Päevakohased krüpto uudised

Pildil on kaalukausil kuld ja Bitcoin, mis illustreerib teemat "Digitaalne kuld" edestab traditsioonilist kulda

“Digitaalne kuld” edestab traditsioonilist kulda

Alates ajast kui koroonaviiruse puhang tõi käesoleva aasta märtsis endaga kaasa maailma turgude languse, ei ole Bitcoini hind kulla suhtes mitte ainult taastunud, vaid rohkem kui kolmekordistunud. See näitab, et “digitaalne kuld” edestab traditsioonilist kulda. Aga millest see tuleneb?

Soodne kliima Bitcoini jaoks

Tundub, et majanduskriis on vesi Bitcoini veskile. Kui 2020. aasta on olnud maailma majanduse jaoks katastroofiline, siis Bitcoin on suutnud taastada peaaegu kogu oma 2018. aastal alguse saanud karuturul kaotatud väärtuse.

Paistab, et Bitcoini kauplejad näevad uut 2017. aastale sarnast olukorda, soovides hiilgeaegu uuesti läbi elada. Maailma juhtiva krüptovaluuta turukapital on märtsikuu keskelt alates stabiilselt kasvanud.

Uued trendid maailma majanduses

Bitcoin on edestanud kulda, mille hind on olnud augusti algusest peale langustrendis, hoides kramplikult kinni 1860 dollari tasemest. Viimaste nädalate sündmused on muutnud kulla investorite jaoks vähem atraktiivseks, kuna rohkem on hakatud ostma ettevõtete aktsiaid, mis võivad maailma majanduse langusest peagi taastuda. See trend on viimastel aegadel veelgi süvenenud, kuna turud on pärast Trumpi valimiskaotust pigem optimistlikud ning COVID-19 vaktsiin käeulatuses.

Suurte ettevõtete tulemine krüptosfääri

Institutsionaalsed investorid on aru saanud, et Bitcoinil on kullaga sarnaseid omadusi, nagu piiratud kogus. Kuid Bitcoin ei ole niivõrd enam uus ja spekulatiivne vara, vaid on tõusnud 2020. aastal arvestatavaks varaklassiks.

Uudised suurte investorite sekkumisest on kindlasti tõuganud Bitcoini lähemale uutele tippudele. Sellele, et “digitaalne kuld” edestab traditsioonilist kulda, on kaasa on aidanud sündmused nagu USA börsifirma Microstrategy mitmesaja miljoni dollari suurune Bitcoini investeering, PayPal’i samm võimaldada kasutajatel krüptorahadega kauplemine ning suurima krüptovarade fondi Gayscale’i omanduses olevate krüptovaluutade pidev kasv.

Loe lisaks: “Mis annab Bitcoinile väärtuse?”

Veel uudiseid

ETHTallinn Hackathon: Tule ehita dApp-e plokiahelal

ETHTallinn toob 19.-21. aprillil Eestis kokku web3 entusiastid ja arendajad. Ürituse eesmärgiks on pakkuda praktilist kogemust plokiahela tehnoloogia vallas ning anda võimalus kohtuda web3 kogukonna

Pildil on Bitcoini kaevur

Uus Ocean pool toob uuendust Bitcoini kaevandamisse

Bitcoini kaevandamine on koondunud valdavalt suurte ühiskaevanduste (ingl. mining pools) kätte, ohustades sel moel Bitcoini detsentraliseeritust. Et sellele probleemile leevendust tuua, tuleb turule teistest eristuv