“Digitaalne kuld” edestab traditsioonilist kulda

Alates ajast kui koroonaviiruse puhang tõi käesoleva aasta märtsis endaga kaasa maailma turgude languse, ei ole Bitcoini hind kulla suhtes mitte ainult taastunud, vaid rohkem kui kolmekordistunud. See näitab, et “digitaalne kuld” edestab traditsioonilist kulda. Aga millest see tuleneb?

Soodne kliima Bitcoini jaoks

Tundub, et majanduskriis on vesi Bitcoini veskile. Kui 2020. aasta on olnud maailma majanduse jaoks katastroofiline, siis Bitcoin on suutnud taastada peaaegu kogu oma 2018. aastal alguse saanud karuturul kaotatud väärtuse.

Paistab, et Bitcoini kauplejad näevad uut 2017. aastale sarnast olukorda, soovides hiilgeaegu uuesti läbi elada. Maailma juhtiva krüptovaluuta turukapital on märtsikuu keskelt alates stabiilselt kasvanud.

Uued trendid maailma majanduses

Bitcoin on edestanud kulda, mille hind on olnud augusti algusest peale langustrendis, hoides kramplikult kinni 1860 dollari tasemest. Viimaste nädalate sündmused on muutnud kulla investorite jaoks vähem atraktiivseks, kuna rohkem on hakatud ostma ettevõtete aktsiaid, mis võivad maailma majanduse langusest peagi taastuda. See trend on viimastel aegadel veelgi süvenenud, kuna turud on pärast Trumpi valimiskaotust pigem optimistlikud ning COVID-19 vaktsiin käeulatuses.

Suurte ettevõtete tulemine krüptosfääri

Institutsionaalsed investorid on aru saanud, et Bitcoinil on kullaga sarnaseid omadusi, nagu piiratud kogus. Kuid Bitcoin ei ole niivõrd enam uus ja spekulatiivne vara, vaid on tõusnud 2020. aastal arvestatavaks varaklassiks.

Uudised suurte investorite sekkumisest on kindlasti tõuganud Bitcoini lähemale uutele tippudele. Sellele, et “digitaalne kuld” edestab traditsioonilist kulda, on kaasa on aidanud sündmused nagu USA börsifirma Microstrategy mitmesaja miljoni dollari suurune Bitcoini investeering, PayPal’i samm võimaldada kasutajatel krüptorahadega kauplemine ning suurima krüptovarade fondi Gayscale’i omanduses olevate krüptovaluutade pidev kasv.

Loe lisaks: “Mis annab Bitcoinile väärtuse?”

LOE VEEL

www.lacuna.ee

Ledger Nano X

GDPR

 • Privaatsuspoliitika
 • Logifailid
 • Küpsiste kasutamine
 • Veebilehel kasutatavate küpsiste tüübid:
 • Uudiskirjaga liitumine
 • Isikuandmete kasutamine ja turvalisus
 • Meie reklaampartnerite privaatsuspoliitika
 • Nõusolek

Privaatsuspoliitika

Kui teil on lisaküsimusi või kui soovite lisateavet meie privaatsuspoliitika kohta, võtke meiega ühendust kirjutades info@krupto.ee

Logifailid

Krüpto.ee kasutab logifaiide puhul standardmetoodikat. Nendesse failidesse jääb kasutaja kohta logi lehte külastades. See on üks osa veebimajutusfirmade analüütikast. Logifailidesse kogutakse infot kasutaja IP-aadressi, brauseri tüübi, internetiteenuse pakkuja, külastuse kuupäeva ja aja ning klikkide arvu kohta. See info ei ole kuidagi seotud külastaja isikliku identiteediga. Antud info kogumise eesmärk on trendide analüüsimine, lehekülje administreerimine ja demograafilise info kogumine.

Küpsiste kasutamine

Krüpto.ee kasutab küpsiseid ehk cookies. Küpsised on tekstifail, mille veebiserver saadab kasutaja veebibrauserile ning mis salvestatakse kasutaja arvutisse. Küpsiseid kasutatakse, et jätta meelde kasutaja veebisirvimise eelistused. Neid kasutatakse veebilehe kasutusmugavuse ja sisu paremaks tegemise eesmärgil. Küpsiste kohta saate  lähemalt lugeda https://www.aki.ee/et/kupsised
Kasutajal on õigus keelduda küpsiste salvestamisest arvutisse. Vastava soovi korral peab kasutaja muutma oma veebilehitseja seadeid.

Veebilehel kasutatavate küpsiste tüübid:

 • Sessiooniküpsised, mis võimaldavad lehel meelde jätta kasutaja poolt tehtud varasemad valikud ning seeläbi pakkuda isikupärasemaid funktsioone.
 • Püsiküpsised, mis peavad meeles kliendi valikuid veebilehtedel
 • reklaamiküpsiseid, mida aitavad pakkuda kasutaja huvidele sihitud reklaame. Veebilehele on lisatud Facebook Pixel kood ning kui te ei soovi Krüpto.ee veebilehe reklaami enam Facebookis näha, siis võite selle keelata. Minnes https://www.facebook.com/ads/preferences ja kustutage “Reklaamijad, kellega oled suhelnud” valiku alt Krüpto.ee
 • Analüütilised küpsiseid, mis koguvad teavet veebilehe kasutamise kohta. Info nagu, milliseid sisulehti külastatakse või mida külastajad veebilehelt otsivad. Need küpsised ei kogu teavet, mis võimaldaks veebilehe kasutajat identifitseerida. Nende alla kuulub ka reklaamkampaaniate mõõtmine.

Uudiskirjaga liitumine

Krüpto.ee võib saata klientidele uudiskirju ning informatsiooni oma teenuste, toodete, pakkumiste kohta, kui klient on meile ise andnud oma kontaktandmed. Seda senimaani, kuni klient on palunud viimaste tegevuste lõpetamist või lahkunud uudiskirja saajate grupist.

Isikuandmete kasutamine ja turvalisus

Isikuandmete turvaline säilitamine on Krüpto.ee kõrgeim turvalisusealane prioriteet. Püüame teha kõik meist oleneva, et vältida loata juurdepääsu ja muud õigusvastast töötlemist. Kaitseme isikuandmete konfidentsiaalsust ja puutumatust ning tagame andmetele juurdepääsu kooskõlas kehtivate õigusaktidega.

Meie reklaampartnerite privaatsuspoliitika

Kolmandate osapoolte reklaamiserverites või reklaamivõrkudes kasutatakse tehnoloogiaid, näiteks küpsiseid ja JavaScripti, mida kasutatakse nende vastavates reklaamides ja Krüpto.ee ilmuvatel linkidel, mis saadetakse otse kasutajate brauserisse. Kui see juhtub, saavad nad automaatselt teie IP-aadressi. Neid tehnoloogiaid kasutatakse nende reklaamikampaaniate tõhususe mõõtmiseks ja / või teie külastatavatel veebisaitidel kuvatava reklaamisisu isikupärastamiseks.

Nõusolek

Meie veebisaiti kasutades nõustute meie privaatsuspoliitikaga ja nõustute selle tingimustega