Päevakohased krüpto uudised

Pildil on sotsiaalvõrgustiku Reddit pilt, mis illustreerib firma uut projekti - Redditi kogukonna punktid

Redditi lojaalsuspunktid – uus plokiahela kasutus

Üha enam on näha, kuidas plokiahela tehnoloogia on leidmas kasutust sotsiaalmeedias. Juba aprilli keskel liikusid kuuldused, et üle 400 miljoni kasutjaga sotsiaalmeedia platvorm Reddit katsetab uut lojaalsuspunktide süsteemi, mis annab kasutajatele token’eid Ethereumi plokiahelas. Eile õhtul avaldas ettevõte tutvustuse, mis selgitab lähemalt uut projekti – Redditi “kogukonna punktid”.

Redditi lojaalsusprogramm Ethereumi plokiahelal

Reddit on loomas viisi, kus kasutajad on ajendatud postitama heal tasemel sisu ja kommentaare. Selle eest tasustatakse neid uute lojaalsuspunktidega. Punktid on tehniliselt Ethereumi plokiahela peal jooksvad ERC-20 tokenid.

Alguses käivitatakse projekt beeta faasis ning välja antakse vähemalt kaks uut ERC-20 tokenit. Suve vältel kestvas testimisfaasis kogub Reddit tagasisidet, mille järel on plaan viia projekt üle Ethereumi põhivõrkku.

See tähendab, et igal inimesel, kes Redditi rakenduse alla laeb, on ühtlasi mobiilltelefonis ka Ethereumi rahakott.

Mida Redditi lojaalsuspunktid annavad?

Punktid saab salvestada või kulutada platvormi enda funktsioonide, nagu liikmelisuse eest tasumiseks. Samal ajal toimivad punktid Redditi sõnul omamoodi kogukonnasisese maineskoorina. Kui kogukonna punktid kulutatakse, siis Reddit sellest kasu ei saa, selle asemel tokenid “põletatakse”. See tähendab, et nad on plokiahelalt igaveseks kustutatud.

Kasutajatele tuleb punktide omamine kasutks ka kogukonna hääletustel. Nimelt annavad Redditi lojaalsuspunktid igale häälele rohkem kaalu.

Lisaks saab kogukonna punkte kasutajate vahel vabalt üle kanda. Kui keegi kirjutab toreda postituse, saab teda punktidega premeerida, klõpsates kasutaja avataril. Punkte saab üle kanda ka mis tahes Ethereumi plokiahela aadressile. Redditi lojaalsussüsteemi punkte jagatakse liikmetele igakuiselt, vastavalt kasutajate tehtud postituste arvule. Samas võib kogukond ise otsustada, kas sellises mahus punktide jagamine on lõplik või tuleb seda muuta.

Kogukonna punktid jäävad kasutaja enda valdusesse

Kuna Redditi lojaalsuspunktid jooksevad Ethereumi plokiahelal, tähendab see seda, et token’eid kontrollib vaid kasutaja ise. Ei Redditil ega kellegil kolmandal pole ligipääsu kasutaja tokenitele.

Lisaks saavad kasutajad oma tokeneid enda maitse järgi kohandada. Valida saab, nime, väljanägemist ning seda, kuidas neid kogukonnas kasutatakse.

Loe lisaks: “Plokiahela tehnoloogia kasutus – näited elust enesest”

Veel uudiseid

Pildil on UBS firma logo

UBS käivitab esimese tokeniseeritud fondi Ethereumil

Materjaalsete varade tokeniseerimise trend kogub jätkuvalt hoogu. Eile teatas Šveitsi suurim varahaldur UBS Asset Management oma esimese tokeniseeritud VCC-fondi pilootprojekti käivitamisest. UBS toob turule reaalsete