Uus raport võtab kokku 2 aastat krüptomaastikul

Cambridge’i ülikooli alla kuuluv alternatiivse rahanduse keskus avaldas eelmine nädal raporti, mis võtab kokku 2 aastat krüptomaastikul toimunud arenguid. Kui suur osa uurimusi tuginevad valdavalt plokiahela andmetele, siis eelmainitud raport baseerub valdavalt küsitlustele. Aruanne on arvult kolmas, eelmine ilmus 2018. aasta detsembris.

Taastuvenergia krüpto kaevandamises

Aruandes vaadeldi, kuidas 2 aastat krüptomaastikul on muutnud ka kaevandajate harjumusi. Üks peamisi kulusid, mida kõik kaevandajad kannavad, on energiakulu. Nad on pikka aega püüdnud leida odavaimat energiaallikat ning selle tulemusena teostatakse keskmiselt 39% kaevandamisest just taastuvenergia. Hüdroenergia on energiaallikas number üks, kus peaaegu kaks kolmandikku küsitluses osalenud kaevandajatest mainisid, et rakendavad kaevandamiseks hüdroelektrijaamadest saadud voolu.

Puhastes energiaallikatest leidsid märkimist veel tuule- ja päikeseenergia, mis moodustasid vastavalt 17% ja 15% kogu uuritud kaevandustegevusest. Lisaks kasutab 12% kaevandajatest oma tegevuse tarbeks tuumaenergiat.

Selgub, et Hiinas võib kaevandamine olla odavam kui Ameerika Ühendriikides. Kui Ameerika kaevandajate kuludest moodustas 56% uute seadmete ostmine, siis Hiinas oli sama näitaja 31%. See näitab, et Hiinal on krüptorahade kaevandamisel USA ees konkurentsieelis.

Krüpto töökohtade kärpimine

Aruande majandusnäitajate analüüsis leitakse, et tööhõive kasv aeglustub märkimisväärselt. Kogu tööstusharus pidurdus tööhõive kasv aastatel 2017–2019 36 protsendi võrra. Need arvud ei pruugi siiski kajastada krüptotööstuse üldist negatiivset väljavaadet. Üksikute ettevõtete andmed näitavad, et 26% ettevõtetest on viimase kolme aasta jooksul saavutanud püsiva aastase tööhõive kasvu üle 10%.

Uued seadused

Krüpto sektori kasvust tulenevalt on tööstus korduvalt kokku puutunud seadusandlust puudutavate väljakutsetega. Selle tulemusena, et Financial Action Task Force (FATF) võttis krüptofirmade jaoks kasutusele rahapesuvastase võitluse standardid, põimus tööstus veelgi enam traditsioonilises rahanduses kasutatavate reeglitega. Aruandes leiti, et FATF-i jurisdiktsiooni alla kuuluvatel teenusepakkujatel on suurem tõenäosus teenindada klassikalisi investoreid, kui nendel, kes sinna ei kuulu. Seda suundumust kinnitab asjaolu, et ajavahemikus 2018–2020 langes firmade osakaal, kes ei teostanud oma klientidele “Tunne Oma Klienti” identifitseerimist 48 protsendilt 13 protsendile.

Loe lisaks: “MicroStrategy on ostnud $425 miljoni eest bitcoine”

LOE VEEL

www.lacuna.ee

Ledger Nano X

GDPR

 • Privaatsuspoliitika
 • Logifailid
 • Küpsiste kasutamine
 • Veebilehel kasutatavate küpsiste tüübid:
 • Uudiskirjaga liitumine
 • Isikuandmete kasutamine ja turvalisus
 • Meie reklaampartnerite privaatsuspoliitika
 • Nõusolek

Privaatsuspoliitika

Kui teil on lisaküsimusi või kui soovite lisateavet meie privaatsuspoliitika kohta, võtke meiega ühendust kirjutades info@krupto.ee

Logifailid

Krüpto.ee kasutab logifaiide puhul standardmetoodikat. Nendesse failidesse jääb kasutaja kohta logi lehte külastades. See on üks osa veebimajutusfirmade analüütikast. Logifailidesse kogutakse infot kasutaja IP-aadressi, brauseri tüübi, internetiteenuse pakkuja, külastuse kuupäeva ja aja ning klikkide arvu kohta. See info ei ole kuidagi seotud külastaja isikliku identiteediga. Antud info kogumise eesmärk on trendide analüüsimine, lehekülje administreerimine ja demograafilise info kogumine.

Küpsiste kasutamine

Krüpto.ee kasutab küpsiseid ehk cookies. Küpsised on tekstifail, mille veebiserver saadab kasutaja veebibrauserile ning mis salvestatakse kasutaja arvutisse. Küpsiseid kasutatakse, et jätta meelde kasutaja veebisirvimise eelistused. Neid kasutatakse veebilehe kasutusmugavuse ja sisu paremaks tegemise eesmärgil. Küpsiste kohta saate  lähemalt lugeda https://www.aki.ee/et/kupsised
Kasutajal on õigus keelduda küpsiste salvestamisest arvutisse. Vastava soovi korral peab kasutaja muutma oma veebilehitseja seadeid.

Veebilehel kasutatavate küpsiste tüübid:

 • Sessiooniküpsised, mis võimaldavad lehel meelde jätta kasutaja poolt tehtud varasemad valikud ning seeläbi pakkuda isikupärasemaid funktsioone.
 • Püsiküpsised, mis peavad meeles kliendi valikuid veebilehtedel
 • reklaamiküpsiseid, mida aitavad pakkuda kasutaja huvidele sihitud reklaame. Veebilehele on lisatud Facebook Pixel kood ning kui te ei soovi Krüpto.ee veebilehe reklaami enam Facebookis näha, siis võite selle keelata. Minnes https://www.facebook.com/ads/preferences ja kustutage “Reklaamijad, kellega oled suhelnud” valiku alt Krüpto.ee
 • Analüütilised küpsiseid, mis koguvad teavet veebilehe kasutamise kohta. Info nagu, milliseid sisulehti külastatakse või mida külastajad veebilehelt otsivad. Need küpsised ei kogu teavet, mis võimaldaks veebilehe kasutajat identifitseerida. Nende alla kuulub ka reklaamkampaaniate mõõtmine.

Uudiskirjaga liitumine

Krüpto.ee võib saata klientidele uudiskirju ning informatsiooni oma teenuste, toodete, pakkumiste kohta, kui klient on meile ise andnud oma kontaktandmed. Seda senimaani, kuni klient on palunud viimaste tegevuste lõpetamist või lahkunud uudiskirja saajate grupist.

Isikuandmete kasutamine ja turvalisus

Isikuandmete turvaline säilitamine on Krüpto.ee kõrgeim turvalisusealane prioriteet. Püüame teha kõik meist oleneva, et vältida loata juurdepääsu ja muud õigusvastast töötlemist. Kaitseme isikuandmete konfidentsiaalsust ja puutumatust ning tagame andmetele juurdepääsu kooskõlas kehtivate õigusaktidega.

Meie reklaampartnerite privaatsuspoliitika

Kolmandate osapoolte reklaamiserverites või reklaamivõrkudes kasutatakse tehnoloogiaid, näiteks küpsiseid ja JavaScripti, mida kasutatakse nende vastavates reklaamides ja Krüpto.ee ilmuvatel linkidel, mis saadetakse otse kasutajate brauserisse. Kui see juhtub, saavad nad automaatselt teie IP-aadressi. Neid tehnoloogiaid kasutatakse nende reklaamikampaaniate tõhususe mõõtmiseks ja / või teie külastatavatel veebisaitidel kuvatava reklaamisisu isikupärastamiseks.

Nõusolek

Meie veebisaiti kasutades nõustute meie privaatsuspoliitikaga ja nõustute selle tingimustega