Päevakohased krüpto uudised

Bitcoini kaevandamise pilt

Bitcoini kaevandamise keerukus tõusmas rekordkõrgustesse

Bitcoini kaevandamise keerukus tegi just viimase 6 kuu suurema hüppe, tõustes 8,45% 2-nädala tagusega võrreldes.

Bitcoini kaevandamise raskusaste näitab, kui palju peavad bitcoini kaevandavad masinad vaeva nägema, et saada kaevandamistasu uute bitcoinide näol. Mainitud raskusaste korrigeerib ennast automaatselt iga 2 nädala tagant (iga 2016 ploki tagant kui täpne olla), sõltuvalt sellest, kas uusi kaevandajaid on juurde tulnud või vähemaks jäänud. Mida rohkem on võrgus seadmeid, seda raskem on bitcoini kaevandada ja vastupidi.

Mainitud kasv kaevandamiskeerukuses on suurim hüpe alates eelmise aasta septembrist. On alust arvata, et analoogne trend võib jätkuda kuni bitcoini kaevandamise auhinna poolitumiseni, mis leiab aset ligikaudu 3 nädala pärast. Teatavasti jõuab siis kätte moment, kui iga kaevandatud ploki eest hakkavad kaevandaja tasu saama 6,25 bitcoin, varasema 12,5 asemel. Selline sündmus on bitcoini protokolli koodi sisse kirjutatud ning see leiab aset ligikaudu iga 4 aasta tagant (täpsemalt iga 210 000 ploki tagant).

Loe lisaks: “Mida võib kaasa tuua bitcoini halving”

Veel uudiseid

Pildil on UBS firma logo

UBS käivitab esimese tokeniseeritud fondi Ethereumil

Materjaalsete varade tokeniseerimise trend kogub jätkuvalt hoogu. Eile teatas Šveitsi suurim varahaldur UBS Asset Management oma esimese tokeniseeritud VCC-fondi pilootprojekti käivitamisest. UBS toob turule reaalsete