Päevakohased krüpto uudised

Pildil on Tether'i logo, mis illustreerib artikli teemat

Telegramis saab nüüd saata Tether stablecoine

Populaarne sõnumiteenus Telegram sai hiljuti uue funktsiooni. Rakenduse kasutajad saavad nüüd teha tehinguid USA dollariga seotud Tether (USDT) stablecoinidega.

Telegramis nüüd USDT ülekanded

Neljapäeval andis üle 500 miljoni kasutajaga Telegram teada, et rakendusel on nüüd Tetheri stablecoinide tugi. See tähendab, et Telegrami kasutajad saavad nüüd chattimisega paralleelselt saata üksteisele dollari vääringus krüptoraha.

Tether on veebilehe Coingecko andmetel Bitcoini ja Ethereumi järel suuruselt kolmas krüptovaluuta, turuväärtusega ligi 79 miljardit dollarit. Tegemist on stablecoiniga, mis tähendab et selle väärtus on tagatud stabiilse varaga – antud juhul USA dollariga. Tether kasutab oma tööks mitut erinevat plokiahelat, kuid Telegram toetab hetkel ainult Tron plokiahela peal olevat USDT-d, mida tähistatakse TRC-20 tokenina.

Telegram on krüptoga kokku puutunud juba mõned aastad tagasi, kui arendati avatud võrgu plokiahela projekti nimega TON. Sellest loobuti aga 2020. aastal seoses juriidiliste võitlustega USA väärtpaberi- ja börsikomisjoniga (SEC).

Tetheri turuosa kasvamas

Tetheri turukapital on aasta algusest kasvanud üle 18%. See tähendab et Tether on üsna lähedal oma 2022. aasta mais saavutatud 83 miljardit dollari rekord-turukapitalile.

Üheks põhjuseks Tetheri tõusu taga on suuruselt teise stablecoini USDC hiljutine ebaedu. Nimelt oli arvestatav osa USDC tagatiseks olnud dollaritest uksed sulgenud Silicon Valley pangas, mis pani lühiajaliselt USDC seotuse alusvaluutaga kõikuma.

Loe lisaks: “Kuidas dollariga seotud stablecoin kukkus alla $1?”

Teine põhjus, mis soodustab Tetheri kasvavat domineerimist, on Binance’i stablecoini BUSD pakkumise järsk langus pärast seda kui BUSD emiteerija firma Paxos lõpetas selle vermimise.

Loe lisaks: “Paxos lõpetab stablecoin BUSD vermimise”

Veel uudiseid

Bitcoini ploki suurus – mida see tähendab?

Nagu Bitcoini plokiahela nimi viitab, koosneb see individuaalsetest plokkidest. Ploki suurus mõjutab otseselt tehingute kiirust ja tasusid. Bitcoini ploki suurus on olnud alates Bitcoini loomisest

4 põhjust miks mitte hoida raha krüptobörsidel

Hiljuti, 21. veebruaril langes tuntud krüptobörs Bybit küberrünnaku ohvriks. Häkkerite saagiks langes ligi $1,5 miljardi väärtuses ETH krüptoraha. Antud juhtum iseloomustab taaskord tõika, et ka