400 miljoni diil krüptomaailmas – Binance ostis CoinMarketCap veebilehe

ajaloo suurim krüpto tehing

Ajal, mil maailm on seismas silmitsi rusuva COVID-19 pandeemiaga, ei näita krüptomaailm üles mingeid vaibumise märke. Aprilli alguses allkirjastati üks suuremaid tehinguid krüpto ajaloos, kui kaks krüpto-sektori hiidu Binance ning Coinmarketgap andsid ametlikult teada omavahelisest ostu-müügi tehingust. Selline diil krüptomaailmas on esmakordne! Kuigi osapooled täpset tehingu summat ei avalikustanud, läks ostutehing Binance’ile kuulduste kohaselt maksma […]

Krüpto coin ja krüpto token – mis vahe neil on?

krüpto coin ja krüpto token. Pilt on illustreeriv seletamaks coin ja token erinevusi

Krüpto maailm on kahtlemata põnev ja uuendusmeelne. Kuid inimestele, kes teemaga sina peal ei ole, tekitavad keerulised mõisted ja terminid tihti omajagu segadust. Siinkohal anname seletuse ühele sagedamini esinevatele küsimustele: “Mis on krüpto coin?” ja “Mis on krüpto token?” Mis on krüpto coin? Krüpto coin on digitaalne väärtus, mis jookseb talle loodud plokiahela platvormi peal. […]

ETHEREUM 101

Ethereum 101. Baasteadmised ethereumi plokiahel ja ethereum kohta.

Ethereum on avatud koodiga (open source) plokiahela tehnoloogiale baseeruv platvorm. Ethereumi plokiahela peale ehitatud krüptoraha kannab nimetust ether (ETH). Analoogselt bitcoini võrguga on ka ethereum detsentraliseeritud võrk, mis ei allu ühegi keskse…

BITCOIN 101

Bitcoin ehk BTC ehk krüptoraha. Lühendatult on bitcoin ka BTC. Pilt on illustreeriva Bitcoin 101 logoga

Kui alustuseks öelda, et bitcoin on digitaalne raha siis on see korrektne, kuid bitcoin on palju enamat kui pelgalt digitaalne maksevahend. Kui me vaatame internetipagas oma kontojääki ning näeme sealt mingit numbrit vastu vaatamas, siis on see samuti digitaalne raha.

PLOKIAHEL 101

Plokiahel ja plokiahelda tehnoloogia on alus krüptovaluutade tekkele. Pildil on kujutatud krüptoahela plokki

Plokiahela tehnoloogia leiab tänapäeval kasutust mitmetes sektorites. Plokiahel on lihtsustatult andmete jada, kus igat sisestust kutsutakse eraldi plokiks. Plokke on õigus lisada kõikidel võrgu liikmetel, peale mida lisatakse uus koopia kõikidesse võrgus olevatesse seadmetesse.