Päevakohased krüpto uudised

Pildil on arvutimängude mängija, mis illustreerib teemat

Plokiahela mängude sektor kasvab 300 miljardini – raport näitab

Olgugi, et krüptorahad on plokiahela tehnoloogia kõige levinum väljund, ei ole see kaugeltki ainus plokiahela kasutusviis. Üheks kiiresti arenevaks sektoriks on plokiahelal baseeruvad mängud ning seda kinnitab värske aruanne, mille kohaselt kasvab ülemaailmne plokiahela mängude turg järgmise seitsme aasta jooksul märkimisväärselt ja 2030. aastaks peaks see ületama 300 miljardi dollari piiri.

Plokiahela mängude kasvav turg

Plokiahela mängude turg kasvab prognoosi kohaselt järgmise seitsme aasta jooksul oluliselt. Californias asuva turuuuringute firma Grand View Research’i välja antud raport ennustab, et globaalne plokiahela mängude turg jõuab 2030. aastaks 301,53 miljardi dollarini. Aruande kohaselt stimuleerib seda kasvu üleminek traditsiooniliselt mängudelt uutele alternatiividele, mis võimaldavad varade omandiõigust, suuremat läbipaistvust ja mängude monetiseerimist.

Teine areng, mis kasvu soodustab, võib olla detsentraliseeritud rahanduse (DeFi) elementide lisamine mängudesse. Grand View Research toob välja, et mängijad saavad paljudes mängudes erinevaid krüptorahasid teenida ning seejärel tulud DeFi protokollidesse hoiustada.

Kuigi plokiahela mängude turu suurus oli 2022. aastal ligi 92 miljardit dollarit, on see endiselt väike võrreldes traditsiooniliste mängude tööstusega. Sellele vaatamata eeldatakse raportis, et plokiahela mängud kasvavad tulevikus jõudsalt.

Mis on krüptopõhistes plokiahela mängudes teisiti?

Traditsioonilises mängus ei kuulu mängusisesed varad ja esemed mängijale. Plokiahela mängude puhul on aga mängijad digitaalsete varade omanikud. See on põhiomadus, mis eristab neid kahte sektorit. Lisaks teenivad mängijad plokiahela mänge mängides krüpto-preemiaid, mida saab kasutada näiteks mängusiseste esemete ostmiseks või vahetada teiste krüptorahade vastu mõnd detsentraliseeritud börsi kasutades.

Gaming on üks kiiremini kasvavaid tööstusharusid maailmas. Isegi 2022. aasta krüptoturu languse ajal oli plokiahela mängud üks kõige vähem mõjutatud sektoreid. Tõenäoliselt on see tingitud sellest, et enamik inimesi mängib eelkõige vaba aja veetmiseks ja mitte kasumi teenimiseks. Seetõttu polnud paljud mängijad krüptorahade hindade languse pärast väga mures.

Loe lisaks: “Nike avaldab esimese NFT tossukollektsiooni”

Veel uudiseid

Pildil on UBS firma logo

UBS käivitab esimese tokeniseeritud fondi Ethereumil

Materjaalsete varade tokeniseerimise trend kogub jätkuvalt hoogu. Eile teatas Šveitsi suurim varahaldur UBS Asset Management oma esimese tokeniseeritud VCC-fondi pilootprojekti käivitamisest. UBS toob turule reaalsete