Päevakohased krüpto uudised

Bitcoini bullrun – kas kauaoodatud hetk ongi käes?

Bitcoini hind on alates eelmisest nädalast tugevalt kasvanud. Kas on oodata uut Bitcoini bullrun? 

Esimest krüptovaluutat on tihti peale võrreldud virtuaalse kullaga, sest seda ei saa juurde trükkida ning seda on limiteeritud hulk.

Eile puudutas kulla hind, dollari suhtes, ajaloo kõrgeimat taset. Samuti oli näha ka Bitcoini tugevat hinnaliikumist ülesse, murdes olulised „resistance“ kohad, milleks oli 10 000 – 10 500 vahemik. Artikkli kirjutamise hetkel kaupleb Bitcoin/USD täpselt 11 111 USD juures. 

Olulised hinnatasemed murtud, kas Bitcoini hind otsejoones ülesse?

Bitcoini hind sulges eile, 27.juulil 2020 tugevalt ülevalpool tähtsaid „resistance“ ehk vastupanujooni.

Resistance ehk vastupanu jooneks märgitakse hind või hinnavahemik, mida pole suudetud x-aja jooksul murda. Tavaliselt puudutab hind seda ala mitmeid kordi enne kui toimub vastupanujoone murdmine ja/või trendimuutus.

Järgmine hinnatase ei ole aga kaugeltki nii selge nagu seda oli praegune hinnataseme vahemik, mida turu pullid on püüdnud pikka aega murda.

Kui vaadata nädala graafikut siis on näha, et järgmine vastupanuala on 11 500 USD juures, kuid see võib küündida kuni 13 700 USD juurde.

Kõik, kes mõtlevad Bitcoini shortimise peale, peaksid olema ettevaatlikud oma tehingusse sisenemisega.

Shortimine ehk lühikeseks müümine. Näide: Aktsiaid ostetakse lootes hinna kasvule – See on longimine. Kui aga tehakse vastupidine tehing, ehk panustatakse hinna langusele, siis seda kutsutaksegi shortimiseks.

Bitcoini bullrun- kas indikaatorid soosivad?

  • Hind kaupleb tugevalt 250MA üleval. Lausa 35.53% kõrgemal. (lilla joon)
  • Hind kaupleb tugevalt 50MA üleval. Lausa 20.59% kõrgemal (oranž joon)
  • Hind kaupleb Bollinger Bandsi 21MA üleval. (tumepunane joon)
  • Tugev vastupanu ala 10 000-10 500 USD on murtud (erk-punane horisontaalne joon)
  • Bear-trend on murtud (must joon diagonaalis alla)

MA 250  – Moving Average 250 ehk tavaliselt tuntud, kui aasta aja keskmine hinnaliikumise kõver (kasutades päeva graafikul)

MA 50 – Moving Average 50 ehk 50 päeva keskmise hinnaliikumise kõver

Bollinger bands – hindamaks üleostetud ja ülemüüdud alasid.

RSI – Relatiivsus tugevuse indeks hindamaks ülemüüdud ja alamüüdud alasid.

BTC/USD päevane graafik näitamaks Bitcoini bullruni

Mis on võimalused korrektsiooniks?

Hinnakorrektsioon sõltub tugevalt sellest, kui palju Bitcoini hind veel kasvab. Üldine tava on, et eelmine vastupanujoon muutub toetusjooneks. Seda ka antud olukorras.

Eeldatav korrektsioon on tõenäoline 10 300 – 10 500 USD juures, kuid kõik sõltub kui tugeva liikumise ülesse Bitcoin antud hetkel teeb…või ei tee.

Võimalik on korrektsioon ka 9400-9600 USD sektorisse, kuid see on vähem tõenäoline, kui 10 500 ala. Viimasena mainitud hind on investorite jaoks lisaks tehnilisele analüüsile ka psühholoogiline ala, millest allpool nad hinda näha ei taha. Kui see juhtub, siis kaasneb sellega ka pessimism Bitcoini suhtes, mis võib kaasa tuua hoopis karuturu.

Loe lisaks:


Lahtiütlemine ehk Disclaimer: Krüpto.ee leheküljel ei anta investeerimissoovitusi. Samuti pole olemas 100% turvalist investeeringut ning igal otsusel on omad riskid. Investeerimisriskid jäävad teie kui lugeja ning investori kanda. Kui investeerite, siis tehke omapoolne kodutöö. Kõik investeerimisotsused on 100% teie omal vastutusel.

Veel uudiseid

Pildil on Bitcoini münt, mis illustreerib teemat

Kuidas toimivad Bitcoini tehingutasud?

Bitcoini tehinguid tehes torkab tahes-tahtmata silma tehingutasude lai variatsioon. On hetki, kus bitcoine saab saata mõnekümne sendi eest, kuid periooditi küündivad tehingutasud mitmete ja mitmekümnete

ETHTallinn Hackathon: Tule ehita dApp-e plokiahelal

ETHTallinn toob 19.-21. aprillil Eestis kokku web3 entusiastid ja arendajad. Ürituse eesmärgiks on pakkuda praktilist kogemust plokiahela tehnoloogia vallas ning anda võimalus kohtuda web3 kogukonna