Päevakajaline krüpto kunst müüdi oksjonil

Kui digitaalsed tokenid ja coinid on krüptomaailmas igapäevane temaatika, siis krüpto kunst on võrdlemisi uus nähtus. Eile müüdi oksjonil Nigeeria krüptokunstnik Osinachi teos “I Can’t Breathe”, millel on kujutatud Ameerikas eelmise nädala esmaspäeval toimunud George Floyd’i surmaga lõppenud sündmust.

Teose müügist saadud tulu läheb rassismi vastu võitlemiseks

Osinachi kunstiteos “I Can’t Breathe” kajastab vägivalda, mis leidis aset Ameerika linnas Minneapolises. Teatavasti arenes sündmus kiiresti üleriigiliseks meeleavalduseks, mis on nüüdseks kestnud juba peaaegu nädala. Krüpto kunstiteos müüdi digikunsti keskkonnas SuperRare vähem kui kuue tunniga. Teose oksjoni  võidupakkumiskes jäi 7 ETH, mis on väärt ligikaudu 1500 eurot. Kunstniku sõnul läheb osa tulust rassismi vastu võitlevale liikumisele “Black Lives Matter”. Osinachi, kodanikunimega Prince Jacon Osinachi Igwe on üks tuntumaid krüpto kunstnikke, kes on ka varesemalt oma töödes ühiskonnakriitilisi teemasid  kajastanud.

Plokiahelal baseeruv turg digitaalse kunsti jaoks

SuperRare portaalis olevad kunstiteosed on autentsed ja kordumatud. Iga looming on ühtlasi Ethereumi plokiahela token. Seega on tegemist krüptokogujatele mõeldud digitaalse varaga, millega saab kaubelda või mida saab hoida pikaajalise investeeringuna. Kunstnikud saavad valida, kas panna oma looming oksjonile või müüa kindla hinnaga.

Krüpto kunst – uus väljund digitaalsete varade kogujatele

Krüpto kunsti alla liigitatakse unikaalsed digitaalsed teosed või varad, mis eksisteerivad plokiahelal. Kuigi mõned kunstnikud võivad maalida endiselt pintsli ja raamitud lõuendiga, on digitaalse kunsti tõus nüüd jõudnud uute kollektsionäärideni, kes tunnevad huvi erinevate kunstikandjate vastu. Üks digitaalse kunsti teos müüdi 2018. aastal koguni miljoni dollari eest, tekitades omajagu kõneainet.

Krüpto kunstnik ja keskkonna Art For Crypto looja Vesa Kivinen on avaldanud arvamust, et digitaalsel kunstil on palju sarnasusi väga varajase bitcoiniga – mõlemate väärtus võib mitmeid kordi tõusta. Soomlane on üks esimesi kunstnikke, kes hakkas oma töid krüptosektoris müüma. Praeguseks on kunstniku töid ostnud mitmed krüptovalla kuulsused, nende hulgas Litecoini looja Charlie Lee ja vastoluline Craig Wright.

Loe lisaks: “Krüpto coin ja krüpto token – mis vahe neil on?”

LOE VEEL

www.lacuna.ee

Ledger Nano X

GDPR

 • Privaatsuspoliitika
 • Logifailid
 • Küpsiste kasutamine
 • Veebilehel kasutatavate küpsiste tüübid:
 • Uudiskirjaga liitumine
 • Isikuandmete kasutamine ja turvalisus
 • Meie reklaampartnerite privaatsuspoliitika
 • Nõusolek

Privaatsuspoliitika

Kui teil on lisaküsimusi või kui soovite lisateavet meie privaatsuspoliitika kohta, võtke meiega ühendust kirjutades info@krupto.ee

Logifailid

Krüpto.ee kasutab logifaiide puhul standardmetoodikat. Nendesse failidesse jääb kasutaja kohta logi lehte külastades. See on üks osa veebimajutusfirmade analüütikast. Logifailidesse kogutakse infot kasutaja IP-aadressi, brauseri tüübi, internetiteenuse pakkuja, külastuse kuupäeva ja aja ning klikkide arvu kohta. See info ei ole kuidagi seotud külastaja isikliku identiteediga. Antud info kogumise eesmärk on trendide analüüsimine, lehekülje administreerimine ja demograafilise info kogumine.

Küpsiste kasutamine

Krüpto.ee kasutab küpsiseid ehk cookies. Küpsised on tekstifail, mille veebiserver saadab kasutaja veebibrauserile ning mis salvestatakse kasutaja arvutisse. Küpsiseid kasutatakse, et jätta meelde kasutaja veebisirvimise eelistused. Neid kasutatakse veebilehe kasutusmugavuse ja sisu paremaks tegemise eesmärgil. Küpsiste kohta saate  lähemalt lugeda https://www.aki.ee/et/kupsised
Kasutajal on õigus keelduda küpsiste salvestamisest arvutisse. Vastava soovi korral peab kasutaja muutma oma veebilehitseja seadeid.

Veebilehel kasutatavate küpsiste tüübid:

 • Sessiooniküpsised, mis võimaldavad lehel meelde jätta kasutaja poolt tehtud varasemad valikud ning seeläbi pakkuda isikupärasemaid funktsioone.
 • Püsiküpsised, mis peavad meeles kliendi valikuid veebilehtedel
 • reklaamiküpsiseid, mida aitavad pakkuda kasutaja huvidele sihitud reklaame. Veebilehele on lisatud Facebook Pixel kood ning kui te ei soovi Krüpto.ee veebilehe reklaami enam Facebookis näha, siis võite selle keelata. Minnes https://www.facebook.com/ads/preferences ja kustutage “Reklaamijad, kellega oled suhelnud” valiku alt Krüpto.ee
 • Analüütilised küpsiseid, mis koguvad teavet veebilehe kasutamise kohta. Info nagu, milliseid sisulehti külastatakse või mida külastajad veebilehelt otsivad. Need küpsised ei kogu teavet, mis võimaldaks veebilehe kasutajat identifitseerida. Nende alla kuulub ka reklaamkampaaniate mõõtmine.

Uudiskirjaga liitumine

Krüpto.ee võib saata klientidele uudiskirju ning informatsiooni oma teenuste, toodete, pakkumiste kohta, kui klient on meile ise andnud oma kontaktandmed. Seda senimaani, kuni klient on palunud viimaste tegevuste lõpetamist või lahkunud uudiskirja saajate grupist.

Isikuandmete kasutamine ja turvalisus

Isikuandmete turvaline säilitamine on Krüpto.ee kõrgeim turvalisusealane prioriteet. Püüame teha kõik meist oleneva, et vältida loata juurdepääsu ja muud õigusvastast töötlemist. Kaitseme isikuandmete konfidentsiaalsust ja puutumatust ning tagame andmetele juurdepääsu kooskõlas kehtivate õigusaktidega.

Meie reklaampartnerite privaatsuspoliitika

Kolmandate osapoolte reklaamiserverites või reklaamivõrkudes kasutatakse tehnoloogiaid, näiteks küpsiseid ja JavaScripti, mida kasutatakse nende vastavates reklaamides ja Krüpto.ee ilmuvatel linkidel, mis saadetakse otse kasutajate brauserisse. Kui see juhtub, saavad nad automaatselt teie IP-aadressi. Neid tehnoloogiaid kasutatakse nende reklaamikampaaniate tõhususe mõõtmiseks ja / või teie külastatavatel veebisaitidel kuvatava reklaamisisu isikupärastamiseks.

Nõusolek

Meie veebisaiti kasutades nõustute meie privaatsuspoliitikaga ja nõustute selle tingimustega