Krüptopeedia – vundament Sinu krüptoteadmistele

Krüptovaluuta Ripple baasteadmised - Ripple 101

Mis on Ripple?

Ripple on nii platvorm kui ka krüptovaluuta – see on esimene asi, mida peaksid teadma. Ripple platvorm on avatud lähtekoodiga protokoll (open-source-protocol), mis on loodud eesmärgiga pakkuda kiireid ja odavaid tehinguid. Ettevõttel missioon on reguleerida kõiki rahvusvahelisi tehinguid kogu maailmas, pakkudes tugevat konkurentsi tänastele turuliidritele SWIFT ja SEPA maksemeetoditele.

Ettevõtte platvormil on oma valuuta, mida kutsutakse XRP´ks. Kokkuvõttlikult on Ripple (RippleNet) platvorm ja XRP platvormi valuuta.

Mis on RippleNet?

RippleNet on institutsionaalsete makseteenuste pakkujate võrk, mis kasutavad ettevõtte poolt välja töötatud lahendusi. Süsteemi kasutavad enamasti pangad ja makseteenuse pakkujad nagu näiteks MoneyGram ja Western Union.

RippleNet platvorm võimaldab teha makseid mistahes valuutas, sealhulgas ka Bitcoinis. Miminaalne tehingutasu on 0.00001 USD. Ainus põhjus, miks süsteem ei ole tasuta on Ddos rünnakute ärahoidmiseks.

Mis on XRP?

XRP on krüptovaluuta, mis on seotud RippleNet süsteemiga. Seda kasutatakse ülekande väärtuse kajastamiseks Ripple võrgus. Selle peamine eesmärk on olla vahendajaks teistele valuutadele – nii krüptovaluutadele kui ka FIAT valuutadele.

Milleks kasutatakse Ripple-t?

 1. Madalate komisjonitasudega valutavahetus. Täna on palju valuutasid, mida ei saa üksteisega otse konventeerida. Seetõttu kasutavad pangad vahendajana USA dollarit. See pole aga optimaalne, kuna mängu tuleb kahekordne komisjonitasu. Valuuta A konverteerimine USD-iks ja USD-i konverteerimine valuutaks B. XRP on samasugune vahendaja nagu USD, kui sadu kordi odavam.
 2. Kiired rahvusvahelised tehingud. Ripple keskmine tehinguaeg on 4-sekundit. Ilmselt paljudele ei ütle see esmapilgul midagi, seega toome välja mõned näited:
  *Rahvusvaheline tehing Bitcoiniga võtab keskmiselt tund aega.
  *Rahvusvaheline tehing tavaliste (praeguse) pangandussüsteemide puhul võtab aega paar päeva.
 3.  1500 tehingut sekundis. Kui Bitcoin suudab töödelda vaid 7 tehingut sekundis siis Ripple süsteem suudab töödelda 1500 tehingut sekundis.

Ripple lahendab tänases finants-ökosüsteemis tähtsad murekohad.

Millised murekohad peaaegu 10 miljardi dollarilise market capiga firma siis ikkagi lahendab? Ripple krüptovaluuta on väga populaarne suurte finantsasutuste seas nagu näiteks Santander-i ja American Express. Seda seepärast, et rahvusvahelised maksed on üli-kiired. See on värskendav ja palju mugavam süsteem finantsasutustele. Varem pidid finantsasutused tegelema keerukate globaalsete maksesüsteemidega, kus iga pank pidi iga töötava riigi jaoks avama eraldi konto. Rääkimata sellest, et maksete arveldamiseks kulub praeguste süsteemide kohaselt 3-5 tööpäeva.

Millised on Ripple eelised?

 • See on algselt loodud igapäevase maksesüsteemina, pakkudes kiireid ja odavaid tehinguid.
 • Asutatud ametliku finantsorganisatsioonina, mistõttu ei ole sellel regulatiivset kontrolli nagu enamus teistel krüptovaluutadel. See tähendab ka seda, et Ripple ei ole detsentraliseeritud.
 • Platvormil on võimalik vahetada mistahes valuutat või väärtust (kuld)

Millised pangad toetavad Ripple’it?

Koostööpartnerite list on pikk, kuid kirjutame siia mõned populaarsemad: UniCredit, Bank of America Merill Lynch, UBS, Westpac, DBS, Commonwealth Bank of Australia, American Express, MoneyGram.

Terve listi nägemiseks vaadake Steemit veebilehte.

Ripple’i plussid ja miinused

PLUSSID

 • Ettevõte on paljude ametlike pankade tugevalt seotud ja on usaldusväärne organisatsioon. 
 • Inflatsioon puudub. Kõik tokenid on juba algselt kaevandatud ja olemas.
 • Mida rohkemad pangad seda oma tehinguplatvormina kasutavad, seda suurem on XRP väärtus. Kui ühel päeval otsustavad kõik pangad Ripple kasutusele võtta, teenib see tõenäoliselt kopsaka varanduse kõikidele varajastele investoritele.

MIINUSED

 • See on tsentraliseeritud krüptovaluuta. Algselt on krüptovaluuta mõte vältida tsentraliseeritud kontrolli.
 • Ripple Labs (omanikettevõtte) omab 61% müntidest.
 • See on avatud lähtekoodiga, mis tähendab et häkkimine on võimalik. Väga väha tõenäoline, kuid võimalik.

Kokkuvõtteks

 • XRP peamine kasutamis-rõhk on pankadel ja finantsinstitutsioonidel.
 • Selle krüptovaluutaga saab makseid arveldada vaid 4-sekundiga.
 • Ripple krüptovaluuta on ligikaudu 900x kiirem kui bitcoin ja 2700x kiirem kui praegused traditsioonilised pangaülekanded.
 • Tehingutasud on ülimadalad.
 • Suudab töödelda 1500 tehingut sekundis.

Veel krüptopeediat

LIGHTNING NETWORK 101

Bitcoin, piirideta peer-to-peer digitaalne raha, on leidnud laialdast kasutust ja tunnustust, vahendades tehinguid ilma keskse vahendajata.

Web3 on interneti uus evolutsiooni etapp. Pildil on kujutatud interneti ikooni

WEB3 101

Viimastel aastatel on “Web3” muutunud üha kõlavamaks terminiks, eriti plokiahela tehnoloogia ja krüptorahade kontekstis. Kuigi enamik

Krüptovaluuta Ripple baasteadmised - Ripple 101

RIPPLE 101

Ripple on nii platvorm kui ka krüptovaluuta – see on esimene asi, mida peaksid teadma. Ripple platvorm on avatud lähtekoodiga protokoll (open-source-protocol), mis on loodud eesmärgiga pakkuda kiireid ja odavaid tehinguid. Ettevõttel missioon on reguleerida kõiki rahvusvahelisi…

Sisujuht