Redditi lojaalsuspunktid – uus plokiahela kasutus

Üha enam on näha, kuidas plokiahela tehnoloogia on leidmas kasutust sotsiaalmeedias. Juba aprilli keskel liikusid kuuldused, et üle 400 miljoni kasutjaga sotsiaalmeedia platvorm Reddit katsetab uut lojaalsuspunktide süsteemi, mis annab kasutajatele token’eid Ethereumi plokiahelas. Eile õhtul avaldas ettevõte tutvustuse, mis selgitab lähemalt uut projekti – Redditi “kogukonna punktid”.

Redditi lojaalsusprogramm Ethereumi plokiahelal

Reddit on loomas viisi, kus kasutajad on ajendatud postitama heal tasemel sisu ja kommentaare. Selle eest tasustatakse neid uute lojaalsuspunktidega. Punktid on tehniliselt Ethereumi plokiahela peal jooksvad ERC-20 tokenid.

Alguses käivitatakse projekt beeta faasis ning välja antakse vähemalt kaks uut ERC-20 tokenit. Suve vältel kestvas testimisfaasis kogub Reddit tagasisidet, mille järel on plaan viia projekt üle Ethereumi põhivõrkku.

See tähendab, et igal inimesel, kes Redditi rakenduse alla laeb, on ühtlasi mobiilltelefonis ka Ethereumi rahakott.

Mida Redditi lojaalsuspunktid annavad?

Punktid saab salvestada või kulutada platvormi enda funktsioonide, nagu liikmelisuse eest tasumiseks. Samal ajal toimivad punktid Redditi sõnul omamoodi kogukonnasisese maineskoorina. Kui kogukonna punktid kulutatakse, siis Reddit sellest kasu ei saa, selle asemel tokenid “põletatakse”. See tähendab, et nad on plokiahelalt igaveseks kustutatud.

Kasutajatele tuleb punktide omamine kasutks ka kogukonna hääletustel. Nimelt annavad Redditi lojaalsuspunktid igale häälele rohkem kaalu.

Lisaks saab kogukonna punkte kasutajate vahel vabalt üle kanda. Kui keegi kirjutab toreda postituse, saab teda punktidega premeerida, klõpsates kasutaja avataril. Punkte saab üle kanda ka mis tahes Ethereumi plokiahela aadressile. Redditi lojaalsussüsteemi punkte jagatakse liikmetele igakuiselt, vastavalt kasutajate tehtud postituste arvule. Samas võib kogukond ise otsustada, kas sellises mahus punktide jagamine on lõplik või tuleb seda muuta.

Kogukonna punktid jäävad kasutaja enda valdusesse

Kuna Redditi lojaalsuspunktid jooksevad Ethereumi plokiahelal, tähendab see seda, et token’eid kontrollib vaid kasutaja ise. Ei Redditil ega kellegil kolmandal pole ligipääsu kasutaja tokenitele.

Lisaks saavad kasutajad oma tokeneid enda maitse järgi kohandada. Valida saab, nime, väljanägemist ning seda, kuidas neid kogukonnas kasutatakse.

Loe lisaks: “Plokiahela tehnoloogia kasutus – näited elust enesest”

LOE VEEL

www.lacuna.ee

Ledger Nano X

GDPR

 • Privaatsuspoliitika
 • Logifailid
 • Küpsiste kasutamine
 • Veebilehel kasutatavate küpsiste tüübid:
 • Uudiskirjaga liitumine
 • Isikuandmete kasutamine ja turvalisus
 • Meie reklaampartnerite privaatsuspoliitika
 • Nõusolek

Privaatsuspoliitika

Kui teil on lisaküsimusi või kui soovite lisateavet meie privaatsuspoliitika kohta, võtke meiega ühendust kirjutades info@krupto.ee

Logifailid

Krüpto.ee kasutab logifaiide puhul standardmetoodikat. Nendesse failidesse jääb kasutaja kohta logi lehte külastades. See on üks osa veebimajutusfirmade analüütikast. Logifailidesse kogutakse infot kasutaja IP-aadressi, brauseri tüübi, internetiteenuse pakkuja, külastuse kuupäeva ja aja ning klikkide arvu kohta. See info ei ole kuidagi seotud külastaja isikliku identiteediga. Antud info kogumise eesmärk on trendide analüüsimine, lehekülje administreerimine ja demograafilise info kogumine.

Küpsiste kasutamine

Krüpto.ee kasutab küpsiseid ehk cookies. Küpsised on tekstifail, mille veebiserver saadab kasutaja veebibrauserile ning mis salvestatakse kasutaja arvutisse. Küpsiseid kasutatakse, et jätta meelde kasutaja veebisirvimise eelistused. Neid kasutatakse veebilehe kasutusmugavuse ja sisu paremaks tegemise eesmärgil. Küpsiste kohta saate  lähemalt lugeda https://www.aki.ee/et/kupsised
Kasutajal on õigus keelduda küpsiste salvestamisest arvutisse. Vastava soovi korral peab kasutaja muutma oma veebilehitseja seadeid.

Veebilehel kasutatavate küpsiste tüübid:

 • Sessiooniküpsised, mis võimaldavad lehel meelde jätta kasutaja poolt tehtud varasemad valikud ning seeläbi pakkuda isikupärasemaid funktsioone.
 • Püsiküpsised, mis peavad meeles kliendi valikuid veebilehtedel
 • reklaamiküpsiseid, mida aitavad pakkuda kasutaja huvidele sihitud reklaame. Veebilehele on lisatud Facebook Pixel kood ning kui te ei soovi Krüpto.ee veebilehe reklaami enam Facebookis näha, siis võite selle keelata. Minnes https://www.facebook.com/ads/preferences ja kustutage “Reklaamijad, kellega oled suhelnud” valiku alt Krüpto.ee
 • Analüütilised küpsiseid, mis koguvad teavet veebilehe kasutamise kohta. Info nagu, milliseid sisulehti külastatakse või mida külastajad veebilehelt otsivad. Need küpsised ei kogu teavet, mis võimaldaks veebilehe kasutajat identifitseerida. Nende alla kuulub ka reklaamkampaaniate mõõtmine.

Uudiskirjaga liitumine

Krüpto.ee võib saata klientidele uudiskirju ning informatsiooni oma teenuste, toodete, pakkumiste kohta, kui klient on meile ise andnud oma kontaktandmed. Seda senimaani, kuni klient on palunud viimaste tegevuste lõpetamist või lahkunud uudiskirja saajate grupist.

Isikuandmete kasutamine ja turvalisus

Isikuandmete turvaline säilitamine on Krüpto.ee kõrgeim turvalisusealane prioriteet. Püüame teha kõik meist oleneva, et vältida loata juurdepääsu ja muud õigusvastast töötlemist. Kaitseme isikuandmete konfidentsiaalsust ja puutumatust ning tagame andmetele juurdepääsu kooskõlas kehtivate õigusaktidega.

Meie reklaampartnerite privaatsuspoliitika

Kolmandate osapoolte reklaamiserverites või reklaamivõrkudes kasutatakse tehnoloogiaid, näiteks küpsiseid ja JavaScripti, mida kasutatakse nende vastavates reklaamides ja Krüpto.ee ilmuvatel linkidel, mis saadetakse otse kasutajate brauserisse. Kui see juhtub, saavad nad automaatselt teie IP-aadressi. Neid tehnoloogiaid kasutatakse nende reklaamikampaaniate tõhususe mõõtmiseks ja / või teie külastatavatel veebisaitidel kuvatava reklaamisisu isikupärastamiseks.

Nõusolek

Meie veebisaiti kasutades nõustute meie privaatsuspoliitikaga ja nõustute selle tingimustega