Päevakohased krüpto uudised

Pildil on kaalukausil kuld ja Bitcoin, mis illustreerib teemat "Digitaalne kuld" edestab traditsioonilist kulda

“Digitaalne kuld” edestab traditsioonilist kulda

Alates ajast kui koroonaviiruse puhang tõi käesoleva aasta märtsis endaga kaasa maailma turgude languse, ei ole Bitcoini hind kulla suhtes mitte ainult taastunud, vaid rohkem kui kolmekordistunud. See näitab, et “digitaalne kuld” edestab traditsioonilist kulda. Aga millest see tuleneb?

Soodne kliima Bitcoini jaoks

Tundub, et majanduskriis on vesi Bitcoini veskile. Kui 2020. aasta on olnud maailma majanduse jaoks katastroofiline, siis Bitcoin on suutnud taastada peaaegu kogu oma 2018. aastal alguse saanud karuturul kaotatud väärtuse.

Paistab, et Bitcoini kauplejad näevad uut 2017. aastale sarnast olukorda, soovides hiilgeaegu uuesti läbi elada. Maailma juhtiva krüptovaluuta turukapital on märtsikuu keskelt alates stabiilselt kasvanud.

Uued trendid maailma majanduses

Bitcoin on edestanud kulda, mille hind on olnud augusti algusest peale langustrendis, hoides kramplikult kinni 1860 dollari tasemest. Viimaste nädalate sündmused on muutnud kulla investorite jaoks vähem atraktiivseks, kuna rohkem on hakatud ostma ettevõtete aktsiaid, mis võivad maailma majanduse langusest peagi taastuda. See trend on viimastel aegadel veelgi süvenenud, kuna turud on pärast Trumpi valimiskaotust pigem optimistlikud ning COVID-19 vaktsiin käeulatuses.

Suurte ettevõtete tulemine krüptosfääri

Institutsionaalsed investorid on aru saanud, et Bitcoinil on kullaga sarnaseid omadusi, nagu piiratud kogus. Kuid Bitcoin ei ole niivõrd enam uus ja spekulatiivne vara, vaid on tõusnud 2020. aastal arvestatavaks varaklassiks.

Uudised suurte investorite sekkumisest on kindlasti tõuganud Bitcoini lähemale uutele tippudele. Sellele, et “digitaalne kuld” edestab traditsioonilist kulda, on kaasa on aidanud sündmused nagu USA börsifirma Microstrategy mitmesaja miljoni dollari suurune Bitcoini investeering, PayPal’i samm võimaldada kasutajatel krüptorahadega kauplemine ning suurima krüptovarade fondi Gayscale’i omanduses olevate krüptovaluutade pidev kasv.

Loe lisaks: “Mis annab Bitcoinile väärtuse?”

Veel uudiseid

Pildil on Bitcoin ja USA dollarite pakk, mis illustreerib teemat Tether ostab suuremas koguses bitcoine

Tether ostab suuremas koguses bitcoine

Maailma suurima stablecoini taga olev ettevõte Tether teatas hiljuti, et ostab regulaarselt bitcoine eesmärgiga tugevdada oma reserve. Tetheri uus Bitcoini strateegia USA dollari kursiga seotud