Mis on Ripple?

Ripple on nii platvorm kui ka krüptovaluuta – see on esimene asi, mida peaksid teadma. Ripple platvorm on avatud lähtekoodiga protokoll (open-source-protocol), mis on loodud eesmärgiga pakkuda kiireid ja odavaid tehinguid. Ettevõttel missioon on reguleerida kõiki rahvusvahelisi tehinguid kogu maailmas, pakkudes tugevat konkurentsi tänastele turuliidritele SWIFT ja SEPA maksemeetoditele.

Ettevõtte platvormil on oma valuuta, mida kutsutakse XRP´ks. Kokkuvõttlikult on Ripple (RippleNet) platvorm ja XRP platvormi valuuta.

Mis on RippleNet?

RippleNet on institutsionaalsete makseteenuste pakkujate võrk, mis kasutavad ettevõtte poolt välja töötatud lahendusi. Süsteemi kasutavad enamasti pangad ja makseteenuse pakkujad nagu näiteks MoneyGram ja Western Union.

RippleNet platvorm võimaldab teha makseid mistahes valuutas, sealhulgas ka Bitcoinis. Miminaalne tehingutasu on 0.00001 USD. Ainus põhjus, miks süsteem ei ole tasuta on Ddos rünnakute ärahoidmiseks.

Mis on XRP?

XRP on krüptovaluuta, mis on seotud RippleNet süsteemiga. Seda kasutatakse ülekande väärtuse kajastamiseks Ripple võrgus. Selle peamine eesmärk on olla vahendajaks teistele valuutadele – nii krüptovaluutadele kui ka FIAT valuutadele.

Milleks kasutatakse Ripple-t?

 1. Madalate komisjonitasudega valutavahetus. Täna on palju valuutasid, mida ei saa üksteisega otse konventeerida. Seetõttu kasutavad pangad vahendajana USA dollarit. See pole aga optimaalne, kuna mängu tuleb kahekordne komisjonitasu. Valuuta A konverteerimine USD-iks ja USD-i konverteerimine valuutaks B. XRP on samasugune vahendaja nagu USD, kui sadu kordi odavam.
 2. Kiired rahvusvahelised tehingud. Ripple keskmine tehinguaeg on 4-sekundit. Ilmselt paljudele ei ütle see esmapilgul midagi, seega toome välja mõned näited:
  *Rahvusvaheline tehing Bitcoiniga võtab keskmiselt tund aega.
  *Rahvusvaheline tehing tavaliste (praeguse) pangandussüsteemide puhul võtab aega paar päeva.
 3.  1500 tehingut sekundis. Kui Bitcoin suudab töödelda vaid 7 tehingut sekundis siis Ripple süsteem suudab töödelda 1500 tehingut sekundis.

Ripple lahendab tänases finants-ökosüsteemis tähtsad murekohad.

Millised murekohad peaaegu 10 miljardi dollarilise market capiga firma siis ikkagi lahendab? Ripple krüptovaluuta on väga populaarne suurte finantsasutuste seas nagu näiteks Santander-i ja American Express. Seda seepärast, et rahvusvahelised maksed on üli-kiired. See on värskendav ja palju mugavam süsteem finantsasutustele. Varem pidid finantsasutused tegelema keerukate globaalsete maksesüsteemidega, kus iga pank pidi iga töötava riigi jaoks avama eraldi konto. Rääkimata sellest, et maksete arveldamiseks kulub praeguste süsteemide kohaselt 3-5 tööpäeva.

Millised on Ripple eelised?

 • See on algselt loodud igapäevase maksesüsteemina, pakkudes kiireid ja odavaid tehinguid.
 • Asutatud ametliku finantsorganisatsioonina, mistõttu ei ole sellel regulatiivset kontrolli nagu enamus teistel krüptovaluutadel. See tähendab ka seda, et Ripple ei ole detsentraliseeritud.
 • Platvormil on võimalik vahetada mistahes valuutat või väärtust (kuld)

Millised pangad toetavad Ripple’it?

Koostööpartnerite list on pikk, kuid kirjutame siia mõned populaarsemad: UniCredit, Bank of America Merill Lynch, UBS, Westpac, DBS, Commonwealth Bank of Australia, American Express, MoneyGram.

Terve listi nägemiseks vaadake Steemit veebilehte.

Ripple’i plussid ja miinused

PLUSSID

 • Ettevõte on paljude ametlike pankade tugevalt seotud ja on usaldusväärne organisatsioon. 
 • Inflatsioon puudub. Kõik tokenid on juba algselt kaevandatud ja olemas.
 • Mida rohkemad pangad seda oma tehinguplatvormina kasutavad, seda suurem on XRP väärtus. Kui ühel päeval otsustavad kõik pangad Ripple kasutusele võtta, teenib see tõenäoliselt kopsaka varanduse kõikidele varajastele investoritele.

MIINUSED

 • See on tsentraliseeritud krüptovaluuta. Algselt on krüptovaluuta mõte vältida tsentraliseeritud kontrolli.
 • Ripple Labs (omanikettevõtte) omab 61% müntidest.
 • See on avatud lähtekoodiga, mis tähendab et häkkimine on võimalik. Väga väha tõenäoline, kuid võimalik.

Kokkuvõtteks

 • XRP peamine kasutamis-rõhk on pankadel ja finantsinstitutsioonidel.
 • Selle krüptovaluutaga saab makseid arveldada vaid 4-sekundiga.
 • Ripple krüptovaluuta on ligikaudu 900x kiirem kui bitcoin ja 2700x kiirem kui praegused traditsioonilised pangaülekanded.
 • Tehingutasud on ülimadalad.
 • Suudab töödelda 1500 tehingut sekundis.


LOE VEEL

www.lacuna.ee

Ledger Nano X

GDPR

 • Privaatsuspoliitika
 • Logifailid
 • Küpsiste kasutamine
 • Veebilehel kasutatavate küpsiste tüübid:
 • Uudiskirjaga liitumine
 • Isikuandmete kasutamine ja turvalisus
 • Meie reklaampartnerite privaatsuspoliitika
 • Nõusolek

Privaatsuspoliitika

Kui teil on lisaküsimusi või kui soovite lisateavet meie privaatsuspoliitika kohta, võtke meiega ühendust kirjutades info@krupto.ee

Logifailid

Krüpto.ee kasutab logifaiide puhul standardmetoodikat. Nendesse failidesse jääb kasutaja kohta logi lehte külastades. See on üks osa veebimajutusfirmade analüütikast. Logifailidesse kogutakse infot kasutaja IP-aadressi, brauseri tüübi, internetiteenuse pakkuja, külastuse kuupäeva ja aja ning klikkide arvu kohta. See info ei ole kuidagi seotud külastaja isikliku identiteediga. Antud info kogumise eesmärk on trendide analüüsimine, lehekülje administreerimine ja demograafilise info kogumine.

Küpsiste kasutamine

Krüpto.ee kasutab küpsiseid ehk cookies. Küpsised on tekstifail, mille veebiserver saadab kasutaja veebibrauserile ning mis salvestatakse kasutaja arvutisse. Küpsiseid kasutatakse, et jätta meelde kasutaja veebisirvimise eelistused. Neid kasutatakse veebilehe kasutusmugavuse ja sisu paremaks tegemise eesmärgil. Küpsiste kohta saate  lähemalt lugeda https://www.aki.ee/et/kupsised
Kasutajal on õigus keelduda küpsiste salvestamisest arvutisse. Vastava soovi korral peab kasutaja muutma oma veebilehitseja seadeid.

Veebilehel kasutatavate küpsiste tüübid:

 • Sessiooniküpsised, mis võimaldavad lehel meelde jätta kasutaja poolt tehtud varasemad valikud ning seeläbi pakkuda isikupärasemaid funktsioone.
 • Püsiküpsised, mis peavad meeles kliendi valikuid veebilehtedel
 • reklaamiküpsiseid, mida aitavad pakkuda kasutaja huvidele sihitud reklaame. Veebilehele on lisatud Facebook Pixel kood ning kui te ei soovi Krüpto.ee veebilehe reklaami enam Facebookis näha, siis võite selle keelata. Minnes https://www.facebook.com/ads/preferences ja kustutage “Reklaamijad, kellega oled suhelnud” valiku alt Krüpto.ee
 • Analüütilised küpsiseid, mis koguvad teavet veebilehe kasutamise kohta. Info nagu, milliseid sisulehti külastatakse või mida külastajad veebilehelt otsivad. Need küpsised ei kogu teavet, mis võimaldaks veebilehe kasutajat identifitseerida. Nende alla kuulub ka reklaamkampaaniate mõõtmine.

Uudiskirjaga liitumine

Krüpto.ee võib saata klientidele uudiskirju ning informatsiooni oma teenuste, toodete, pakkumiste kohta, kui klient on meile ise andnud oma kontaktandmed. Seda senimaani, kuni klient on palunud viimaste tegevuste lõpetamist või lahkunud uudiskirja saajate grupist.

Isikuandmete kasutamine ja turvalisus

Isikuandmete turvaline säilitamine on Krüpto.ee kõrgeim turvalisusealane prioriteet. Püüame teha kõik meist oleneva, et vältida loata juurdepääsu ja muud õigusvastast töötlemist. Kaitseme isikuandmete konfidentsiaalsust ja puutumatust ning tagame andmetele juurdepääsu kooskõlas kehtivate õigusaktidega.

Meie reklaampartnerite privaatsuspoliitika

Kolmandate osapoolte reklaamiserverites või reklaamivõrkudes kasutatakse tehnoloogiaid, näiteks küpsiseid ja JavaScripti, mida kasutatakse nende vastavates reklaamides ja Krüpto.ee ilmuvatel linkidel, mis saadetakse otse kasutajate brauserisse. Kui see juhtub, saavad nad automaatselt teie IP-aadressi. Neid tehnoloogiaid kasutatakse nende reklaamikampaaniate tõhususe mõõtmiseks ja / või teie külastatavatel veebisaitidel kuvatava reklaamisisu isikupärastamiseks.

Nõusolek

Meie veebisaiti kasutades nõustute meie privaatsuspoliitikaga ja nõustute selle tingimustega