Bitcoinid Ethereumi plokiahelal on üha sagedamad

Bitcoin ja Ethereum on oma olemuselt erinevad krüptorahad, kuid aina rohkem on hakatud kandma maailma vanimat krüptoraha Ethereumi platvormile. Uurime, miks bitcoinid Ethereumi plokiahelal on üha sagedam nähtus ning mis on selle motiivid.

Miks viia bitcoinid Ethereumi plokiahelale?

Kuigi Bitcoin on endiselt turuosa järgi number üks krüptoraha, ei lõika ta digitaalse valuutatööstuse teistes segmentides toimuvast innovatsioonist kuigi palju kasu. Selle peamine põhjus on tõsiasi, et Bitcoin pole disainitud nutilepingute kasutamiseks.

DeFi sektor on paik, kus nõudlus tokeniseeritud Bitcoini järele on kiiresti kasvamas. Selle eesmärk on viia finantsteenused plokiahelasse, kus detsentraliseeritud rakendused (DApps) jooksevad avalikes võrkudes ja võimaldavad usaldusväärseid finantstehinguid ilma keskse koordineeriva osapooleta.

Bitcoini toomine selle uue platvormi peale ongi paljude jaoks põnev väljavaade. See avab Bitcoini jaoks ukse osaleda paljudes DeFi rakendustes, mis varasemalt poleks võimalikuks osutunud.

Kuidas toimub bitcoinide tokeniseerimine?

Artikli kirjutamise hetkel on lehekülje btconethereum.com andmetel üle 100 000 bitcoini Ethereumi plokiahelal. Tehniliselt ei tähenda see seda, et Bitcoini plokiahelal on selle võrra vähem bitcoine. Bitcoinid Ethereumi plokiahelal on ERC-20 tokenid, kus iga ühiku puhul eksisteerib tagatiseks sama hulk bitcoine. Selleks toiminguks on erinevaid võimalusi:

Kõige levinum viis on kasutada vahendajaid, kes vastutavad kasutaja bitcoinide hoiustamise ning uute tokenite vermimise eest. Selle viisi puhul peab klient aga vahendajat usaldama, et ta hoiustatud bitcoine ei kaotaks ning vastvalminud tokenid kliendi Ethereumi rahakotti kannaks. Kõige levinumad sellised protokollid on Wrapped Bitcoin (WBTC) ja renBTC, mis moodustavad kahe peale kokku üle 90% bitcoinidest Ethereumi võrgus.

Teise meetodi puhul puudub kolmas osapool, keda usaldama peab, sest kogu vahetus toimub plokiahelal nutilepinguid kasutades. See kätkeb endast uute tokenite vermimist ning tagasivahetamise korral ka põletamist. Kuigi selle viisi puhul ei pea vahendajat usaldama, on kogu tehingu risk kasutaja õlgadel. Kui vahetuses peaks ilmnema tehniline viga, ei ole kellegi poole pöörduda ning valesti saadetud vahendid on suure tõenäosusega igaveseks kadunud.

Loe lisaks: “Detsentraliseeritud börsidel on näha rekordkäibeid”

LOE VEEL

www.lacuna.ee

Ledger Nano X

GDPR

 • Privaatsuspoliitika
 • Logifailid
 • Küpsiste kasutamine
 • Veebilehel kasutatavate küpsiste tüübid:
 • Uudiskirjaga liitumine
 • Isikuandmete kasutamine ja turvalisus
 • Meie reklaampartnerite privaatsuspoliitika
 • Nõusolek

Privaatsuspoliitika

Kui teil on lisaküsimusi või kui soovite lisateavet meie privaatsuspoliitika kohta, võtke meiega ühendust kirjutades info@krupto.ee

Logifailid

Krüpto.ee kasutab logifaiide puhul standardmetoodikat. Nendesse failidesse jääb kasutaja kohta logi lehte külastades. See on üks osa veebimajutusfirmade analüütikast. Logifailidesse kogutakse infot kasutaja IP-aadressi, brauseri tüübi, internetiteenuse pakkuja, külastuse kuupäeva ja aja ning klikkide arvu kohta. See info ei ole kuidagi seotud külastaja isikliku identiteediga. Antud info kogumise eesmärk on trendide analüüsimine, lehekülje administreerimine ja demograafilise info kogumine.

Küpsiste kasutamine

Krüpto.ee kasutab küpsiseid ehk cookies. Küpsised on tekstifail, mille veebiserver saadab kasutaja veebibrauserile ning mis salvestatakse kasutaja arvutisse. Küpsiseid kasutatakse, et jätta meelde kasutaja veebisirvimise eelistused. Neid kasutatakse veebilehe kasutusmugavuse ja sisu paremaks tegemise eesmärgil. Küpsiste kohta saate  lähemalt lugeda https://www.aki.ee/et/kupsised
Kasutajal on õigus keelduda küpsiste salvestamisest arvutisse. Vastava soovi korral peab kasutaja muutma oma veebilehitseja seadeid.

Veebilehel kasutatavate küpsiste tüübid:

 • Sessiooniküpsised, mis võimaldavad lehel meelde jätta kasutaja poolt tehtud varasemad valikud ning seeläbi pakkuda isikupärasemaid funktsioone.
 • Püsiküpsised, mis peavad meeles kliendi valikuid veebilehtedel
 • reklaamiküpsiseid, mida aitavad pakkuda kasutaja huvidele sihitud reklaame. Veebilehele on lisatud Facebook Pixel kood ning kui te ei soovi Krüpto.ee veebilehe reklaami enam Facebookis näha, siis võite selle keelata. Minnes https://www.facebook.com/ads/preferences ja kustutage “Reklaamijad, kellega oled suhelnud” valiku alt Krüpto.ee
 • Analüütilised küpsiseid, mis koguvad teavet veebilehe kasutamise kohta. Info nagu, milliseid sisulehti külastatakse või mida külastajad veebilehelt otsivad. Need küpsised ei kogu teavet, mis võimaldaks veebilehe kasutajat identifitseerida. Nende alla kuulub ka reklaamkampaaniate mõõtmine.

Uudiskirjaga liitumine

Krüpto.ee võib saata klientidele uudiskirju ning informatsiooni oma teenuste, toodete, pakkumiste kohta, kui klient on meile ise andnud oma kontaktandmed. Seda senimaani, kuni klient on palunud viimaste tegevuste lõpetamist või lahkunud uudiskirja saajate grupist.

Isikuandmete kasutamine ja turvalisus

Isikuandmete turvaline säilitamine on Krüpto.ee kõrgeim turvalisusealane prioriteet. Püüame teha kõik meist oleneva, et vältida loata juurdepääsu ja muud õigusvastast töötlemist. Kaitseme isikuandmete konfidentsiaalsust ja puutumatust ning tagame andmetele juurdepääsu kooskõlas kehtivate õigusaktidega.

Meie reklaampartnerite privaatsuspoliitika

Kolmandate osapoolte reklaamiserverites või reklaamivõrkudes kasutatakse tehnoloogiaid, näiteks küpsiseid ja JavaScripti, mida kasutatakse nende vastavates reklaamides ja Krüpto.ee ilmuvatel linkidel, mis saadetakse otse kasutajate brauserisse. Kui see juhtub, saavad nad automaatselt teie IP-aadressi. Neid tehnoloogiaid kasutatakse nende reklaamikampaaniate tõhususe mõõtmiseks ja / või teie külastatavatel veebisaitidel kuvatava reklaamisisu isikupärastamiseks.

Nõusolek

Meie veebisaiti kasutades nõustute meie privaatsuspoliitikaga ja nõustute selle tingimustega