Päevakohased krüpto uudised

Pildil on Tether'i logo, mis illustreerib artikli teemat

Telegramis saab nüüd saata Tether stablecoine

Populaarne sõnumiteenus Telegram sai hiljuti uue funktsiooni. Rakenduse kasutajad saavad nüüd teha tehinguid USA dollariga seotud Tether (USDT) stablecoinidega.

Telegramis nüüd USDT ülekanded

Neljapäeval andis üle 500 miljoni kasutajaga Telegram teada, et rakendusel on nüüd Tetheri stablecoinide tugi. See tähendab, et Telegrami kasutajad saavad nüüd chattimisega paralleelselt saata üksteisele dollari vääringus krüptoraha.

Tether on veebilehe Coingecko andmetel Bitcoini ja Ethereumi järel suuruselt kolmas krüptovaluuta, turuväärtusega ligi 79 miljardit dollarit. Tegemist on stablecoiniga, mis tähendab et selle väärtus on tagatud stabiilse varaga – antud juhul USA dollariga. Tether kasutab oma tööks mitut erinevat plokiahelat, kuid Telegram toetab hetkel ainult Tron plokiahela peal olevat USDT-d, mida tähistatakse TRC-20 tokenina.

Telegram on krüptoga kokku puutunud juba mõned aastad tagasi, kui arendati avatud võrgu plokiahela projekti nimega TON. Sellest loobuti aga 2020. aastal seoses juriidiliste võitlustega USA väärtpaberi- ja börsikomisjoniga (SEC).

Tetheri turuosa kasvamas

Tetheri turukapital on aasta algusest kasvanud üle 18%. See tähendab et Tether on üsna lähedal oma 2022. aasta mais saavutatud 83 miljardit dollari rekord-turukapitalile.

Üheks põhjuseks Tetheri tõusu taga on suuruselt teise stablecoini USDC hiljutine ebaedu. Nimelt oli arvestatav osa USDC tagatiseks olnud dollaritest uksed sulgenud Silicon Valley pangas, mis pani lühiajaliselt USDC seotuse alusvaluutaga kõikuma.

Loe lisaks: “Kuidas dollariga seotud stablecoin kukkus alla $1?”

Teine põhjus, mis soodustab Tetheri kasvavat domineerimist, on Binance’i stablecoini BUSD pakkumise järsk langus pärast seda kui BUSD emiteerija firma Paxos lõpetas selle vermimise.

Loe lisaks: “Paxos lõpetab stablecoin BUSD vermimise”

Veel uudiseid

Pildil on Bitcoini münt, mis illustreerib teemat

Kuidas toimivad Bitcoini tehingutasud?

Bitcoini tehinguid tehes torkab tahes-tahtmata silma tehingutasude lai variatsioon. On hetki, kus bitcoine saab saata mõnekümne sendi eest, kuid periooditi küündivad tehingutasud mitmete ja mitmekümnete

ETHTallinn Hackathon: Tule ehita dApp-e plokiahelal

ETHTallinn toob 19.-21. aprillil Eestis kokku web3 entusiastid ja arendajad. Ürituse eesmärgiks on pakkuda praktilist kogemust plokiahela tehnoloogia vallas ning anda võimalus kohtuda web3 kogukonna