DeFi suurimad tõusjad ehk oraakel-tokenid

DeFi on 2020. aastal mitmeid kordi kasvanud. Käesoleval hetkel on sektorisse lukustatud ligikaudu 4,5 miljardi dollari väärtuses krüptoraha, mida on enam kui 5 korda rohkem aasta algusega võrreldes. Vaadates aga lähemalt, kes on DeFi suurimad tõusjad, on näha et üks nišš torkab nimetatud ökosüsteemis eriti silma, mis on nn oraakel-tokenid.

Mis on oraaklid plokiahela maailmas?

Oraaklid on lihtsustatult rakendused, mis söödavad andmeid plokiahelavälisest maailmast plokiahelal jooksvatesse nutikatesse lepingutesse (smart contracts). Oraaklid loovad sisuliselt silla plokiahela- ja tavamaailma vahel.

Loe plokiahela kohta lisaks: “Plokiahel 101”

Toome näite spordiennustuse maailmast, kus kasutaja sõlmib nutika lepingu hobuste võiduajamise peale. Leping teeb kasutajale väljamakse Ether krüptorahas juhul, kui kasutaja poolt valitud hobune võidab. Oraaklid tulevad mängu, kui on vaja nutikasse lepingusse andmeid sisestada (milline hobune võitis). Kuna kõik tehingud on plokiahelal lõplikud ning tagasipööramatud, siis on sisestavate andmete õigsus väga tähtsal kohal. Tegelikkuses ei kasuta tarkvara oraaklid ainult ühte infoallikat vaid lõppsisend kalkuleeritakse mitmete eri kanalite andmete põhjal. Antud näite juurde tagasi tulles, võtab oraakel arvesse mitme avaliku sporditulemuste andmebaasi resultaadid ning analüüsib neid. Alles seejärel langetatakse lõplik otsus andmete õigsuse osas ning sisestatakse nad nutikasse lepingusse.

Tuntumad oraakel-tokenid ehk suurimad kasvajad Defi sektoris

Käesoleva aasta kõige parema tootlikkusega krüptovarade hulka kuuluvad oraakel-tokenid nagu Chainlink, Band ja Nest ning seda pika puuga, selgub krüpto andmetega tegeleva firma Messari raporti kohaselt. Eelkõige Chainlink leiab kasutust mitmetes DeFi protokollides ja CoinGecko andmetel on see kõige väärtuslikum DeFi krüptovaluuta, olles aasta algusest tõusnud peaaegu 5 korda. Kuid eelmainitud projektid ei ole DeFi suurimad tõusjad – krüptvaluutad nagu näiteks Band, Dos Network ja Zap on viimase aasta jooksul kasvanud 3000–4000%. Oluline on märkida, et sellised hinnatõusud on väikese turuosaga projektide puhul tavalised ning müügilaine võib turgu vastupidises suunas raputada.

Siiski tuleb olla ettevaatlik – kui krüptoturud on aastate jooksul küpsenud, siis DeFi buum tuletab paljudele kauplejatele meelde 2017. aasta ICO-mulli.

Loe veel: ”DeFi ehk detsentraliseeritud rahandus – tõusev trend”

LOE VEEL

www.lacuna.ee

Ledger Nano X

GDPR

 • Privaatsuspoliitika
 • Logifailid
 • Küpsiste kasutamine
 • Veebilehel kasutatavate küpsiste tüübid:
 • Uudiskirjaga liitumine
 • Isikuandmete kasutamine ja turvalisus
 • Meie reklaampartnerite privaatsuspoliitika
 • Nõusolek

Privaatsuspoliitika

Kui teil on lisaküsimusi või kui soovite lisateavet meie privaatsuspoliitika kohta, võtke meiega ühendust kirjutades info@krupto.ee

Logifailid

Krüpto.ee kasutab logifaiide puhul standardmetoodikat. Nendesse failidesse jääb kasutaja kohta logi lehte külastades. See on üks osa veebimajutusfirmade analüütikast. Logifailidesse kogutakse infot kasutaja IP-aadressi, brauseri tüübi, internetiteenuse pakkuja, külastuse kuupäeva ja aja ning klikkide arvu kohta. See info ei ole kuidagi seotud külastaja isikliku identiteediga. Antud info kogumise eesmärk on trendide analüüsimine, lehekülje administreerimine ja demograafilise info kogumine.

Küpsiste kasutamine

Krüpto.ee kasutab küpsiseid ehk cookies. Küpsised on tekstifail, mille veebiserver saadab kasutaja veebibrauserile ning mis salvestatakse kasutaja arvutisse. Küpsiseid kasutatakse, et jätta meelde kasutaja veebisirvimise eelistused. Neid kasutatakse veebilehe kasutusmugavuse ja sisu paremaks tegemise eesmärgil. Küpsiste kohta saate  lähemalt lugeda https://www.aki.ee/et/kupsised
Kasutajal on õigus keelduda küpsiste salvestamisest arvutisse. Vastava soovi korral peab kasutaja muutma oma veebilehitseja seadeid.

Veebilehel kasutatavate küpsiste tüübid:

 • Sessiooniküpsised, mis võimaldavad lehel meelde jätta kasutaja poolt tehtud varasemad valikud ning seeläbi pakkuda isikupärasemaid funktsioone.
 • Püsiküpsised, mis peavad meeles kliendi valikuid veebilehtedel
 • reklaamiküpsiseid, mida aitavad pakkuda kasutaja huvidele sihitud reklaame. Veebilehele on lisatud Facebook Pixel kood ning kui te ei soovi Krüpto.ee veebilehe reklaami enam Facebookis näha, siis võite selle keelata. Minnes https://www.facebook.com/ads/preferences ja kustutage “Reklaamijad, kellega oled suhelnud” valiku alt Krüpto.ee
 • Analüütilised küpsiseid, mis koguvad teavet veebilehe kasutamise kohta. Info nagu, milliseid sisulehti külastatakse või mida külastajad veebilehelt otsivad. Need küpsised ei kogu teavet, mis võimaldaks veebilehe kasutajat identifitseerida. Nende alla kuulub ka reklaamkampaaniate mõõtmine.

Uudiskirjaga liitumine

Krüpto.ee võib saata klientidele uudiskirju ning informatsiooni oma teenuste, toodete, pakkumiste kohta, kui klient on meile ise andnud oma kontaktandmed. Seda senimaani, kuni klient on palunud viimaste tegevuste lõpetamist või lahkunud uudiskirja saajate grupist.

Isikuandmete kasutamine ja turvalisus

Isikuandmete turvaline säilitamine on Krüpto.ee kõrgeim turvalisusealane prioriteet. Püüame teha kõik meist oleneva, et vältida loata juurdepääsu ja muud õigusvastast töötlemist. Kaitseme isikuandmete konfidentsiaalsust ja puutumatust ning tagame andmetele juurdepääsu kooskõlas kehtivate õigusaktidega.

Meie reklaampartnerite privaatsuspoliitika

Kolmandate osapoolte reklaamiserverites või reklaamivõrkudes kasutatakse tehnoloogiaid, näiteks küpsiseid ja JavaScripti, mida kasutatakse nende vastavates reklaamides ja Krüpto.ee ilmuvatel linkidel, mis saadetakse otse kasutajate brauserisse. Kui see juhtub, saavad nad automaatselt teie IP-aadressi. Neid tehnoloogiaid kasutatakse nende reklaamikampaaniate tõhususe mõõtmiseks ja / või teie külastatavatel veebisaitidel kuvatava reklaamisisu isikupärastamiseks.

Nõusolek

Meie veebisaiti kasutades nõustute meie privaatsuspoliitikaga ja nõustute selle tingimustega