Päevakohased krüpto uudised

Pildil on Bitcoin ja USA dollarite pakk, mis illustreerib teemat Tether ostab suuremas koguses bitcoine

Bitcoin $34 000, Dogecoin päevaga üle 100%

Bitcoin $34 000 on tõsiasi. Krüptorahade turg on võtnud uue aasta vastu võimsalt – Bitcoin püstitab ühe rekordi teise järel, huvi altcoinide vastu on endiselt suur ning DeFi sektor muudkui kasvab.

Bitcoin $34 000

Peale seda kui Bitcoin (BTC) murdis maagilise $20 000 piiri, pole maailma number üks krüptoraha tagasi vaadanud. Krüptovaluuta, mis veel möödunud aasta märtsis oli viivuks $5000, on kahekümnelt tuhandelt dollarilt 34 000ni jõudnud praktiliselt 2 nädalaga! Kuigi mitmed analüütikud on peale nii kiiret hüpet ennustanud hinna korrektuure, siis paistab, et praegu ei tee Bitcoin neid kuulma. See tähendab, et eurovääringus on Bitcoini hind juba üle 27 000 ning turukapital on tõusnud 520 miljardi euroni. Bitcoin moodustab CoinMarketGap’i andmetel 72,5% kogu krüptorahade turust. See näitaja on kasvanud eelmise aasta septembrist.

Altcoinid samuti au sees

Bitcoin pola ainuke krüptoraha, mis pulliturust kasu lõikab. On ka teisi, kes kohati Bitcoinle “ära teevad”.

Üheks selliseks on Shiba Inu koerast inspireeritud meem-krüptoraha Dogecoin (DOGE). Dogecoin kauples veel eile hommikul $0,007 ringis, kuid on viimase 24 tunniga oma väärtust kahekordistanud ning kaupleb nüüd $0,012 vahemikus. Dogecoin loodi 2013. aastal programmeerijate Jackson Palmeri ja Billy Markuse poolt pelgalt nalja projektina, kuid krüptovaluuta turukapital on portaali CoinGecko andmetel ligi 1,5 miljardit dollarit, hoides krüpto-edetabelis 22. kohta. Dogecoin on viimase aasta jooksul palju tähelepanu saanud – Elon Musk on öelnud, et see oli tema lemmik krüptoraha ja TikTokis liikus menukas video, mis innustas inimesi sellesse investeerima.

Loe lisaks: “Dogecoin on nädala popim krüptoraha”

Suuruselt teine ​​krüptoraha Ethereum (ETH) on viimase nädalaga tõusnud üle 29%, viimase kuu jooksul 33% ja 12 kuu statistika näitab, et ETH on edenenud 546%. See teeb nutilepingute poolest tuntud krüptovaluuta turukapitaliks umbes 93 miljardit dollarit ning hinnaks $820.

Loe lisaks: “Digitaalne kuld” edestab traditsioonilist kulda”

Veel uudiseid

Pildil on Bitcoin ja USA dollarite pakk, mis illustreerib teemat Tether ostab suuremas koguses bitcoine

Tether ostab suuremas koguses bitcoine

Maailma suurima stablecoini taga olev ettevõte Tether teatas hiljuti, et ostab regulaarselt bitcoine eesmärgiga tugevdada oma reserve. Tetheri uus Bitcoini strateegia USA dollari kursiga seotud