Päevakohased krüpto uudised

Pildil on Hiina müür, mis illustreerib teemat: Peking on rakendamas plokiahela tehnoloogiat

Peking on rakendamas plokiahela tehnoloogiat

Hiina pealinn Peking on rakendamas plokiahela tehnoloogiat mitmetes eri sektorites ning on võtnud ambitsiooni saada aastaks 2022 globaalseks plokiahela keskuseks.

Kuidas Peking juurutab plokiahela tehnoloogiat?

Peking on koostanud üksikasjaliku plaani, mis näeb ette plokiahela tehnoloogia kasutamist 12 sektoris. Nende hulka kuuluvad

  • Plokiahela rakenduste implementeerimine lennujaamades ja tollides, mis hoiaks jagatud pearaamatut kasutades kokku kirjavahetustest ja paberimajandusest tulenevat ajakulu.
  • Plokiahelal baseeruv e-valitsus, kus plaani kohaselt hakkaksid üle 100 ministeeriumi oma igapäevatöös riikliku plokiahelat kasutama.
  • Väikeste ja keskmise suurusega ettevõtetele parem ligipääs kapitalile ning laenuandjate riskide haldamine suurema läbipaistuse näol.
  • Kinnisvarahaldus, kus kodulaenud, tagatised, kinnisvaramaksud, kommunaalarved jms oleksid ühes kohas ligipääsetavad.

Peking on rakendamas plokiahela tehnoloogiat ka eraettevõtetele mõeldud uuenduste näol. Plaanis on luua fond, mis on pühendatud plokiahela tehnoloogiaga alustavate ettevõtete toetamiseks ning spetsiaalne  arenduseks mõeldud teaduspark, vahendab Technode.

Hiina digi-jüaani esimesed katsetused

Pekingi plokiahela tegevuskava avalikustati nädal peale seda, kui Hiina rahvuslik digiraha käivitas esimese suurema pilootprojekti koostöös Hiina suurima sõidujagamisrakendusega Didi. Nimelt saab nüüdsest digi-jüaaniga tasuda Didi teenuseid tarbides, mille hulka kuuluvad lisaks taksosõidule ka toidu kojutoomine. Firmal on üle 500 miljoni kasutaja ning teda tuntakse ka kui Hiina Uberit.

Didi’ga koostöö on Pekingi üks esimesi plokiahela kommertsrakendusi. Siiani on Hiina pealinn jälginud linnu nagu Hangzhou ja Hainan, kus linnade valitsused on toetatud erinevaid plokiahela projekte. Neid kahte linna on kutsutud kui „Tuleviku teaduse tsoon” ja „Plokiahela saar”.

Kui koostöö Didi’ga õnnestub, võib digi-jüaan sellest tuule tiibadesse saada. Hiina valitsus on soovi avaldanud, et rahvuslik digiraha oleks täies ulatuses valmis enne 2022. aasta taliolümpiamänge.

Alates sellest, kui Hiina president Xi Jinping mainis oma eelmise aasta kõnes plokiahela vooruseid, on riik oma ponnistusi selles sektoris suurendanud. Hiina ettevõtted domineerivad globaalsetes plokiahelaga seotud patenditaotlustes, Hiinas on nüüdseks registreeritud enam kui 45 000 plokiahela ettevõtet ning riigi personali- ja sotsiaalkindlustuse ministeerium lisas plokiahelaga seotud ametikohad oma ametialasesse loendisse.

Loe lisaks: “Digivaluuta Hiinas – Kas digi-jüaan on tulnud et jääda?

Veel uudiseid

Pildil on Bitcoini münt, mis illustreerib teemat

Kuidas toimivad Bitcoini tehingutasud?

Bitcoini tehinguid tehes torkab tahes-tahtmata silma tehingutasude lai variatsioon. On hetki, kus bitcoine saab saata mõnekümne sendi eest, kuid periooditi küündivad tehingutasud mitmete ja mitmekümnete

ETHTallinn Hackathon: Tule ehita dApp-e plokiahelal

ETHTallinn toob 19.-21. aprillil Eestis kokku web3 entusiastid ja arendajad. Ürituse eesmärgiks on pakkuda praktilist kogemust plokiahela tehnoloogia vallas ning anda võimalus kohtuda web3 kogukonna