude lai variatsioon. On hetki, kus bitcoine saab saata mõnekümne sendi eest, kuid periooditi küündivad tehingutasud mitmete ja mitmekümnete

ETHTallinn Hackathon: Tule ehita dApp-e plokiahelal

ETHTallinn toob 19.-21. aprillil Eestis kokku web3 entusiastid ja arendajad. Ürituse eesmärgiks on pakkuda praktilist kogemust plokiahela tehnoloogia vallas ning anda võimalus kohtuda web3 kogukonna