Peking on rakendamas plokiahela tehnoloogiat

Hiina pealinn Peking on rakendamas plokiahela tehnoloogiat mitmetes eri sektorites ning on võtnud ambitsiooni saada aastaks 2022 globaalseks plokiahela keskuseks.

Kuidas Peking juurutab plokiahela tehnoloogiat?

Peking on koostanud üksikasjaliku plaani, mis näeb ette plokiahela tehnoloogia kasutamist 12 sektoris. Nende hulka kuuluvad

 • Plokiahela rakenduste implementeerimine lennujaamades ja tollides, mis hoiaks jagatud pearaamatut kasutades kokku kirjavahetustest ja paberimajandusest tulenevat ajakulu.
 • Plokiahelal baseeruv e-valitsus, kus plaani kohaselt hakkaksid üle 100 ministeeriumi oma igapäevatöös riikliku plokiahelat kasutama.
 • Väikeste ja keskmise suurusega ettevõtetele parem ligipääs kapitalile ning laenuandjate riskide haldamine suurema läbipaistuse näol.
 • Kinnisvarahaldus, kus kodulaenud, tagatised, kinnisvaramaksud, kommunaalarved jms oleksid ühes kohas ligipääsetavad.

Peking on rakendamas plokiahela tehnoloogiat ka eraettevõtetele mõeldud uuenduste näol. Plaanis on luua fond, mis on pühendatud plokiahela tehnoloogiaga alustavate ettevõtete toetamiseks ning spetsiaalne  arenduseks mõeldud teaduspark, vahendab Technode.

Hiina digi-jüaani esimesed katsetused

Pekingi plokiahela tegevuskava avalikustati nädal peale seda, kui Hiina rahvuslik digiraha käivitas esimese suurema pilootprojekti koostöös Hiina suurima sõidujagamisrakendusega Didi. Nimelt saab nüüdsest digi-jüaaniga tasuda Didi teenuseid tarbides, mille hulka kuuluvad lisaks taksosõidule ka toidu kojutoomine. Firmal on üle 500 miljoni kasutaja ning teda tuntakse ka kui Hiina Uberit.

Didi’ga koostöö on Pekingi üks esimesi plokiahela kommertsrakendusi. Siiani on Hiina pealinn jälginud linnu nagu Hangzhou ja Hainan, kus linnade valitsused on toetatud erinevaid plokiahela projekte. Neid kahte linna on kutsutud kui „Tuleviku teaduse tsoon” ja „Plokiahela saar”.

Kui koostöö Didi’ga õnnestub, võib digi-jüaan sellest tuule tiibadesse saada. Hiina valitsus on soovi avaldanud, et rahvuslik digiraha oleks täies ulatuses valmis enne 2022. aasta taliolümpiamänge.

Alates sellest, kui Hiina president Xi Jinping mainis oma eelmise aasta kõnes plokiahela vooruseid, on riik oma ponnistusi selles sektoris suurendanud. Hiina ettevõtted domineerivad globaalsetes plokiahelaga seotud patenditaotlustes, Hiinas on nüüdseks registreeritud enam kui 45 000 plokiahela ettevõtet ning riigi personali- ja sotsiaalkindlustuse ministeerium lisas plokiahelaga seotud ametikohad oma ametialasesse loendisse.

Loe lisaks: “Digivaluuta Hiinas – Kas digi-jüaan on tulnud et jääda?

LOE VEEL

www.lacuna.ee

Ledger Nano X

GDPR

 • Privaatsuspoliitika
 • Logifailid
 • Küpsiste kasutamine
 • Veebilehel kasutatavate küpsiste tüübid:
 • Uudiskirjaga liitumine
 • Isikuandmete kasutamine ja turvalisus
 • Meie reklaampartnerite privaatsuspoliitika
 • Nõusolek

Privaatsuspoliitika

Kui teil on lisaküsimusi või kui soovite lisateavet meie privaatsuspoliitika kohta, võtke meiega ühendust kirjutades info@krupto.ee

Logifailid

Krüpto.ee kasutab logifaiide puhul standardmetoodikat. Nendesse failidesse jääb kasutaja kohta logi lehte külastades. See on üks osa veebimajutusfirmade analüütikast. Logifailidesse kogutakse infot kasutaja IP-aadressi, brauseri tüübi, internetiteenuse pakkuja, külastuse kuupäeva ja aja ning klikkide arvu kohta. See info ei ole kuidagi seotud külastaja isikliku identiteediga. Antud info kogumise eesmärk on trendide analüüsimine, lehekülje administreerimine ja demograafilise info kogumine.

Küpsiste kasutamine

Krüpto.ee kasutab küpsiseid ehk cookies. Küpsised on tekstifail, mille veebiserver saadab kasutaja veebibrauserile ning mis salvestatakse kasutaja arvutisse. Küpsiseid kasutatakse, et jätta meelde kasutaja veebisirvimise eelistused. Neid kasutatakse veebilehe kasutusmugavuse ja sisu paremaks tegemise eesmärgil. Küpsiste kohta saate  lähemalt lugeda https://www.aki.ee/et/kupsised
Kasutajal on õigus keelduda küpsiste salvestamisest arvutisse. Vastava soovi korral peab kasutaja muutma oma veebilehitseja seadeid.

Veebilehel kasutatavate küpsiste tüübid:

 • Sessiooniküpsised, mis võimaldavad lehel meelde jätta kasutaja poolt tehtud varasemad valikud ning seeläbi pakkuda isikupärasemaid funktsioone.
 • Püsiküpsised, mis peavad meeles kliendi valikuid veebilehtedel
 • reklaamiküpsiseid, mida aitavad pakkuda kasutaja huvidele sihitud reklaame. Veebilehele on lisatud Facebook Pixel kood ning kui te ei soovi Krüpto.ee veebilehe reklaami enam Facebookis näha, siis võite selle keelata. Minnes https://www.facebook.com/ads/preferences ja kustutage “Reklaamijad, kellega oled suhelnud” valiku alt Krüpto.ee
 • Analüütilised küpsiseid, mis koguvad teavet veebilehe kasutamise kohta. Info nagu, milliseid sisulehti külastatakse või mida külastajad veebilehelt otsivad. Need küpsised ei kogu teavet, mis võimaldaks veebilehe kasutajat identifitseerida. Nende alla kuulub ka reklaamkampaaniate mõõtmine.

Uudiskirjaga liitumine

Krüpto.ee võib saata klientidele uudiskirju ning informatsiooni oma teenuste, toodete, pakkumiste kohta, kui klient on meile ise andnud oma kontaktandmed. Seda senimaani, kuni klient on palunud viimaste tegevuste lõpetamist või lahkunud uudiskirja saajate grupist.

Isikuandmete kasutamine ja turvalisus

Isikuandmete turvaline säilitamine on Krüpto.ee kõrgeim turvalisusealane prioriteet. Püüame teha kõik meist oleneva, et vältida loata juurdepääsu ja muud õigusvastast töötlemist. Kaitseme isikuandmete konfidentsiaalsust ja puutumatust ning tagame andmetele juurdepääsu kooskõlas kehtivate õigusaktidega.

Meie reklaampartnerite privaatsuspoliitika

Kolmandate osapoolte reklaamiserverites või reklaamivõrkudes kasutatakse tehnoloogiaid, näiteks küpsiseid ja JavaScripti, mida kasutatakse nende vastavates reklaamides ja Krüpto.ee ilmuvatel linkidel, mis saadetakse otse kasutajate brauserisse. Kui see juhtub, saavad nad automaatselt teie IP-aadressi. Neid tehnoloogiaid kasutatakse nende reklaamikampaaniate tõhususe mõõtmiseks ja / või teie külastatavatel veebisaitidel kuvatava reklaamisisu isikupärastamiseks.

Nõusolek

Meie veebisaiti kasutades nõustute meie privaatsuspoliitikaga ja nõustute selle tingimustega