Päevakohased krüpto uudised

Pildil on Tether'i logo, mis illustreerib artikli teemat

Tether hakkab kasutama OMG võrku

2020. aasta DeFi buum on tekitanud Ethereumi võrgus sellise koormuse, kus väiksemate tehingute tasud on paljudele tavakasutajatele vastuvõtmatud. Maailma juhtiv stabiilsusraha Tether hakkab kasutama OMG võrku, et leevendada tekkinud olukorda.

Tether pöördus OMG võrgu poole

Turuosalt suurim stablecoin Tether (USDT) teatas eelmisel nädalal, et kasutab nüüdsest tehingute edastamiseks kiiret OMG võrku. Otsus tuleneb suuresti Ethereumi tasude tõusmisest rekordkõrgustesse. USA dollariga seotud Tetheri kasutajad võidavad üleminekust OMG võrgule, kuna see on loodud Ethereumi ummikute ja tasude vähendamiseks koos parema tehingukiirusega. Integreerimise tulemusena saab näha maksete kinnitamise aegade lühenemist, samal ajal kui ülekandetasud vähenevad, ilma plokiahela turvalisust kahjustamata. OMG võrk hõlbustab ka Tetheri hoiuseid ja väljamakseid Bitfinex kauplemiskeskkonnas, mis on Tetheri partner. „See võimaldab kauplejatel kiiremini reageerida kauplemisvõimalustele ja kasutada võrgu laienedes tõhusamalt ära börsidevahelise arbitraaži, ütles Tetheri tehnikadiroktor Paolo Ardoino.

OMG võrgu nimi oli varem Omise GO, mis on 2. kihina Ethereumi plokiahelale ehitatud makseplatvorm ning mis käivitati 2017. aastal. Võrk on suuteline töötlema mitu tuhat tehingut sekundis ning seda murdosa Ethereumi põhivõrgu maksumuse hinnaga.

Loe lisaks: “Stablecoinid ehk stabiilsusrahad – mida need endast kujutavad?”

Võrgu ülekandetasud

Ethereumi plokiahel on väärtuslik, kuid piiratud ressurss, mis võib suure nõudluse korral “ummistuda”. Kuna igas plokis on kasutajatele saadaval ainult piiratud ruum, on tehingu kogu läbilaskevõime piir umbes 12 tehingut sekundis. Kui tehingunõudlus ületab selle piiri, pikenevad tehinguajad ning kulud võivad märkimisväärselt tõusta.

Ethgasstation.info andmetel on Tether Ethereumi võrgutasude suuruselt teine ​​allikas, genereerides neid viimase 30 päeva jooksul 6,4 miljonit dollari väärtuses. Ainult Uniswap’il on samal perioodil suurem tarbimine ette näidata, veidi alla 7 miljoni dollari väärtuses.

Loe Ethereumi kohta lisaks: “Ethereum 101”

OMG hind tegi peale uudist võimsa hüppe

Uudise peale, et Tether hakkab kasutama OMG võrku, elas OMG token läbi justkui taaselustamise. Nagu paljud 2017. aasta altcoini buumiga tõusnud krüptovaluutad, on ka OMG olnud alates 2018. aasta karuturust sisuliselt varjusurmas – token, mis kõrghetkel maksis $27, on kaubelnud suurema osa eelmisest aastast 1 dollari ümbruses. Uudise najal hüppas OMG tokeni hind eelmisel reedel peaaegu 10 dollarini, kaubeldes artikli kirjutamise hetkel $6 kohal.

Veel uudiseid

ETHTallinn Hackathon: Tule ehita dApp-e plokiahelal

ETHTallinn toob 19.-21. aprillil Eestis kokku web3 entusiastid ja arendajad. Ürituse eesmärgiks on pakkuda praktilist kogemust plokiahela tehnoloogia vallas ning anda võimalus kohtuda web3 kogukonna

Pildil on Bitcoini kaevur

Uus Ocean pool toob uuendust Bitcoini kaevandamisse

Bitcoini kaevandamine on koondunud valdavalt suurte ühiskaevanduste (ingl. mining pools) kätte, ohustades sel moel Bitcoini detsentraliseeritust. Et sellele probleemile leevendust tuua, tuleb turule teistest eristuv