Päevakohased krüpto uudised

Pildil on lõuend ja pintslid, mis illustreerib pealkirja: Päevakajaline krüpto kunst müüdi oksjonil

Päevakajaline krüpto kunst müüdi oksjonil

Kui digitaalsed tokenid ja coinid on krüptomaailmas igapäevane temaatika, siis krüpto kunst on võrdlemisi uus nähtus. Eile müüdi oksjonil Nigeeria krüptokunstnik Osinachi teos “I Can’t Breathe”, millel on kujutatud Ameerikas eelmise nädala esmaspäeval toimunud George Floyd’i surmaga lõppenud sündmust.

Teose müügist saadud tulu läheb rassismi vastu võitlemiseks

Osinachi kunstiteos “I Can’t Breathe” kajastab vägivalda, mis leidis aset Ameerika linnas Minneapolises. Teatavasti arenes sündmus kiiresti üleriigiliseks meeleavalduseks, mis on nüüdseks kestnud juba peaaegu nädala. Krüpto kunstiteos müüdi digikunsti keskkonnas SuperRare vähem kui kuue tunniga. Teose oksjoni  võidupakkumiskes jäi 7 ETH, mis on väärt ligikaudu 1500 eurot. Kunstniku sõnul läheb osa tulust rassismi vastu võitlevale liikumisele “Black Lives Matter”. Osinachi, kodanikunimega Prince Jacon Osinachi Igwe on üks tuntumaid krüpto kunstnikke, kes on ka varesemalt oma töödes ühiskonnakriitilisi teemasid  kajastanud.

Plokiahelal baseeruv turg digitaalse kunsti jaoks

SuperRare portaalis olevad kunstiteosed on autentsed ja kordumatud. Iga looming on ühtlasi Ethereumi plokiahela token. Seega on tegemist krüptokogujatele mõeldud digitaalse varaga, millega saab kaubelda või mida saab hoida pikaajalise investeeringuna. Kunstnikud saavad valida, kas panna oma looming oksjonile või müüa kindla hinnaga.

Krüpto kunst – uus väljund digitaalsete varade kogujatele

Krüpto kunsti alla liigitatakse unikaalsed digitaalsed teosed või varad, mis eksisteerivad plokiahelal. Kuigi mõned kunstnikud võivad maalida endiselt pintsli ja raamitud lõuendiga, on digitaalse kunsti tõus nüüd jõudnud uute kollektsionäärideni, kes tunnevad huvi erinevate kunstikandjate vastu. Üks digitaalse kunsti teos müüdi 2018. aastal koguni miljoni dollari eest, tekitades omajagu kõneainet.

Krüpto kunstnik ja keskkonna Art For Crypto looja Vesa Kivinen on avaldanud arvamust, et digitaalsel kunstil on palju sarnasusi väga varajase bitcoiniga – mõlemate väärtus võib mitmeid kordi tõusta. Soomlane on üks esimesi kunstnikke, kes hakkas oma töid krüptosektoris müüma. Praeguseks on kunstniku töid ostnud mitmed krüptovalla kuulsused, nende hulgas Litecoini looja Charlie Lee ja vastoluline Craig Wright.

Loe lisaks: “Krüpto coin ja krüpto token – mis vahe neil on?”

Veel uudiseid

ETHTallinn Hackathon: Tule ehita dApp-e plokiahelal

ETHTallinn toob 19.-21. aprillil Eestis kokku web3 entusiastid ja arendajad. Ürituse eesmärgiks on pakkuda praktilist kogemust plokiahela tehnoloogia vallas ning anda võimalus kohtuda web3 kogukonna

Pildil on Bitcoini kaevur

Uus Ocean pool toob uuendust Bitcoini kaevandamisse

Bitcoini kaevandamine on koondunud valdavalt suurte ühiskaevanduste (ingl. mining pools) kätte, ohustades sel moel Bitcoini detsentraliseeritust. Et sellele probleemile leevendust tuua, tuleb turule teistest eristuv